معاون هماهنگی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی:

انقلاب اسلامی ایران دنیا را تکان داد/ عزت و خودباوری از نتایج پیروزی انقلاب اسلامی است

برات زاده گفت: انقلاب اسلامی ایران دنیا را تکان داد و حال که ۴۱ سال از پیروزی آن گذشته روز به روز در عرصه‌های مختلف به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا می‌کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حمیدرضا برات زاده معاون هماهنگی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جشنواره جوان سرباز گفت: ایام دهه فجر برای شما سربازانی که دوران را درک نکردید یکی از موضوعات مهمی است که باید به آن پرداخته شود.
وی افزود: بیان کارهای انجام شده که نتیجه آن پیروزی انقلاب اسلامی بود برای جوانان بسیار مهم است.
معاون هماهنگی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی بیان کرد: اراده خدای متعال بر این تعلق گرفته بود که حاکمیت الله در جهان گسترش یابد و انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز این مسئله شد.
برات زاده عنوان کرد: در روایات آمده بود عده ای از مشرق زمین (ایران اسلامی) زمینه ساز ظهور خواهند شد لذا انقلاب اسلامی زمینه را فراهم کرد و در حال حاضر نیز شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه هستیم.
وی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی سیستم حاکم بر ایران دارای حاکمانی فاسد بود، اظهار کرد: افراد رژیم طاغوت افرادی فوق العاده وابسته و بدون فکر بودند.
معاون هماهنگی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: ایران دارای موقعیت استراتژیکی بود اما رژیم حاکم بر کشور بی کفایت بود و افرادی از دیگر کشورها ایران را اداره می‌کردند.
برات زاده با اشاره به اینکه چه کسی تحول را در کشور ایجاد کند مهم بود، تصریح کرد: نسل جوان امروز باید نقش امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری به عنوان ادامه دهنده این راه را به خوبی بدانند و در این مورد تحقیق کنند.
وی افزود: امام خمینی (ره) ۵۰ سال خود را آماده این حرکت عظیم که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد، کرده بود و از سال ۱۳۴۲ جرقه های نوید بخش انقلاب در کشور دیده و شنیده شد.
معاون هماهنگی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: در آن دورانی که امام راحل (ره) خود را برای به ثمر رساندن انقلاب اسلامی آماده کرده بود بسیاری از افراد حتی مراجع تقلید آن زمان امام را همراهی نکردند و آمادگی لازم برای انقلاب اسلامی نداشتد.
برات زاده تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران دنیا را تکان داد و حال که ۴۱ سال از پیروزی آن گذشته روز به روز در عرصه های مختلف به موفقیت های بیشتری دست پیدا می‌کند.
وی اظهار کرد: ما پس از پیروزی انقلاب اسلامی به خودباوری، مدیریت جهادی و روحیه انقلابی در عرصه مختلف از جمله دفاعی، نظامی، ارزشی و بسیاری زمینه های دیگر دست پیدا کردیم.
معاون هماهنگی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: عزت دیگر مسئله ای است که کشور ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دست آورده است.
برات زاده به اتفاقات و فتنه هایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و طی سالهای گذشته و حتی ماه گذشته در کشور به وقوع پیوست، گفت: این مشکلات همه آزمایش است و نباید تحت تاثیر القائات منفی قرار گرفت.
وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی سرآغاز حکومت الله در جهان است و امام خمینی (ره) این زمینه را با تلاش مردم فراهم کرد.
معاون هماهنگی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی افزود: اگر گاهی شاهد وقوع برخی اتفاقات در کشور هستیم نباید در عزم و اراده ما خللی وارد شود و برخی از تندبادها ما را دچار تزلزل نکند.
برات زاده تصریح کرد: حکومت اسلامی با نگاه رسیدن به حکومت الله به وجود آمده و با قدرت به پیش می‌رود.
وی بیان کرد: هر جایی که به خودباوری رسیدم موفق بودیم اما جاهایی که متکی بودیم به نتیجه نرسیده‌ایم.
معاون هماهنگی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی نقش جوانان در کشور بی نظیر دانست و گفت: جوانان در دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به خوبی وظیفه خود را انجام دادند و حال نیز شاهد نقش آفرینی بسیار خوب جوانان در کشور هستیم.
برات زاده با اشاره به سربازی در دوران شاه، گفت: سربازی در آن دوران حقارت محض بود. در آستانه پیروزی انقلاب و بهبوحه آمدن امام خمینی (ره) به دستور ایشان سربازان پادگانها را خالی کردند و پس از پیروزی انقلاب به درخواست امام راحل (ره) سربازان برای انجام وظیفه در حکومت اسلامی به پادگانها برگشتند و بعدها درجنگ تحمیلی شرکت کردند.
وی عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس ۶۰ هزار شهید سرباز داریم که ۱۷ هزار سرباز سپاه بودند.
معاون هماهنگی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر و پس از پیروزی در هشت سال دفاع مقدس نیز باید آمادگی از نظر نیرویی را داشته باشیم.
برات زاده گفت: امروز شرایط سربازی، راحت شده است سرباز خودش خود را معرفی میکند و در بحث رفت و آمدهایش از نظر مرخصی مشکلی ندارد.
وی با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه سربازان باید از بهترین دوران سربازی استفاده کنند، بیان کرد: باید نگاه شغل پشت میز نشینی را کنار گذاشت و جوانان باید برای ایجاد شغل اقدام کنند.
معاون هماهنگی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی اظهار کرد: امروز نگاه به سرباز نگاه دوران طاغوت نیست بلکه نگاه‌ها نگاه آرمانی و همکار بودن با سرباز است.
برات زاده افزود: خوشبختانه سپاه خراسان جنوبی در مورد ارزیابی‌ها در رتبه های خوبی قرار گرفته است.
وی عنوان کرد: سربازان باید با نگاه بلند به آینده نگری از هم اکنون برای مفید بودن در جامعه تلاش کنند.
انتهای پیام/۱۲۷