امام جمعه اسدیه:

 انقلاب اسلامی و مکتب حسینی با تبیین فریضه امر به معروف و نهی از منکر حفظ می‌شود

حجت الاسلام خزاعی گفت: حفظ انقلاب اسلامی و مکتب حسینی با تبیین فریضه امر به معروف و نهی از منکر محقق می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین مصیب خزاعی امام جمعه اسدیه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: ماهیت قیام امام حسین (ع) شور، شعور، بصر ظاهری و بصیرت است.

وی افزود: این قیام که صورت گرفته در تمام زمان‌ها نیاز به تبین، تعریف و شناخت داشته است.

امام جمعه اسدیه بیان کرد: در هر زمانی آنچه در بحث امر به معروف و نهی از منکر در توان علما و روضه خوان‌ها بوده انجام شده و می‌شود.

حجت الاسلام خزاعی عنوان کرد: این‌که قیام انقلاب اسلامی برگرفته از قیام عاشورا در سال ۵۷ انجام شده و در این بیش از ۴۰ سال این برنامه‌ها پر رونق‌تر در حال انجام بوده و تبین قیام عاشورا صورت می‌گرفته نتیجه این تبیین‌ها انقلاب اسلامی است.

وی با بیان این‌که انقلاب اسلامی یک گنج است که توسط جهاد تبیین در مسیر امام حسین (ع) به دست ما آمده، اظهار کرد: حفظ این گنج نیاز به ادامه تبیین دارد چراکه حفظ انقلاب اسلامی از به وجود آمدن آن مهمتر است.

امام جمعه اسدیه گفت: امروز حفظ انقلاب اسلامی نیاز به تبیین بیشتری دارد؛ شناخت قیام امام حسین (ع) نیاز به تبیین بیشتر دارد و حفظ قیام امام حسین (ع) و بصیرت افزایی در جامعه‌ای که دشمن شبانه روز در حال فروریختن آتش شبهات و تبلیغ‌های دروغ روی فکر و ذهن جوانان ما است، می‌طلبد در این شرایط جهاد تبیین بیشتر از گذشته صورت بگیرد و این بصیرت ادامه پیدا کند.

حفظ انقلاب اسلامی و مکتب حسینی با تبیین فریضه امر به معروف و نهی از منکر

حجت الاسلام خزاعی عنوان کرد: این اقدام امکان پذیر نیست مگر این‌که ما فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه تبیین کنیم هرچند تبیین کم و بیش انجام شده اما اقدام عملی به صورت خاص انجام نشده است.

وی افزود: نسبت به بحث امر به معروف و نهی از منکر این همه آیات، روایات، سخنرانی ها، راهکار، پیشنهادات و انتقادات داریم و اینها بارها در سخنرانی‌های متعدد مقام معظم رهبری، علما و مراجع بیان شده اما دولت‌مردان باید عملی جلو بیایند.

امام جمعه اسدیه ادامه داد: یعنی باید در این خصوص نیروهایی را با لباس خاص، آموزش خاص ، حمایت و پشتیبانی خاص داشته باشیم که این کار را شکل داده و پیگیری کنند.

حجت الاسلام خزاعی گفت: نه این‌که هر فردی در هر کجایی بخواهد تذکری به یک نفر بدهد و در آنجا پشتیبانی نداشته باشد و بعضا منجر به جراحت و زخمی شدن فردی که قصد امر به معروف و نهی از منکر داشته شود که حتی در این صورت فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیز زیر سوال می‌رود.

دولت در بحث امر به معروف و نهی از منکر از موضع قدرت وارد شود

وی اظهار کرد: به نظر من در بحث امر به معروف و نهی از منکر دولت باید از موضع قدرت وارد شود و نیروهایی در این زمینه آموزش داده و وارد میدان کند وگرنه با این ضعف‌هایی که ما پیش می‌رویم هرجا این مسئله بخواهد صورت بگیرد قطعا به ضرر امر به معروف و نهی از منکر تمام خواهد شد.

امام جمعه اسدیه بیان کرد: نوآوری در هر کاری در این زمان و هر زمان دیگری یک نیاز ضروری و همیشگی است چراکه دین اسلام دین جاوید بوده و تا ابد است لذا ما هر روز باید دین را با شیوه‌های جدیدی در مسائل مختلف به مردم تبیین کنیم.

حجت الاسلام خزاعی بیان کرد: برای انجام نوآوری باید هیئت اندیشه ورزی در این خصوص داشته باشیم که نوآوری‌ها را پیدا کرده و به گروه‌های مختلف اینها را اعلام کنند تا به کار گرفته شود.

وی ادامه داد: این‌که ما بخواهیم با همان شیوه‌های قدیمی وارد این کارزار شویم نتیجه نخواهد داشت و این به معنای تعطیل شدن امر به معروف و نهی از منکر نیست اما در هر زمان باید با روش‌های جدید وارد شد.

لزوم قیام در برابر شیعه لندنی

امام جمعه اسدیه بیان کرد: در این زمان که دشمن آمده و بین تشیع اختلاف ایجاد کرده و سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن را در پیش گرفته و یک گروه شیعه‌ای را در لندن راه دادند حسینیه ساختند و عزاداری‌های مخالف با عقل را در آنجا انجام داده و فیلم و تصاویر را در شبکه‌های اینترنتی و فضای مجازی قرار دادند بالاخره خواهی نخواهی تعدادی طرفدار پیدا کردند.

حجت الاسلام خزاعی تصریح کرد: لذا لازم است در برابر این اقدام دشمن، رسانه‌ها، شبکه‌های مجازی و نوجوانان حزب اللهی ما در این مسیر گام برداشته و در فضای مجازی و واقعی که برای آنها مقدور است در برابر این شیعه لندنی قیام کنند؛ قیام به معنای شمشیر زدن نیست بلکه قیام با قلم، زبان، پژوهش، نوشتن، تبلیغ و قیام همه جانبه باید انجام دهند.

وی اظهار کرد: اگر در این زمان جوان ما تشخیص ندهد که شیعه اسلام ناب محمدی و شیعه لندنی چیست قطعا دچار مشکل خواهیم شد و زمانی خواهد رسید داعش از بین تشییع پیدا خواهد شد؛ قبلا داعش از بین وهابیت رشد کرد و اگر بین شیعه ناب محمدی و شیعه لندنی تشخیص ندهیم داعش از بین شیعه پیدا خواهد شد یعنی خود شیعه بیاید شیعه را بکشد کما اینکه در زمان امام حسین (ع) نیز همین کار صورت گرفت.

امام جمعه اسدیه گفت: افرادی که زمانی در کنار پیغمبر (ص) و امام علی (ع) بودند نتوانستند در برابر این شبهات و مسائل دوام بیاورند و متاسفانه به سمت یزید و معاویه رفتند و سر امام حسین (ع) را بریدند و آنجا شیعیانی بودند که به نظر ما اهل لندن آن زمان بودند.

حجت الاسلام خزاعی با بیان این‌که این دو خط؛ شیعه ناب محمدی و شیعه لندنی به موازات هم در حال حرکت است، افزود: لذا نیاز است که ما تحرک بیشتری داشته باشیم که بتوانیم این پیروزی را به دست بیاوریم.

وی به وحدت بین مذاهب اشاره و بیان کرد: امام حسین (ع) فقط برای شیعه نیست بلکه به اهل سنت هم تعلق دارد و اهل سنت نیز محبت امام حسین (ع) را در دل دارند و به زیارت امام حسین (ع) شرفیاب می‌شوند.

امام حسین (ع) و مُحرم محور و الگوی وحدت

امام جمعه اسدیه بیان کرد: اهل سنت در شهرستان درمیان برای ایام محرم موقوفه دارند، دیگ غلور بار می‌گذارند و مجلس ایثار و ثواب دارند؛ قرائت قرآن داشته و ثوابش را به امام حسین (ع) هدیه می‌کنند. لذا امام حسین (ع) و محرم محور و الگوی وحدت است چون اهل سنت و تشیع نسبت به امام حسین (ع) محبت دارند.

حجت الاسلام خزاعی گفت: شیعه و سنی در کنار هم باید برنامه‌های وحدت بخش را ادامه دهند و خدای نکرده در هیئت‌ها و سخنرانی‌ها مطلبی گفته نشود که باعث تفکیک دو مذهب شود و وحدت را از بین ببرد.

وی تاکید کرد: عزاداری که بخواهد وحدت را از بین ببرد، نفاق ایجاد کرده و باعث خونریزی شود به درد نمی‌خورد و این گونه عزاداری یک عزاداری لندنی خواهد بود.

امام جمعه اسدیه افزود: ما در عزاداری اسلام ناب محمدی که مقام معظم رهبری می‌فرمایند در واقع ایران، عراق، سوریه، لبنان، شیعه و سنی هیچ فرقی با هم نداشته و همه برادر هستند کما اینکه ما امروز از فلسطین و مظلومین حمایت می‌کنیم و از شیعه و سنی بودن سوال نمی‌کنیم لذا این یک راهبرد مهم برای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای در حال انقلاب است که باید همه ما با هم در این مسیر باشیم و ایجاد اختلاف نکنیم.

قیام امام حسین برای گرفتن حق بود

حجت الاسلام خزاعی در مورد حفظ مکتب حسینی برای رسیدن به ایرن قوی، بیان کرد: قیام امام حسین برای گرفتن حق بود و ایران اسلامی نیز به دنبال گرفتن حق خود است؛ انرژی هسته‌ای، قوی شدن، استقلال، برداشتن تحریم‌ها و سایر موارد حق مسلم کشور ایران و تمام کشورهایی که با سازمان بین الملل در ارتباط هستند، است.

وی افزود: اگر ما مسیر امام حسین (ع) را ادامه داده و کوتاه نیاییم قطعا انرژی هسته ای، استقلال کشور و ایرانی قوی به دست خواهد آمد اما اگر بخواهیم به دنبال راحت طلبی و سست عنصری بوده و به دنبال قیام نباشیم قطعا حق خود را نخواهیم گرفت.

امام جمعه اسدیه خاطرنشان کرد: کما این‌که خیلی‌ها بودند که به غرب تکیه کردند و قیامی که باید داشته باشند را نداشتند؛ قیام با اسلحه و شمشیر نه بلکه همان قیام کلامی هم نداشتند و همیشه با زبان خود و زبان دیپلماسی ایران خبرهای ضعیف را از کشور مخابره کرده و دشمن نیز سوء استفاده کرد.

حجت الاسلام خزاعی بیان کرد: در حالی که قیام امام حسین (ع) با اقتدار تمام بود و ایشان گفتند من نیامدم که دنبال معامله، مادیات و حکومت باشم بلکه من آمده‌ام تا سنت پیامبر(ص) را در جامعه انجام دهم.

وی تصریح کرد: کشور ایران نیز به دنبال اصلاحات، سنت پیامبر و اصلاح جامعه است و این موراد نه تنها در ایران بلکه در هر جایی که ایران اسلامی بتواند در آنجا قدمی بردارد و حرفی برای گفتن داشته باشد کوتاه نخواهد آمد و این درسی است که از امام حسین (ع) گرفته است.

انتهای پیام/۱۲۷