کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خاورستان عنوان کرد:

انقلاب اسلامی الگوی آزادی خواهان عالم است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: انقلاب اسلامی الگوی تمام آزادی خواهان عالم است.

فاطمه حجی‌پور مدیر مدرسه علمیه نرجس بیرجند و استاد دانشگاه در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: استکبار قبل از انقلاب با تسلط بر جمهوری اسلامی ایران درصدد بودند تا تمام کشورها را به استضعاف بکشند و با نگاه‌های استکباری بر همه دنیا حاکم شوند.

دشمنی استکبار با انقلاب اسلامی ایران تمامی ندارد

کارشناس سیاسی خاطرنشان‌کرد: از لحظه پیروزی انقلاب اسلامی تا همین لحظه از انقلاب اسلامی، آمریکا و اروپا کاری نبوده که بر علیه جمهوری اسلامی نکرده باشند و تمام شیطنت‌های خود را در این جهت بکار گرفته‌اند.

حجی‌چور به ناکامی استکبار در مقابل جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: دشمنان هیچ‌گاه در این زمینه نخواهند توانست موفق عمل کنند چراکه این نظام ارزشمند زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت است.

وی بیان‌کرد: انقلاب اسلامی یک مکتب و یک گفتمان است و دشمنان ما نیزبه این موضوع اذعان دارند انقلاب اسلامی مکتب به حقی است که پیامبر اعظم و ائمه اظهار به دنبال جلوه‌کردن این زیبایی‌ها بوده و مدینه فاضلی است که همه منتظرش بودند.

پس لرزه انقلاب تا اعماق قلب آمریکا فرورفت

این کارشناس سیاسی انقلاب اسلامی را مظهر حق، مکتب حسینی و مقاومت زینبی دانست و افزود: در این مکتب نظام اسلامی توانست دفاع از حق را به رخ جهانیان بکشد؛ در کل دنیا ما انقلاب کردیم و پس لرزه انقلاب تا اعماق قلب آمریکا رفت.

انقلاب اسلامی انقلاب الهی است

حجی‌پور با بیان این‌که انقلاب‌های دیگر نظیر فرانسه را دست ساخته بشر بیان کرد و افزود: انقلاب اسلامی انقلاب الهی است حضرت امام خمینی (ره) فقیه جامع الشرایط است به تمام معنا با یک سخنرانی و یک اشاره تمام معادلات دنیایی را برهم می‌زند اما انقلاب‌های فرانسه و آلمان انقلاب‌های دست ساخته بشری بود و از این زاویه به زندگی بشر نگاه می کردند.

وی با بیان این‌که انقلاب‌هایی که پایه اعتقادی و الهی پشت آن نبود جولان داد و فروریخت، یادآورشد: انقلاب اسلامی را قرآن وحی کرده که راه درست و سعادت را به انسان راهنمایی کرده که به امید خدا با بصیرت مردم جهانی شده است.

کارشناس سیاسی افزود: ما از گردنه‌های سخت این انقلاب به فضل خداوند عبور کرده‌ایم و راه سعادت نزدیک است که به افق زیابیی که مد نظر است برسیم.

حجی‌پور بیان‌کرد: دشمن از دشمنی خود از هیچ مسیری کوتاه نمی‌آید و این ما هستیم که باید به آگاهی، بصیرت، دشمن‌شناسی داشته باشیم؛ دشمن را بشناسیم چراکه این دشمنی‌ها پایدار است و نباید فریب آنها را بخوریم.

ضرورت جهاد تبیین در کشور

وی تحقق جهاد تبیین در کشور را یک ضرورت دانست و افزود: باید به این خواسته مهم امام خامنه ای در لزوم جهاد تبیین در کشور اهمیت دهیم چرا که ما هم طلبه هستیم  و به آن اندازه‌ای که عظمت و زحمات انقلاب را درک می کنیم باید این موضوع را به افراد دیگری که در زمان قبل از انقلاب نبوده‌اند بیان کنیم.

استقلال ایران پس از یک عمر وابستگی

کارشناس سیاسی تصریح‌کرد: توانمندی‌هایی که در سایه انقلاب اسلامی برای کشور ما به دست آمده بی حد و اندازه و بی‌نظیر است که ایران اسلامی از کشور مستعمره و بیچاره به کشور کاملا مستقل تبدیل شده است و این توانمند‌ها باید تبیین شود.

زمین‌خوردن‌ها لازمه پیشرفت انقلاب است

حجی‌پور مشکلات و کمبودهای کشور را لازمه پیشرفت دانست و گفت: زمانی که یک کودکی به راه می‌افتد که خودش قدم بردارد قطعا چند باری به زمین می‌خورد و این به زمین خوردن‌ها لازمه حرکت‌های مداوم و بدون مشکل است.

وی اضافه‌کرد: زمانی که عزت داریم دوستان ایران اسلامی خوشحال هستند ایران روی پای خود ایستاده است و به نقطه امیدواری برای مظلومان جهان تبدیل شده است چراکه کشورهای خاورمیانه، ونزوئلا و کشورهای آفریقایی امیدشان به کشور ما است که حامی تمام مظلومان دنیا هستیم.

روحیه انقلابی، روحیه جهادی و ایستادگی است

این کارشناس سیاسی روحیه انقلابی را روحیه جهادی و کوتاه نیامدن عنوان کرد و افزود: باید خودمان را واقعی ببنیم؛ روحیه انقلابی یعنی اینکه با تمام وجود برای حفظ نظام، حمایت از رهبری و اضافه‌کردن داشته هایمان تلاش کنیم.

انقلاب اسلامی الگوی تمام محرومان عالم

حجی‌پور انقلاب اسلامی را الگوی تمام محرومان و مستضعفان دانست و یادآورشد: تمام دنیا نظاره گر این انقلاب قوی است و کمبود قدرتی و فروپاشی که آمریکا الان دارد را تمام دنیا دیده‌اند.

سال ۲۰۴۰ اسرائیل وجود نخواهد داشت

وی گفت: امام خامنه‌ای سال ۲۰۱۵ اعلام کردند “اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید”؛ دشمن برای سال ۲۰۴۰ کلی نقشه ریخته است که ایران اسلامی به آن روز نرسد اما به لطف خداوند تمام نقشه هایشان نقش برآب خواهد شد.

وی خاطرنشان‌کرد: سال ۲۰۴۰ در حالی رقم خواهد خورد که اسرائیل روی زمین نخواهد بود؛ طبق وعده امام خامنه ای ظهور نزدیک است و ایشان آینده را روشن می‌ بینند چراکه ظلم تمام شدنی است و حتما باطل نابود خواهد شد.

انتهای پیام/ ۵