پیگیری یک سوژه؛

انتظار چند ساله دانش‌آموزان اسدیه ادامه دارد/ مدرسه مهرآفرین کی به بهره برداری می‌رسد؟

مدرسه مهرآفرین اسدیه که از چند سال گذشته در حال ساخت است پس از تعیین زمان‌های متعدد جهت بهره‌برداری هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در خراسان‌جنوبی تعداد قابل توجهی مدرسه کانکسی وجود دارد که درس خواندن در این مدارس برای دانش‌آموزان درفصل سرد سال سخت است.
یکی از برنامه‌های مهم استاندار خراسان‌جنوبی حذف مدارس کانکسی در استان و احداث مدرسه جدید برای تحصیل دانش‌آموزان است و بارها در جلسات متعدد به این موضوع تاکید کرده است.
محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی در شورای آموزش و پرورش استان که در تاریخ ۲۰ مرداد ماه برگزار شد گفت: در حال حاضر ۵۸ مدرسه کانکسی در مناطق مختلف استان داریم که باید تا پايان سال مدارس كانكسی استان حذف شود.
وی در خصوص رفع کمبود فضای آموزشی در سطح استان، افزوده است: اعتبارات استانی محدود است و باید از ظرفیت بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان، آستان قدس و مشارکت خیران در ساخت فضاهای آموزشی استان استفاده کنیم.
با توجه به اینکه به فصل سرد زمستان نزدیک می‌شویم و سرما چند هفته ‌ی است در خراسان‌جنوبی آغاز شده نیاز است برای دانش‌آموزانی که در مدارسی کانکسی تحصیل می‌کنند چاره‌ای اندیشیده شود چراکه تحصیل در مدرسه کانکسی برای دانش‌آموزان سخت است.
یکی از مدارس کانکسی استان که شرایط تحصیل دانش‌آموزان در آن بسیار سخت است مدرسه مهر آفرین در شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان است. این مدرسه کانکسی که دانش‌آموزان استثنایی شهر اسدیه در آن تحصیل می‌کنند حدود ۶۰ دانش‌آموز دارد و از چند سال گذشته کار ساخت مدرسه جدید برای دانش‌آموزان در سایت مسکن مهر شهر اسدیه آغاز شده و طبق برنامه قرار بوده ابتدای مهر سال جاری به بهره‌برداری برسد اما تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.
محمدرضا بیکی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی ۲۶ خرداد ماه در گفت‌وگو با خاورستان، گفت: ان‌شاءالله این مدرسه برای مهر سال‌جاری، آغاز سال تحصیلی جدید آماده بهره‌برداری است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در سطح شهرستان درمیان تعداد مدارس کانکسی که بیش از ۱۰ دانش‌آموز دارد، ۱۶ مورد بوده و در شهر اسدیه فقط مدرسه مهرآفرین که دانش‌آموزان استثنایی در آن تحصیل می‌کنند، کانکسی است.
ابتدای مهر شد و مهرماه به اتمام رسید اما مدرسه مهر آفرین اسدیه افتتاح نشد و همچنان که بیش از دو ماه از سال تحصیلی گذشته دانش‌آموزان در مدرسه کانکسی درس می‌خوانند.
مجدد و به درخواست خانواده‌های دانش‌آموزان از عدم بهره‌برداری مدرسه در اول مهر با مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی گفت‌وگو کرده پیگیر مسئله شدیم وی در تاریخ ۲۹ مهرماه طی گفت‌وگویی با خاورستان، گفت: قرار بود این مدرسه تا اول مهر به بهره‌برداری برسد اما متأسفانه طی ماه‌های اخیر با پیمانکار به مشکلاتی برخوردکردیم و کار ساخت مدرسه تا مهر ماه به اتمام نرسید. ان‌شاءالله تلاش می‌شود طی ۱۰ روز آینده مدرسه جدید به بهره‌برداری برسد و قبل از آغاز فصل سرد دانش‌آموزان این مدرسه به مدرسه جدید منتقل شوند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی بیان کرد: پیش‌بینی شده تا ۱۰ آبان‌ماه مدرسه جدید به بهره‌برداری برسد.
بیکی عنوان کرد: پیشرفت فیزیکی کار بیش از ۹۰ درصد است و با شهرداری اسدیه نیز در حال مذاکره جهت آسفالت محوطه هستیم.
۱۰ آبان نیز آمد و از ۳۰ آبان هم گذشت اما این مدرسه چند ساله در حال ساخت به بهره‌برداری نرسید و حال که ۲۷ روز از آخرین زمان تعیین شده برای بهره‌برداری از مدرسه مهر آفرین اسدیه گذشته هنوز مدرسه جدید به بهره‌برداری نرسیده و دانش‌آموزان در مدرسه کانکسی مشغول به تحصیل هستند.
مجدد برای سومین بار آخرین وضعیت مدرسه مهر آفرین اسدیه را از مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان جویا شدیم.
نجف‌علی مقیمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: مدرسه مهر آفرین اسدیه هنوز افتتاح نشده است.
وی افزود: افتتاح این مدرسه به دلیل عدم برق‌رسانی به تاخیر افتاده است.
محمد رضا بیکی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی در گفت‌و‌گو با خاورستان، گفت: در خراسان جنوبی بیش از ۱۰۰ مدرسه کانکسی وجود دارد که ۵۸ مدرسه در حال ساخت جهت جایگزینی مدارس کانکسی است.
وی افزود: طی تفاهمی که با بنیاد برکت جهت ساخت این تعداد منعقد شده در حال بررسی مدارس در سطح شهرستان‌های استان جهت نهایی کردن لیست جهت ساخت مدارس هستیم و پیش‌بینی می‌شود تا مهرماه سال آینده مدارس کانکسی دارای بیش از ۱۰ دانش‌آموز در استان حذف شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تا مهرماه حدود ۱۰ مدرسه کانکسی در استان حذف شده است.
وی افزود: طی تفاهم‌نامه، منقعد شده ۵۰ درصد هزینه ساخت مدارس بر عهده بنیاد برکت و ۵۰ درصد دیگر برعهده اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان باشد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی تعداد مدارس کانکسی استان را بیش از ۱۰۰ مورد عنوان کرد و گفت: به جز ۵۸ مدرسه کانکسی دارای بیش از ۱۰ دانش‌آموز حدود ۵۰ مدرسه کانکسی در استان وجود دارد که تعداد دانش‌آموزان آن کمتر از ۱۰ نفر است که باید تعیین تکلیف شود چراکه وضعیت جمعیتی آنها مشخص نیست که قرار است افزایش داشته باشد یا نه لذا برای این مدارس نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد.
بنابراین گزارش؛ در حالی‌که استاندار خراسان‌جنوبی دستور حذف مدارس کانکسی را تا پایان سال جاری که کمتر از ۴ ماه مانده را داده است آیا امر ساخت ۵۸ مدرسه کانکسی که در حال ساخت بوده تا پایان سال محقق خواهد شد؟
انتهای پیام/۱۲۷/ ۴۰/