امام جمعه نهبندان:

انعطاف ظریف به آمریکایی ها جرات دستبرد به دارایی ها ایران را داد

امام جمعه نهبندان گفت: دستبردن به دارایی های ایران به معنای نقض برجام است و مسوولان دیپلماسی کشور باید اقدام عملی در این خصوص انجام دهند.

حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی، امام جمعه نهبندان در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: این روزها آمریکایی ها با پررویی تمام و به بهانه اینکه ایران به تروریسم کمک کرده است به دو میلیارد دلار از دارایی ایران دستبرد زده اند در حالی که آنها خود تروریسم پرور هستند و این دلیل آنها دروغ بزرگ و آشکاری است.
وی افزود: آمریکایی ها از اول تشکیل انقلاب با ایران دشمن آشکار بوده اند و اکنون بعد از ۳۷ سال هنوز دارایی های ایران بلوکه شده است.
امام جمعه نهبندان تاکید کرد: بارها و بارها رهبر انقلاب فرمودند “آمریکایی ها هیچ وقت قابل اعتماد نیستند”؛ این بار هم آمریکایی ها از موضع قدرت برخورد کرده و در حالی که وزیر خارجه در آمریکا بود قدرت نمایی کاذب کردند.
حجت الاسلام خزاعی با بیان اینکه مسوولان ایران باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت اقدام کنند، تصریح کرد: آقای ظریف، وزیرخارجه ایران شخصیت بزرگی است و زحمات زیادی را در برجام کشیدند اما از ایشان انتظار نمی رفت وزیرخارجه آمریکا پشت پرچم ایران و وزیرخارجه ایران پشت پرچم آمریکا بایستند چرا که بعد از این انعطاف ظریف، آمریکا به خود جرات داد تا به پول های ایران دستبرد بزند.
وی انعطاف و خوش بینی را یکی از عوامل پررویی و جسارت آمریکایی ها دانست و بیان کرد: نباید به آمریکایی ها اعتماد کرد و مقابل آنها انعطاف به خرج داد تا مقابل مردم ایران و خانواده شهدا شرمنده نباشیم.
امام جمعه نهبندان اظهارکرد: محکومیت لفظی نسبت به این اقدام آمریکا و اینکه تنها بگوییم این اقدام اشتباه است فایده ندارد و مسوولان کشورمان باید اقدام عملی در این راستا انجام دهند.
حجت الاسلام خزاعی ادامه داد: آمریکایی ها خودشان هم برعلیه خودشان حرف می گویند و از رو نمی روند ومی خواهند به تعهدات خود عمل کنند.
وی دزدیدن اموال ایران را به معنای نقض تعهدات آنها و برجام دانست و تاکیدکرد: قرار شد با اجرای برجام سطح رفاه مردم افزایش یابد و پول های بلوکه شده به ایران بازگردد نه اینکه به این پول ها دستبرد زده شود و تنگناهای مالی ایجاد کنند.
امام جمعه نهبندان گفت: ایران اهرم هایی دارد و باید اقدام متقابل انجام دهند و به عنوان نمونه ایران در کشته شدن تفنگ داران دخالتی نکرد اما آنها رسما هواپیمای ایرباس ما را منفجر کردند و ما باید علیه تمام جنایت های آمریکا علیه ایران مطالبه خسارت و جبران کنیم.
حجت الاسلام خزاعی تاکید کرد: باید مسوولان این عزت و بزرگی که اسلام به آنها عنایت کرده است را حفظ کنند چراکه شایسته کسانی که مسوولیت دار خون شهدا هستند نیست که این چنین برخورد کنند.
وی تصریح کرد: با وجود این همه تخاصم، باز عده ای دل در گرو سیاست های غربی دارند و تحت تاثیر تبلیغات بیگانه قرار می گیرند و این افراد در گذشته هم چهره آمریکا را بزک کرده اند اما مهم این است اعضای خانواده انقلاب و حزب الله متحد و منسجم اند و مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار می دهند.
انتهای پیام/ ۵