رئیس اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی خراسان جنوبی خبر داد

انهدام ۱۴ تن کالای قاچاق به ارزش بیش از ۳۸۰ میلیون تومان از ابتدای سال جاری/ فروش کالاهای قاچاق به شرط صادرات برای اولین بار در خراسان جنوبی انجام شد

رئیس اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی خراسان جنوبی ارزش ریالی کلیه کالاهای منهدم شده از ابتدای امسال تاکنون را 3 میلیارد و 856 میلیون ریال بیان کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 365 پرونده قاچاق قطعیت یافته مختومه شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد حسین شیخ زاده رئیس اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی خراسان جنوبی صبح امروز در دومین کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بیرجند، اظهار کرد: ۱۲ تیرماه سالروز تشکیل ستاد کانون مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که به همین مناسبت روز گذشته دومین انهدام کالاهای قاچاق در سال ۹۷ انجام شد.
وی با بیان اینکه در دومین انهدام کالاهای قاچاق ۶ تن کالا منهدم شده است، افزود: کالاهای قاچاق منهدم شده شامل ۷۰۰ کیلو دخانیات، یک هزار و ۱۴۱ قلم مواد غذایی، ۳ هزار و ۸۹۶ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، یک هزار و ۱۳۴ کیلو میوه شامل انبه، سیب و مغز بادام، لباس مستعمل ۷۷۷ کیلوگرم، دارو و گیاهان دارویی ۶۲ هزار و ۲۷۵ قلم و پماد سوسک کش ۱۹۸ عدد بودند.
رئیس اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی خراسان جنوبی ارزش ریالی ۶ تن کالای مهندم شده را یک میلیارد و ۲۱۵ میلیون ریال بیان کرد و گفت: در اولین مرحله انهدام کالای قاچاق ۸ تن کالا به ارزش ۲ میلیارد و ۶۴۶ میلیون ریال منهدم شده است.
شیخ‌زاده ارزش ریالی کلیه کالاهای منهدم شده از ابتدای امسال تاکنون را ۳ میلیارد و ۸۵۶ میلیون ریال بیان کرد و یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۶۵ پرونده قاچاق قطعیت یافته مختومه شده است که از نظر رشد در تشکیل پرونده نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته ارزش کالای انهدام شده ۳۲۰ میلیون تومان بوده است، افزود: در ۲ ماهه ابتدایی سال جاری ارزش کالاهای منهدم شده ۳۸۰ میلیون تومان بوده است که از رشد بالای ۲۰۰ درصد برخوردار بوده است.
رئیس اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی خراسان جنوبی گفت: فروش کالاهای قاچاق به شرط صادرات برای اولین بار در خراسان جنوبی انجام شد و یک محموله پارتی موبایل به فروش رسید و به کشورهای آسیای میانه صادر شد.
شیخ زاده از صادرات ۶ محموله دیگر کالای قاچاق در خرداد ماه خبر داد و خاطرنشان کرد: این محموله‌ها شامل ۷ پارتی از پوشاک ، موبایل و پارچه به ارزش ۱ میلیارد و ۲۰۸ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۴۴۴ ریال هستند.
وی افزود: ارزش فروش کالاهای فسادپذیر و املاک جدا از کالاهای صادراتی در سه ماه ابتدایی سال ۹ میلیون و ۹۲۹ هزار تومان بوده است.
رئیس اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی بسیار موثر است، گفت: هفته‌ای دو بار از صدا و سیمای خراسان جنوبی برنامه‌ای راجب به مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضبط و پخش می‌شود که بازخورد بسیار خوبی داشته است.
شیخ زاده پیشنهاد داد: یک نمایشگاه برگزار شود و در آن کالاهای ایرانی معرفی و در مورد بی کیفیت بودن کالاهای خارجی مخصوصا پارچه به مردم اطلاع رسانی شود که در آگاهی‌بخشی به مردم در خرید کالای ایرانی بسیار موثر است.
انتهای پیام/ ۱۳۲ / ۲۳/