نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

انقلاب اسلامی کشورهای استکباری را به اضمحلال کشانده است

آیت الله عبادی با بیان اینکه انقلاب اسلامی کشورهای استکباری را به اضمحلال کشانده است، گفت: امروز نقش انقلاب اسلامی در عرصه جهانی مشهود است که مردم انقلابی ایران زمینه‌ساز آن بوده‌اند و در سایه عنایات الهی تداوم خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی در دیدار با امام جمعه و دست اندرکاران مراسم بزرگداشت روز شهرستان سربیشه ضمن تسلیت رحلت حضرت ام البنین(س) اظهار کرد: حضور شما خاطرات سال ۵۷ را برای بنده تداعی می کند خداوند به همه شما خیر دهد و ارواح طیبه همه شهدا را با شهدای کربلا محشور فرماید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نامگذاری ۲۶ دی ماه روز سربیشه با تاسی از نام شهدا نشان از تداوم راه و اهداف آنان دارد که شایسته هم همین است، گفت: شهادت یک نقطه تاریخی نیست بلکه یک نقطه جریانی است و جمله معروف «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا وَکلُّ شَهرٍ مُحَرَّمٌ» نشان می دهد که عاشورا یک تاریخ نیست و یک جریان است، کربلا یک نقطه جغرافیایی نیست و یک جریان است.

وی ادامه داد: گرچه افتخار شهدا از خانواده معظم آنها شروع می شود اما در آنها خلاصه نمی شود و باید همه نسل ها از نور وجودی شهدا و خیری که در دنیا و شفاعتی که در آخرت دارند، برخوردار شوند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مربوط به یک قوم و کشور نیست بلکه تجدید اسلام است، گفت: اسلام دین خدا برای همه خلق خداست بنابراین در هیچ جا، این خلاصه نمی شود و همه نقطه های جغرافیایی و تارخی را در بر می گیرد.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: با وجود همه فشارهای تاریخی و استبدادهای داخلی که دین خدا را در انزوا قرار دادند اما از ۲۰۰ سال قبل که پای استعمارگرها باز شد، عرصه را بر مردم تنگ کردند و برای جامعه به اصطلاح سازمان ملل، شورای امنیت، حقوق بشر، حقوق کودک و زن ساختند و در این تاریکستان از همه اهرم های که می توانند بر دنیا سلطه پیدا کنند تعبیه کردند اما چه سازمان مللی و شورای امنیت و حقوق بشری؟ اگر به گذشته برگردید همزمان با این تاسیسات، کشورها را اشغال و ملت ها را نابود کردند و بدون هیچ قانونی به کشورها ورود پیدا کردند و هر که را خواستند به اسم این الفاظ دهان پرکن کشتند و شکنجه کردند.

وی افزود: از بعد جنگ جهانی تاکنون آمریکا به ۵۰ کشور تجاوز کرده و خون های زیادی ریخته و حق را زیرپا گذاشته است و جنگ هشت ساله را بر مردم ایران تحمیل کردند در حالی که صدام می‌گفت یک هفته دیگر در تهران مصاحبه می‌کنم اما آنها تا پایان جنگ پس از شکایت به دنبال بررسی متجاوز بودند و بعد هشت سال اظهارنظر کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: فقیرترین کشور عربی را با ائتلافی مورد تجاوز قرار دادند و قرار بود طی یک هفته کارشان را تمام کنند چون بوی ذخایر نفت از یمن برخاسته بود اما الان هر وقت پس از هفت سال یمنی‌ها ضرب شصتی نشان می‌دهند صدایشان برای حقوق بشر بلند می‌شود اما شبانه روز خودشان مرد و زن، پیر و جوان و کودک را می‌‎کشند و خبری از شورای امنیت و حقوق بشر نیست!

آیت الله عبادی با بیان اینکه گروه های القاعده و داعش و سایر جنایتکاران را ساختند و حمایت کردند، افزود: اگر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی جلوی این جنایتکاران نمی‌ایستاد کار را یکسره کرده بودند و اگر سلیمانی‌ها و سپاه و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نبودند و آنها غلبه می کردند در این سال‌ها اجازه نمی‌دادند یک قطره آب از گلوی کسی پایین برود.

وی یادآور شد: سال ۵۷ این انقلاب با رهبر دینی به وجود آمد و دو بلوک شرق و غرب، شوروی از بین رفت هرچند در اوایل تبدیل به نوکر غرب شده بود اما امروز موضع روسیه هم ضد استکبار غرب است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: در زمان رضاشاه پلید که عامل استعمار و انگلیس بود عده‌ای از تجار تهران خدمت آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی رسیدند و درخواست کردند که وضع مردم خراب است و برای مردم هیچ رمقی نمانده، به رضاخان هشدار دهید که ایشان فرمودند من می‌‎نویسم ولی او به حرف من گوش نمی‌دهد و این کار روح الله (امام راحل) است که خواهد آمد و شرایط را عوض خواهد کرد.

آیت الله عبادی بیان کرد: در چنین انقلابی که نجات بشر در آن مطرح است همان طور که نگران بشر هستیم، مردم کشورهای غربی هم دل‌شان با انقلاب اسلامی است و نامه‌هایی که مقام معظم رهبری برای جوانان اروپایی نوشتند حساب شده است.

وی با اشاره به سخنان اخیر فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران که هشدار داد که انتقام از دشمنان در خانه آنان انجام خواهد شد، گفت: امروز آثار و نقش انقلاب اسلامی در عرصه جهانی مشهود است که مردم انقلابی ایران زمینه‌ساز آن بوده‌اند و  در سایه عنایات الهی تداوم خواهد یافت.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: انقلاب اسلامی کشورهای استکباری را به اضمحلال کشانده و این دستاورد مهم به برکت ابتکار عمل مردم انقلابی و عناصر ضد استکباری است.

 

روز سربیشه با نام شهدا عجین شده است

حجت الاسلام احمد نجمی‌پور ، امام جمعه سربیشه نیز در این دیدار افزود: فردا ۲۶ دی ماه مراسم روز سربیشه هرچه باشکوه‌تر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی گفت: روزهای متفاوتی در سال‌های گذشته برای نامگذاری روز سربیشه پیشنهاد شد اما در نهایت ۲۶ دی ماه با تایید شورای فرهنگ عمومی به تصویب رسید و حضور چشمگیر مردم را در این روز شاهد هستیم.

حجت الاسلام نجمی‌پور اظهار داشت: ۱۹ دی سال ۱۳۶۵ مردمان سربیشه حماسه آفریدند و ۲۰ شهید را تقدیم نظام و انقلاب کردند.

وی افزود: این شهدا ۲۶ دی همان سال با حضور باشکوه مردم تشییع شدند و این روز در تاریخ این دیار به ثبت رسید.

امام جمعه سربیشه گفت: غیر از روز سربیشه مراسمی هر پنجشنبه در منزل شهدا برگزار می‌شود که حضور پرشور مردم را شاهد هستیم و به توسل و دعا می‌پردازند.

وی با بیان اینکه سخنران محوری مراسم روز سربیشه برادرزاده سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است افزود: سیره زندگی شهدا را باید به نسل جوان منتقل کرد و با مکتوب شدن آثار و وصیت‌نامه شهدا به این قشر از جامعه تقدیم شود.

انتهای پیام/۱۰