استاندار خراسان جنوبی مطرح کرد

انتقاد از کم‌کاری برخی مدیران استانی در بحث اشتغال/ ۱۰۰ میلیارد تومان کمک‌های فنی و اعتباری می‌تواند پاسخ‌گوی حل مشکلات باشد/ فراموشی مزیت بزرگ خراسان جنوبی با واردات بزسانن

استاندار خراسان جنوبی با بیان این‌که خراسان جنوبی پتانسیل بالایی دارد که بایستی روی شتر بومی استان، چگونگی پرورش و تکثیر آن بحث شود گفت: ما داد می‌زنیم که مزیت بزرگ استان شتر است و از طرفی دیگر دنبال واردکردن بزسانن‌ هستیم، چرا مزیت بزرگ استان را نمی‌بینیم؟

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدمهدی مروج‌الشریعه استاندار خراسان جنوبی بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی از اقدامات خوبی که قبل از ورود بنده به استانداری‌ خراسان جنوبی انجام می‌شده و من نیز آن را تقویت کرده‌ام این بوده که دفتر بازرسی استانداری به بررسی طرح‌های اشتغال پرداخته و به دستگاه‌ها، بانک‌ها و محل اجرای طرح‌ها مراجعه می‌کند و مرتب گزارشات را به بنده اطلاع می‌دهد که بسیار شایسته است.
وی افزود: حتی در بحث میز‌ خدمت نیز عملکرد مثبت و منفی دستگاه‌ها سنجیده شده و به وزرای مختلف ارائه می‌شود‌.
استاندار خراسان جنوبی ضمن تشکر از حضور پررنگ نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در کارگروه‌های مختلف و از جمله کارگروه‌های تخصصی اشتغال، تصریح کرد: جای خرسندی است که نمایندگان فارغ از جناح‌بازی‌های سیاسی مختلف و این‌که چقدر با دولت همسو هستند یا نیستند، در این جلسات تخصصی شرکت کرده و از نزدیک در جریان مسائل استان قرار می‌گیرند.
مروج‌الشریعه ضمن اشاره به بحث بازنگری قانون بودجه ۹۷ متذکر شد: از نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس تقاضا می‌شود که نسبت به مسئله اعتبارات فنی و اعتباری استان حساسیت داشته باشند، باید حداقل ۵۰ درصد اوراق استان تبدیل به نقدینگی شود.
وی ادامه داد: بهتر است کمک‌های فنی و اعتباری استان در قالب اوراق از ماده ۸۲ قانون تنظیم مستثنی شود.
استاندار خراسان جنوبی ضمن انتقاد از کم‌کاری برخی مدیران استانی در بحث اشتغال، عنوان کرد: مدیران منطق داشته باشند و محکم پشت طرح‌ها بایستند و بنده هم با اقتدار پشت سر مدیران می‌ایستم.
مروج‌الشریعه اضافه کرد: برای سال ۹۷، نمایندگان استان در مجلس پیگیری کنند که از محل اعتبارات عمرانی خراسان جنوبی برای کمک‌های فنی و اعتباری خراسان جنوبی سهمی گذاشته شود.
وی با تأکید بر این‌که اگر چه تثبیت اشتغال موضوع مهمی است اما توسعه اشتغال جدید موضوع مهم‌تری است، بیان کرد: بحث اشتغال، فراتر از هر بخش دیگر است.
استاندار خراسان جنوبی با بیان این‌که متأسفانه در کارگروه اشتغال مباحثی ارائه می‌شود که جای آن در این جلسه نیست و باعث گرفتن وقت جلسه می‌شود، گفت: بحث استعلام‌ها و مباحث مرتبط، مربوط به کارگروه اشتغال نیست بلکه مربوط به کمیته ۵ نفره است؛ کمیته ۵ نفره کارش تنها تصمیم در خصوص تصویب طرح‌ها و مشکلات بانک‌ها نیست و باید به این مسائل توجه شود.
مروج‌الشریعه با تأکید بر این‌که نباید وقت کارگروه تخصصی اشتغال به بطالت بگذرد، اظهار کرد: متأسفانه در کارگروه اشتغال عنوان می‌شود که از ۳۰ اردیبهشت‌ماه، سرمایه‌گذاری برای پیگیری طرحش مراجعه نکرده یا درگیرودار مسائل مختلف معطل مانده است.
وی ادامه داد: کارگروه تخصصی اشتغال مربوط به مباحث اشتغال، حل اشتغال و برداشتن موانع و مشکلات است نه بیان مسائل حاشیه‌ای.
استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان کمک‌های فنی و اعتباری خراسان جنوبی می‌تواند به بهترین شکل پاسخگوی حل مشکلات استان باشد که باید به ابن نکته توجه کافی شود.
مروج‌الشریعه خطاب به مدیران حاضر در جلسه متذکر شد: اگر خواسته باشید به عنوان عده‌ای فکور از اهالی خراسان جنوبی به حل مشکلات این استان بپردازید و به توسعه استان کمک کنید، بایستی عاقلانه به فکر و بحث بپردازید.
وی با بیان این‌که طرح نیروگاه‌های انفرادی‌ خانگی از جمله طرح‌های موفقی است که در استان خراسان رضوی همانند فرفره کار می‌کند، اظهار کرد: متأسفانه در خراسان جنوبی، هیچ کاری در این زمینه نتوانسته‌ایم انجام دهیم.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به کم‌کاری برخی از دستگاه‌های مهم استانی در بحث اشتغال، تصریح کرد: چرا باید شرایط به گونه‌ای باشد که یک مددجوی کمیته امداد حاضر است که مبلغ ناچیز مستمری‌اش قطع نشود اما حاضر نیست که به سمت طرح‌های اشتغال آمده و با فراگیری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت برای خودش شغلی ایجاد کرده و خودکفا شود؟ دلیل این امر آن است که ما نتوانسته‌ایم به تبیین مزیت‌های طرح‌های اشتغال به وی بپردازیم.
مروج‌الشریعه اضافه کرد: مددجویان کمیته امداد و همچنین بهزیستی جزو ضعیف‌ترین افراد جامعه هستند و باید نهایت تلاش را در بحث ایجاد اشتغال برای آنان به کار ببریم.
وی در خصوص بحث شتر و همچنین ورود بز سانن‌ به خراسان جنوبی، یادآور شد: باید ببینیم که اقدام سیستماتیک در این خصوص در استان چیست و کجاست؟ خراسان جنوبی پتانسیل بالایی در این زمینه دارد، بایستی روی شتر بومی استان، چگونگی پرورش و تکثیر آن بحث شود.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه گفت: ما داد می‌زنیم که مزیت بزرگ استان شتر است و از طرفی دیگر دنبال واردکردن بزسانن‌ هستیم، چرا مزیت بزرگ استان را نمی‌بینیم؟
مروج‌الشریعه خطاب به معاونانش، گفت: از دایره استان خارج شوید، از هر جایی که می‌توانید سرمایه‌گذار جذب کنید و دیگر نگران هیچ‌چیز نباشید.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۱۱ج۵۲ج۷۲/ ۴