در جلسه امروز شورای شهر؛

انتخاب عدل به عنوان سرپرست شهرداری بیرجند/ گزینه ای بومی، متخصص و دارای مقبولیت در بین مردم

شورای شهر بیرجند پس از اینکه با شهردار دوره قبل به جمع بندی نرسید، علی عدل معاون عمرانی شهرداری را که یک گزینه بومی و دارای تجربه و تخصص خوبی است را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، شورای ششم بیرجند امروز تشکیل جلسه داد و اخبار حکایت از انتخاب علی عدل، معاون عمرانی شهرداری به عنوان سرپرست شهرداری دارد.
علی عدل در گفتگو با خبرنگار خاوستان، اظهارکرد: بنده هم مثل بقیه فقط شنیده ام که بعد از رأی گیری در صحن شورا، به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شدم، اما چون این جلسه پشت درهای بسته برگزار شده، از جزئیات جلسه شورای شهر اطلاعی ندارم.
وی افزود: وقتی که شورای شهر با شهردار سابق به جمع بندی نرسد، اقدام به تعیین سرپرست برای اداره شهرداری می کند و اکنون هم فقط بحث سرپرستی شهرداری مطرح است و برای انتخاب شهردار، شورا دوباره تصمیم گیری خواهد کرد.
عدل با اشاره به اینکه بنده برای شهردار شدن کاندیدا نشدم و خود شورا به این تصمیم رسیده است که من را به عنوان سرپرست انتخاب کند، افزود: بنده برنامه جامع و مشخصی برای شهر دارم که با استفاده از کارشناسان زبده شهری تهیه و برنامه ریزی شده است و در صحن شورا ارائه خواهد شد.
او متولد سال ۱۳۵۵ در بیرجند و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی مهندسی عمران و کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت گرایش عمران است.
از جمله سوابق مدیریتی او می توان به این موارد اشاره کرد:
– مدیر پروژه احداث پادگان سپاه انصار الرضا (ع) از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۳
– مدیردفتر فنی اداره کل فنی و حرفه ای و مسئول پروژه اجرای ۷ مرکز فنی وحرفه ای در سطح استان خراسان جنوبی از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۶
– معاون عمرانی سازمان عمران شهرداری بیرجند از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰
– مدیرعامل سازمان عمران شهرداری بیرجند و مدیر اجرایی قالب پروژه های عمرانی در سطح شهر بیرجند که از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ توسط شهرداری اجرا شده است.
– معاون عمران و شهرسازی شهرداری بیرجند و مدیر اجرایی کلیه پروژه های عمرانی شهرداری بیرجند از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶
– معاون امور عمرانی و حمل ونقل و ترافیک شهرداری بیرجند از سال ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰
سمت های اجرایی او نیز به این شرح است:
– رئیس هیئت مدیره سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری بیرجند
– رئیس هیئت مدیره سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری بیرجند
– رئیس هیئت مدیره سازمان فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند
– رئیس هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری بیرجند
– عضو هیئت امناء مجمع خیرین سالمت استان خراسان جنوبی
– عضو شورای مرکزی بسیج مهندسین استان خراسان جنوبی
– مسئول کمیته فنی ستاد زائر استان خراسان جنوبی
– عضو هیئت امناء ستاد زائر استان خراسان جنوبی
– مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری بیرجند
– عضو و دبیر کمیسیون کارشناسی سرمایه گذاری شهرداری بیرجند
– مشاور شهرسازی شهردار بیرجند
– مسئول کارگروه سیالب های شهری و مدیریت بحران شهرداری بیرجند
– عضو کمیته پیمان و قراردادهای شهرداری بیرجند
– عضو کمیته حمل ونقل و ترافیک شهرداری بیرجند
– عضو کمیته ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند
– عضو کمیته پدافند غیر عامل شهرداری بیرجند
– عضو هیئت سرمایه گذاری شهرداری بیرجند
از سوابق علمی و پژوهشی او نیز مدرس دانشگاه، گذراندن حدود ۵۰۰ ساعت دوره های تخصصی در زمینه مدیریت پروژه به صورت حرفه ای، مدیریت ترافیک در هسته مرکزی شهر بیرجند، علل تخریب آسفالت شهر بیرجند ارائه راهکارهای مناسب و کنترل درصد سیمان در آسفالت سرد امولسیونی با روش منطق فازی است.
با توجه به اینکه آقای عدل یک فرد بومی و دارای تجربه و تخصص در حوزه مدیریت امور شهری است و بسیاری از پروژه های عمرانی شهرداری توسط او اجرایی شده، به نظر می رسد که او به عنوان یکی از مطرح ترین گزینه های پست شهرداری در بین اعضای شورا و همچنین یکی از مقبول ترین گزینه ها در بین مردم است. امید است اعضای شورای ششم با یک انتخاب درست، بهترین فرد را برای شهرداری برگزیده و امور و سرنوشت ۴ ساله شهر و مردم را به دست او بسپارند.
انتهای پیام/۷