کارشناس سیاسی:

انتخاب مردم نه بزرگی به بانیان وضع موجود بود / کارنامه آیت الله رئیسی مایه امیدواری مردم است

حیدری با بیان اینکه رأی مردم در انتخابات، نه بزرگی به بانیان وضع موجود بود،گفت:مردم با دیدن کارنامه آیت الله رئیسی و انتخاب خود، نشان داد که می توان به مردم خدمت کرد، که این موضوع هم برای حکومت و هم برای مردم امیدوار کننده است.

رضا حیدری کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: علی رغم تبلیغات دشمنان و کارشکنی لیبرال های داخلی، و همه عواملی که در تلاش بودند تا مشارکت مردم در انتخابات صورت نگیرد و میزان آراء پایین باشد، اما خوشبختانه حضور مردم بسیار خوب بود و عده ای هم که از حضور در انتخابات ناامید بودند، در نهایت با حضور خود در تعیین سرنوشتشان سهیم شدند.
وی با اشاره به تلاش های دشمنان خارجی و داخلی برای عدم تحقق و روی کارآمدن دلت انقلابی، گفت: این افراد که در مقابل انقلاب و نظام اسلامی هستند، از اقدامات و خدماتی که قرار است برای کشور انجام شود می ترسند و هدفشان این است که خدمتی انجام نشود. در این خصوص مقام معظم رهبری فرموده اند که خدمت به ملت، مبارزه با آمریکا است. بنابراین طیف غربگرا با این موضوع مخالف است از خدمت به مردم و کارآمدی نظام می ترسد.
کارشناس سیاسی با اشاره به افزایش بینش سیاسی و بصیرت مردم در انتخاب اصلح و فریب نخوردن در مقابل شعارهای پوپولیستی، افزود: خوشبختانه سطح دانش و آگاهی مردم بالا رفته و فریب وعده های مالی را نمی خورند، البته تبعات این وعده ها را هم در جامعه دیده اند. همچنین اگر مردم به قانون آگاه باشند و قانون گرا باشند، متوجه می شوند که بدون وجود قانون، حتی یک ریال هم به مردم پرداخت نمی شود، همانطور که اگر قانون هدفمندی یارانه ها، وجود نمی داشت، یک ریال یارانه هم به مردم پرداخت نمی شد. اکثر مردم این موضوعات را فهمیده و درک کرده اند ولی ممکن است عده قلیلی این وعده ها را باور کنند.
انتخاب مردم نه بزرگی به افرادی بود که توان خدمت را انکار می کردند
حیدری با اشاره به پیروزی آیت الله رئیسی با رأی قاطع مردم، بیان کرد: حضور مردم در انتخابات و انتخاب اصلح آنان، نه بزرگی به بانیان وضع موجود بود که تمام ظرفیت های خود را در انتخابات بکار گرفتند و بداخلاقی هایی هم داشتند.
وی افزود: همچنین این انتخاب، نه به افرادی بود که توان خدمت را انکار می کردند و مدعی بودند شرایط طوری است که بیشتر از این نمی توان خدمت کرد. اما مردم با دیدن کارنامه آیت الله رئیسی و انتخاب خود، نشان داد که می توان به مردم خدمت کرد، که این موضوع هم برای حکومت و هم برای مردم امیدوار کننده است.
کارشناس سیاسی بیان کرد: این انتخاب پاسخی به افرادی بود که تصورشان بر این است که رئیس جمهور هر فردی که باشد، فرقی نمی کند. اما مردم نظرشان این بود که قطعا عملکرد افراد متعدد با هم فرق می کند، همانطور که عملکرد دولت فعلی با دولت سابق فرق می کند.
حیدری با اشاره به اینکه با روی کار آدن دولت جدید، فصل جدید خدمت برای مردم آغاز شده و مردم امیدوار به خدمت و رفع مشکلات هستند، گفت: آیت الله رئیسی از همان ابتدا که وارد گود انتخابات شد و حتی در دوره قبل، خود را محدود به احزاب نکرد و واکنش او بعد از پیروزی هم این بود که او رئیس جمهور همه مردم است و باید در بین همه مردم، اقشار، احزاب و مسئولان، اجماع صورت بگیرد و همه با هم متحد باشند.
وی یادور شد: در انتخابات دیدیم که کاندیداها از جریان حزبی خود صحبت نمی کردند به این دلیل که هم مردم از حزب و حزب بازی ناراحتند و هم اینکه، افراد را محدود می کرد. شاید دولت جدیدی که روی کار می آید، آغاز روند و تحول جدیدی در تاریخ انقلاب باشد که خود احزاب و گروه ها هم در آن دچار تغییرات اساسی شوند.
کارشناس سیاسی افزود: اگر دایره خدمت به مردم بزرگ دیده شود و برخورد مناسبی با مردم انجام شود، قطعا عملکردها موفقیت آمیز خواهد بود که پیش بیی می کنیم شرایط در دولت منتخب همینطور باشد.
حیدری تاکید کرد: مردم اقتصاد، معیشت، کشور و انقلابشان را با هم می خواهند و باید دولت بتواند همه خواسته های مردم را محقق کند و در این خصوص اتفاق نظر داشته باشد. اما اگر گروهی بخواهد از این موضوع فاصله بگیرد یا در مقابل آن بایستد، خودش ضرر خواهد کرد. به همین دلیل باید در بین همه جریان ها و مذاهب وحدت شکل بگیرد.
انتهای پیام/۷ / ۳