در ستاد توسعه خاوران انجام شد؛

انعقاد تفاهم نامه ۵۰۰ میلیارد تومانی برای سرمایه گذاری و بهره برداری از معادن خراسان جنوبی

در ستاد توسعه خاوران و با حضور استاندار خراسان جنوبی، تفاهم نامه سرمایه گذاری و بهره برداری از معادن استان به ارزش 500 میلیارد تومان به امضا رسید.

به گزارش خاورستان، در یازدهمین جلسه ستاد توسعه خاوران به ریاست استاندار، تفاهم نامه سرمایه گذاری و بهره برداری از معادن خراسان جنوبی به امضا رسید که دوره اجرای این تفاهم نامه ۳۶ ماه و میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی برای اجرای آن ۵۰۰ میلیارد تومان است.
با اجرای کامل این طرح در شهرستان‌های نهبندان، بشرویه، طبس، قاین و خوسف، زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر فراهم می‌شود.
این تفاهم نامه برای سرمایه گذاری و بهره برداری از معادن شهرستان‌های طبس، بشرویه، نهبندان، قاین و خوسف توسط بخش خصوصی، مبادله شد.
استاندار در این جلسه با بیان اینکه شناسایی فرصت‌ها و مزیت‌های استان مدنظر است افزود: در این زمینه سریعا باید کار انجام شود و محدودیت زمانی معنایی ندارد.
حمید ملانوری با اشاره به اینکه کار این ستاد جهشی است گفت: اساس و محور کار ما شعار سال است و به هیچ عنوان به دنبال رویه‌های زمان بر و دلخور شدن سرمایه گذاران نیستیم.
وی با بیان اینکه به دنبال سپردن معادن استان به دست اهلیت آن هستیم گفت: علاوه بر حوزه معادن، باید در تمامی حوزه‌ها برای سرمایه گذاری ورود جدی شود.
استاندار همچنین افزود: سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران خارجی بخصوص افغان‌ها با پرداخت مشوق باید مورد توجه قرار گیرد.
ملانوری همچنین به ۱۲۰ ایده دانش آموزی در استان اشاره کرد و گفت: توجه به ایده نوجوانان را باید فعال‌تر پیگیری کنیم چرا که تبدیل این ایده‌ها به طرح و حتی حمایت از این نوجوانان به عنوان سرمایه گذار می‌تواند اتفاقی بزرگ باشد.
وی به بازدید اخیر از کارخانه چدن خوسف و بیکار شدن ۱۵۰ نفر از جوانان منطقه نیز اشاره کرد و گفت: بنا بر تاکید و قول سرمایه گذاران تا پایان تیرماه این کارخانه باید به چرخه تولید بازگردد در غیر این صورت با برخورد قانونی روبه رو می‌شود.
استاندار گفت: همچنین خط احیای فولاد قائنات هم باید پیگیری شود تا پایان تیرماه توسط ایمیدرو به اتمام برسد.
انتهای پیام/۷