طی مراسمی انجام شد؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل حفاظت محیط زیست و فرماندهی مرزبانی خراسان‌جنوبی

در آستانه گرامیداشت هفته پدفند غیر عامل تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی و فرماندهی مرزبانی استان امضاء شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در آستانه گرامیداشت هفته پدفند غیر عامل تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی و فرماندهی مرزبانی استان امضاء شد.
در این جلسه که با حضور حسن اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی و علی‌اصغر مسروری فرماندهی مرزبانی استان برگزار شد تفاهم‌نامه همکاری بین دو دستگاه به امضا رسید.
حسن اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی در این خصوص به همکاری‌ها و تعاملات انجام شده با مرزبانی استان طی سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: در راستای این تعاملات مهمترین نتایج اجرای طرح آموزش فرماندهان پاسگاه‌های مرزی در سال‌های گذشته که آشنایی فرماندهان با مباحث محیط زیست، قوانین و مقررات مربوط به تنوع زیستی استان، اهمیت حیات وحش و انواع آلودگی‌های محیط زیست، همکاری بسیار موثر فرماندهان پاسگاه‌های مرزی در برخورد و دستگیری شکارچیان و متخلفان و مشارکت آنها در امر حفاظت محیط زیست استان بوده قم زده شده است.
وی افزود: نتایج مثبت این تعامل و همکاری در سطح استان این اداره کل را بر آن داشت تا مجددا تفاهم‌نامه‌ای تنظیم و همکاری‌ها همچنان ادامه داشته باشد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی بیان کرد: هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه ارائه اطلاعات ضروری جهت ارتقاء آگاهی‌ های زيست محيطی نيروهای مسلح و توانمند سازی آموزشگران،هدايت تصميم گيران ارشد فرماندهی مرزبانی استان جهت مد نظر داشتن ملاحظات زيست محيطی در كنار اولويتهای دفاعی، آموزش و فرهنگ سازی در زمينه حفاظت از محيط زيست استان، جلب مشاركت مردمی به خصوص استفاده از ظرفيت و توان نيروهای مسلح در زمينه حفظ و حراست از محيط زيست وكمک به حفظ توسعه و احياء محيط زيست منطقه و … است.
اکبری با تاکید بر اهمیت مرزبانی زیستی و کنترل مرزها جهت ورود و خروج عوامل زیستی، اظهار کرد: سازمان پدافند غیرعامل کشور با همکاری سایر دستگاه‌های متولی، آیین‌نامه اجرائی پدافند غیرعامل مرزبانی زیستی را آماده کرد و به تصویب رساند که نقش همه دستگاه‌ها در این حوزه مشخص شده است.
وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس این اداره کل بر آن شد تا در این تفاهم نامه با حساسیت بیشتری به موضوع پدافند غیرعامل مرزبانی زیستی پرداخته و از مسئولان مرزبانی استان خواست تا در خصوص کنترل و بازرسی در زمینه حفاظت از تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی استان در مرز ، نظارت و کنترل بر ورود و خروج حیات وحش استان در مرز و در صورت مشاهده و وجود آلودگيهای زيست محيطی(آب،خاک،هوا) ايجاد شده در اثر حوادث جاده‌ای و نظیر آن، این اداره کل را بیش از پیش یاری کنند.
انتهای پیام/۱۲۷