انجام بیش از ۵۸۰۰ مورد مراقبت از بيماري هاي دامي در خراسان جنوبي

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دام اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: طی سال 94 بیش از 5هزار و 800 مورد مراقبت از جمعيت دامي استان انجام شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان؛ مسعود دادفر رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دام اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: طی سال ۹۴ بیش از ۵هزار و ۸۰۰ مورد مراقبت از جمعيت دامي استان انجام شده است.
وی با بیان اینکه مراقبت از بیماری ها در واحد هاي اپيدميولوژيك صنعتي، نيمه صنعتي و سنتی استان انجام شده است ،افزود: اقدامات صورت گرفته در راستای رصد و مراقبت از بیماری های تب برفکی، شاربن، جنون گاوی، لمپی اسکین، سل و بروسلوز در جمعیت دام سنگین و بیماری های تب برفکی و شاربن در جمعیت دام سبک استان انجام شده است.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دام اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی ادامه داد: مراقبت از بیماری های مشمشه در جمعیت تک سمی ها و مراقبت از بیماری سندرم تنفسی شتر از دیگر فعالیت های بهداشتی دامپزشکی در سال گذشته بوده است.
دادفر بابيان اينكه بسياري از بيماري هاي دامي و بیماری های مشترک بین انسان و حیوان موجب ايجاد مخاطرات بهداشتي در جامعه انساني مي شوند ، اظهارکرد: دامپزشكي هر سال با صرف هزينه و اعتبارات سنگین علاوه بر واكسيناسيون دام ها اقدام به انجام مراقبت هاي فعال می کند تا از بروز مخاطرات بهداشتی برای جمعیت دامی و جامعه انسانی جلوگیری شود.
انتهای پیام /۷