مسئول آنست منطقه شرق کشور خبر داد

انجام ۱۵ عملیات نجات توسط تیم آنست هلال احمر در شرق کشور

ظریفی از انجام ۱۵ عملیات امدادی توسط آنست (سگ های زنده یاب) در منطقه شرق کشور خبر داد.

به گزارش خاورستان، اسماعیل ظریفی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر ۷۵ قلاده سگ زنده یاب در کشور وجود دارد، افزود: سگ‌های زنده یاب هلال احمر که توانایی آنها در مقایسه با دستگاه‌های زنده یاب برتری دارد، توانسته اند در بیشتر عملیات جست و جو و نجات با موفقیت عمل کند و در هنگام بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی کمک‌رسان، امدادگران باشند.
وی با بیان اینکه از بهترین و به روز ترین علم دنیا برای آموزش سگ‌های تجسس به کار گرفته می‌شود، اظهار کرد: سالانه ۱۰۰ عملیات نجات از سوی سگ‌های زنده یاب انجام می شود.
ظریفی از انجام ۱۵ عملیات نجات توسط تیم آنست هلال احمر در منطقه شرق کشور در سال جاری خبر داد و گفت: چهار عملیات در خراسان شمالی، هفت مورد در خراسان رضوی و چهار عملیات در خراسان جنوبی بوده است.
مسئول آنست منطقه شرق کشور ادامه داد: از مجموع عملیات ها سه مورد مربوط به کوهستان، چهار مورد سیلاب، دو مورد مفقودی و شش مورد آوار بوده است.
ظریفی از نجات ۱۱ مصدوم در این عملیات ها خبر داد و گفت: همچنین ۱۳ فوتی توسط سگ های زنده یاب پیدا شده اند.
وی با اشاره به سختی های کار با سگ های زنده یاب بیان کرد: فارغ از مسائل تربیت و نظافت حیوان، انواع بیماری های مشترک دام و انسان افراد مرتبط با این کار را تهدید می کند.
انتهای پیام/۴