رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد؛

انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه ساخت یک واحد آزمایشگاه تشخیص طبی و دو پانسیون پزشک در شهر مود

دهقانی گفت: صبح امروز تفاهم نامه سه جانبه فی ما بین بانک کشاورزی، مجمع خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جهت ساخت یک واحد آزمایشگاه تشخیص طبی و دو واحد پانسیون پزشک در شهر مود به ارزش ۱۵ میلیارد ریال به امضا رسید.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صبح امروز تفاهم نامه سه جانبه فی ما بین بانک کشاورزی، مجمع خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جهت ساخت یک واحد آزمایشگاه تشخیص طبی و دو واحد پانسیون پزشک در شهر مود به ارزش ۱۵ میلیارد ریال به امضا رسید.
محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، گفت: بیش از یکسال از آغاز پاندمی بیماری کرونا در جهان می‌گذرد و کشور ما یکی از کشور هایی بود که تحت تاثیر این بیماری قرار گرفت.
وی افزود: حوزه سلامت در پیک‌های مختلف بیماری، روزهای سختی را پشت سر گذاشت. اخیرا نیز با آغاز پیک چهارم ۳۰ استان به طور همزمان درگیر این بیماری شدند و حجم بسیار زیادی از موارد مثبت شناسایی و تعداد زیادی از بیماران، بستری شدند. که خوشبختانه با تجربیاتی که طی پیک‌های گذشته کسب شد و تمهیداتی که در خصوص تامین تجهیزات درمانی و پروتکل‌ها در سطح کشور اندیشیده شد، این پیک علی رغم موارد مثبت بسیار زیاد شکسته و روند نزولی آن در سطح کشور آغاز شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: علی‌رغم پیش‌بینی‌ها در خصوص افزایش بسیار زیاد موارد ابتلا و مرگ و میر در پیک سوم و چهارم، خوشبختانه به آن پیش‌بینی نرسیدیم. هرچند در خصوص بسیاری از کشورهای دنیا به وقوع پیوست.
دهقانی با بیان این‌که توجه به حوزه سلامت هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است، گفت:امروز هم تفاهم‌نامه سه جانبه فی ما بین بانک کشاورزی، مجمع خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جهت ساخت یک واحد آزمایشگاه تشخیص طبی و دو واحد پانسیون پزشک در شهر مود منعقد می‌شود تا ان شاءالله به زودی مرکزخدمات جامع سلامت مود تکمیل شود و بتوانیم با تجهیز آن، خدمات بیشتری را به مردم این منطقه ارائه دهیم.
مودی مدیر امور شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی نیز اظهار کرد: احداث مرکز جامع سلامت شهر مود یکی از مواردی است که طی سه سال گذشته آغاز کردیم.
وی افزود: در سال ۱۳۹۶ کلنگ زنی مرکز خدمات جامع سلامت شهر مود آغاز و در سال ۱۳۹۷ با اعتباری بیش از ۷ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.در همان زمان احساس شد در کنار مرکز جامع سلامت، نیاز به آزمایشگاه است تا این‌که در آبان ماه سال گذشته در سفری که مدیر عامل بانک کشاورزی در معیت وزیر جهاد کشاورزی به خراسان جنوبی داشت، موافقت اولیه اخذ و پیگیری‌های جدی انجام شد و نهایتا در بهمن ماه سال گذشته بود که موافقت بانک مرکزی اخذ شد و قرار شد ۱۰ میلیارد ریال جهت احداث این آزمایشگاه و پانسیون از طرف بانک کشاورزی هزینه شود.
لازم به ذکر است این پروژه با مساحتی به متراژ ۲۵۰ متر مربع و ۱۵ میلیارد ریال اعتبار(۱۰ میلیارد ریال بانک کشاورزی، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مجمع خیرین سلامت و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال دانشگاه علوم پزشکی بیرجند) بعد از ماه مبارک رمضان عملیات ساخت آغاز و پیمانکار متعهد گردیده طی ۱۸ ماه نسبت به تحویل پروژه اقدام کند. تجهیز آزمایشگاه فوق و پانسیون به عهده دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است.
انتهای پیام/۱۲۷