دادستان عمومی و انقلاب بیرجند مطرح کرد؛

انحراف تسهیلات بانکی از ریل تولید/ ترک فعل‌های برخی مدیران

حجت‌الاسلام نسائی گفت: طبق بررسی‌ها در برخی از موارد تسهیلاتی با عنوان کار تولیدی گرفته شده که بعد مشخص شده محل مصرف آن اصلا ربطی به تولید و تولیدکننده نداشته است.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین علی نسائی‌زهان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی در گفت‌وگو با مهر، اظهار کرد: تمام همت ما این است که تولید در خراسان‌جنوبی رونق گرفته و موانع کار از بین برود و در این زمینه تمامی تلاش خود را خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه در مسائل اقتصادی به دنبال حقوق عامه نیز هستیم، بیان‌کرد: حمایت از تولید در سند تحول قوه قضائیه که در تاریخ سی ام آذرماه ۹۹ به تصویب رسیده است نیز مورد اشاره قرار گرفته است به ویژه اینکه ما در شرایط کنونی با موضوع تحریم، جنگ اقتصادی و شیوع کرونا نیز رو به رو هستیم.
دادستان عمومی و انقلاب بیرجند گفت: متأسفانه در برخی از موارد تسهیلاتی با عنوان کار تولیدی گرفته شده است که بعد از بررسی‌های متعدد مشخص شده محل مصرف آن اصلاً ربطی به تولید و تولید کننده نداشته است.
حجت‌الاسلام نسائی با بیان اینکه ما ترک فعل‌های مدیران را نیز مد نظر داریم، ادامه‌داد: ما به عنوان مدعی العموم و در راستای حفاظت از بیت‌المال از موضوع تسهیلاتی که با نام تولید گرفته شده و در غیر این موضوع مصرف شده نمی‌گذریم و برخوردهایی نیز در این زمینه صورت گرفته است.
وی با اشاره به مواردی از حمایت تولید در خراسان جنوبی گفت: در یک مثال کارخانه شمشم منیزیم فردوس در آستانه ورشکستگی کامل قرار داشت که با حمایت مجموعه قضایی به چرخه تولید برگشت.
دادستان عمومی و انقلاب بیرجند یادآور شد: در سال ۱۳۹۹ تعداد ۴۴ واحد تولیدی با حمایت‌های قوه قضائیه احیا شدند و به چرخه تولید بازگشتند.
انتهای پیام/۴