فرماندار بیرجند خبر داد

انصراف ۲ کاندیدای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بیرجند

ناصری گفت: ۴۰ نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه بیرجند ثبت نام کردند که تاکنون دو نفر انصراف دادند و روند رسیدگی به صلاحیت بقیه کاندیداها در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی ناصری فرماندار بیرجند صبح امروز در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: فرآیندهای انتخاباتی از ۱۰ آذرماه شروع شده است و ۴۰ نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه بیرجند ثبت نام کردند که تاکنون دو نفر انصراف دادند و روند رسیدگی به صلاحیت بقیه کاندیداها در حال انجام است.
وی افزود: یکی از فعالان سیاسی استان در مورد انتخابات گذشته ادعای تخلف درخصوص مشاغل هم طراز را کرده بود که در آن سال نباید یکی از داوطلبان تایید صلاحیت می‌شد که این مسئله در همان موقع مورد رسیدگی قرار گرفته و مشکل خاصی نداشته و مطرح کردن آن در حال حاضر وجاهت ندارد.
فرماندار بیرجند با اشاره به این‌که باید مجاز یا غیرمجاز بودن چاپ پوستر تبلیغاتی برای کاندیداها تعیین تکلیف شود، گفت: باید برای نوع تبلیغات کاندیداها یک رویه ابلاغ شود تا بتوانیم یک فضای یکسانی را برای کاندیداهای تایید صلاحیت شده ایجاد کنیم.
ناصری با بیان این‌که در هر منطقه شهرداری، کاندیداها مجاز به داشتن یک ستاد تبلیغاتی هستند، افزود: کاندیداهایی که تایید صلاحیت می شوند در مناطق دارای جذابیت نمی‌توانند بیش از یک ستاد ایجاد کنند.
وی افزود: کاندیداها اجازه ایجاد ستاد تبلیغات از میدان اول مدرس تا میدان ابوذر و از تقاطع ۱۵ خرداد تا میدان مادر را ندارند.
فرماندار بیرجند با اشاره به این‌که در قانون برخی از افراد به صورت عموم اجازه تبلیغ برای داوطلبان ندارند، تصریح کرد: کارمندان دولت در ساعات اداری نباید تبلیغ داوطلب خاصی را داشته باشند و جرم محسوب می‌شود.
تمهیدات لازم اندیشه شود تا یک انتخابات سالم و بدون حواشی داشته باشیم
علیرضا آئینه‌دار مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز در این ستاد گفت: در تخلفات دیده شده در فضای مجازی از تمام جناح‌ها وجود داشته است و بعضی موارد از طرف طرفداران کاندیداها بوده است که به داوطلبان ربط ندارد.
وی افزود: باید پیش‌بینی‌های لازم انجام شود تا حضور حداکثری مردم را در انتخابات داشته باشیم و از هر کاری که باعث اختلال در برگزاری انتخابات شود جلوگیری کنیم.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: تمهیداتی باید اندیشه شود تا یک انتخابات سالم و بدون حواشی داشته باشیم.
انتهای پیام/ ۱۳۲