رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند:

انجام ۱۵۶۴ عملیات در حوزه حریق و حادثه در خراسان‌جنوبی/ بیش از۳۷ هزار تماس با سامانه ۱۲۵ انجام شده است

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: از هفتم مهرماه گذشته تا مهرماه سال جاری تعداد یک‌هزار و 564 عملیات در حوزه حریق و حادثه انجام شده که از این تعداد 476 مورد حریق و یک‌هزار 88 مورد حادثه بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی حسینی رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: هفتم مهرماه به نام روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی در تقویم ملی کشور ثبت شده است.
انجام ۱۵۶۴ عملیات
وی با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند در حوزه‌های عملیاتی، پشتیبانی، آموزشی و خدمت‌رسانی به‌صورت درون‌شهری و برون‌شهری فعالیت دارد، افزود: از هفتم مهرماه گذشته تا مهرماه سال جاری تعداد یک‌هزار و ۵۶۴ عملیات در حوزه حریق و حادثه انجام شده که از این تعداد ۴۷۶ مورد حریق و یک‌هزار ۸۸ مورد حادثه بوده است.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند بیان کرد: تعداد مأموریت‌های درون‌شهری و برون‌شهری این سازمان در سال جاری تاکنون یک‌هزار ۳۴۸ مورد بوده که از این تعداد ۲۱۶ مورد در حوزه خارج از محدوده بیرجند بوده است.
حسینی عنوان کرد: در سال گذشته ۹۷ نفر کشته و ۱۱۹ نفر مصدوم شدند که این تعداد در سال جاری به ترتیب به ۱۳ و ۱۸۲ مورد رسیده است.
وی گفت: میانگین زمان رسیدن به محل حادثه در سال‌جاری ۲ دقیقه و ۰٫۵۹ صدم ثانیه اعلام شده که این زمان در سال گذشته ۳ دقیقه و ۰٫۶ ثانیه بوده و نشان دهنده کاهش ۰٫۰۷ دقیقه در سال جاری است.
نجات ۸۱۳ حادثه دیده
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: در سال گذشته ۷۹۶ نفر از حوادث نجات پیدا کردند و این آمار در سال جاری تاکنون ۸۱۳ نفر اعلام شده که نشان دهنده حدود سه درصد افزایش نجات یافتگان است.
حسینی گفت: گاهی اوقات شاهد ایجاد مزاحمت‌هایی توسط کودکان و افراد کم اطلاع با سامانه ۱۲۵ هستیم که تعداد تماس‌های مزاحم در سال گذشته ۴۲ هزار ۵۹۶ بوده و در سال جاری طی این مدت به ۳۵ هزار و ۹۵۲ تماس کاهش یافته است.
انجام بیش از ۳۷ هزار تماس
وی اظهار کرد: در سال جاری تا کنون ۳۷ هزار و ۵۱۶ تماس انجام شده که از این تعداد یک‌هزار و ۵۶۴ مورد مأموریتی بوده است..
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: تعداد بازدیدهایی اعم از ایمنی، محضر، صدور و تمدید پروانه، پایان‌کار، استعلام و بررسی نقشه ساختمان‌ها در سال جاری را ۳ هزار و ۱۲۵ مورد بوده که ۷۸۲ مورد بررسی نقشه ساختمانی، ارائه دستورالعمل، مشاوره ایمنی جهت صدور پروانه‌کار ساختمانی و ثبت در نرم‌افرار انجام شده است.
حسینی افزود: تعداد پرونده‌های کارشناسی و علت‌یابی حادثه و تأیید حریق ۱۲۳ مورد، معرفی حادثه‌دیدگان به نهادهای حمایتی و سایر ۹ و بازدید از مهدکودک‌ها، مساجد، سفره‌خانه‌ها و اماکن بوم‌گردی ۱۵۴ مورد در سال جاری انجام شده است.
وی از خرید و نصب تجهیزات مقابله با مواد شیمایی خطرناک از محلات با اعتبارات وزارت‌ کشور و شهرداری خبر داد و گفت: یک خودرو آتشن‌شانی نیز در سال جاری تجهیز شده است.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند در راستای آموزش نیز فعالیت‌هایی در سال جاری داشته که تعداد ۲۱ هزار ۸۹۵ نفر ساعت در حوزه ادارات، کارخانجات و سازمان‌ها، ۲۹ هزار ۸۹۵ نفر ساعت آموزش تخصصی درون‌سازمانی، ۵ هزار و ۵۴۸ نفر ساعت ویژه داوطلبان آتش‌نشانی و ۷۳ هزار و ۵۷۱ نفر ساعت در مراکز آموزشی از مهدکودک تا دانشگاه برگزار شده است.
رونمایی از تمبر یادبود و نماهنگ شهید”سعید ترابی”
حسینی از رژه لجستیک خودروهای امدادای در سطح شهر و رونمایی از تمبر یادبود و نماهنگ شهید”سعید ترابی” نخستین شهید آتش‌نشانی خراسان‌جنوبی در روز ۷ مهر خبر داد.
انتهای پیام/۱۲۷