مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خبر داد؛

انجام بیش از ۹۵ هزار بازرسی از واحدهای اقتصادی خراسان جنوبی/ با متخلفان برخورد جدّی می‌شود

جرجانی با بیان این‌که از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از 95 هزار بازرسی از واحدهای اقتصادی استان صورت گرفته گفت: در طرح نظارتی ویژه روزهای پایانی سال و نوروز ۱۴۰۰ در خراسان جنوبی تاکنون 350 پرونده تخلف تشکیل شده است.

عباس جرجانی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و جلب رضایت مردم، از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از ۹۵ هزار بازرسی از واحدهای اقتصادی استان صورت گرفته که در این راستا بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال به شاکیان برگشت داده شده است.
وی افزود: در راستای مدیریت و نظارت بر بازار کالا و خدمات استان، طرح نظارتی ویژه روزهای پایانی سال و نوروز ۱۴۰۰ در خراسان جنوبی از ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ شروع شده و تا ۱۵ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت که در این طرح ۲۷ تیم بازرسی متشکل از بازرسان صنعت، معدن و تجارت، بسیج اصناف، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی بر بازار نظارت خواهند داشت.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای این طرح تاکنون ۱۱ هزار مورد بازرسی از واحد‌های صنفی گروه کالایی و خدماتی استان انجام شده است که در این راستا تاکنون ۳۵۰ پرونده تخلف به ارزش ۱۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.
جرجانی افزود: در ایام پایانی سال و عید نظارت‌ها افزایش می‌یابد و ۲۴ ساعته فعالیت ادامه دارد.
وی اظهار کرد: برخورد با متخلفان بدون اغماض ادامه خواهد داشت و برخورد جدّی می‌شود.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: سامانه تلفنی ۱۲۴ به عنوان پل ارتباطی میان مردم و بازرسان سازمان در تمامی روزهای سال و به خصوص در طرح نظارتی نوروز آماده دریافت هرگونه گزارش تخلف اعم از عدم‌درج قیمت، عدم‌نصب نرخ‌نامه، گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم‌صدور صورتحساب و … در مرکز استان و شهرستان‌ها است که هم‌استانی‌ها می‌توانند از این طریق بازرسان را در نظارت به موقع و هر چه دقیق‌تر بر بازار کالا و خدمات یاری کنند.
جرجانی افزود: تأمین اقلام اساسی و ذخیره‌سازی ۸۰۰ تن میوه تنظیم بازار از نوع سیب و پرتقال برای روزهای پایانی سال و نوروز ۱۴۰۰ انجام شده و نگرانی در تأمین میوه و مایحتاج مردم وجود ندارد.
انتهای پیام/۳/ ۴
اخبار مرتبط:
مردم خواستار پاسخ‌گویی متولیان اصلی کنترل بازار هستند
رسیدگی به بیش از پنج هزار پرونده در شعب تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی