نمکی:

اندیشمندان باید «وجه رحمانی قرآن» را برای «جوانان» باز کنند

وزیر بهداشت با بیان اینکه باید قرآن را به عنوان واژه واژه قدم‌های زندگی انتخاب کنیم، گفت: باید هنر اندیشمندان این باشد تا وجه رحمانی قرآن را برای جوانان باز کنند.

به گزارش خاورستان، سعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور با اشاره به اهمیت توجه به قرآن، بیان داشت: قرآن مجموعه‌ای از عظمت، کتاب زندگی کردن و کتاب دنیا و آخرت است.
وی ادامه داد: در سراسر قرآن اعتدال را می‌بینیم و زیبایی صوت قرآن به خاطر متن موسیقیایی است و متنی به سنگینی و وزن موسیقیایی قرآن نداریم.
وزیر بهداشت با بیان اینکه قران مجموعه‌ای از شیوه زندگی در دنیا و آخرت است،گفت: امیدواریم خداوند درک و معرفت قرآن شناسی به ما بدهد.
نمکی تاکید کرد:نباید قرآن برای خواندن و شروع جلسات و مراسم سوگواری باشد بلکه باید به عنوان واژه واژه قدم‌های زندگی انتخاب کنیم.
وی اضافه کرد: این هنری است که باید اندیشمندان با نشان دادن وجه رحمانی قرآن برای جوانان باز کنند.
وزیر بهداشت با بیان اینکه قرآن بسیار فضای معنوی، اجتماعی و فلسفی فراتر از زندگی روزمرگی دارد، بیان داشت:در این ایام نمی‌گویم خسته هستم؛ با اینکه با داغ جانسوز از دست دادن هموطنان و همراهان ما در نظام سلامت روبرو هستیم که این عدم خستگی نیز از برکت خون شهدا و دعای خیر پدر و مادران شهدا و جانبازان سرفراز و مردم کشور است.
انتهای پیام/۴