پیگیری سوژه مردمی؛

اهالی روستاهای تخته‌جان و شیرگ‌ججگ خواستار افزایش ظرفیت اینترنت خانگی هستند

دانش‌آموزان روستاهای تخته‌جان و شیرگ‌ججگ شهرستان درمیان از ضعیف‌بودن آنتن‌دهی تلفن همراه رنج می‌برند و به دلیل دسترسی به رایانه شخصی خواستار استفاده از اینترنت خانگی ADSL جهت بهره‌مندی از پیام‌رسان شاد هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در پی شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس از اسفندماه سال گذشته، آموزش و پرورش با همکاری ارتباطات و فناوری اطلاعات بر آن شدند تا پیام‌رسانی برای استفاده دانش‌آموزان و پیگیری دروس آن‌ها ارائه دهند.
پیام‌رسان شاد برای دانش آموزان طراحی شد و دانش آموزانی که والدین آن‌ها به تلفن همراه هوشمند و اینترنت دسترسی دارند به راحتی می‌توانند از این پیام‌رسان استفاده کنند.
اما دانش آموزانی در نقاط روستایی هستند که نه‌تنها تلفن همراه هوشمندی برای استفاده از پیام‌رسان شاد ندارند بلکه آنتن‌دهی اینترنت تلفن همراه در برخی از روستاهای استان ضعیف است.
دانش‌آموزان روستاهای تخته‌جان و شیرگ‌ججگ شهرستان درمیان از ضعیف‌بودن آنتن‌دهی تلفن همراه و افزایش قیمت بسیار زیاد آن طی ماه‌های اخیر رنج می‌برند و به دلیل دسترسی به رایانه شخصی خواستار استفاده از اینترنت خانگی ADSL هستند.
یکی از دانش‌آموزان روستای تخته‌جان در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: علی‌رغم وجود جمعیت قابل توجهی در این روستا اما تعداد خانواده‌های کمی از اینترنت خانگی برخوردار هستند.
وی با بیان این‌که در روستای تخته‌جان فقط ظرفیت ۵۰ مشترک برای ثبت‌نام اینترنت خانگی در نظر گرفته شده، افزود: این تعداد ظرفیت با توجه به جمعیت روستا بسیار کم بوده و در کوتاه‌ترین زمان به اتمام رسیده است.
این دانش‌آموز خاطرنشان کرد: ما سه دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی از یک خانواده هستیم و با توجه به قیمت بسیار زیاد تلفن همراه و عدم‌توانایی مالی قدرت خرید تلفن همراه را نداریم اما یک رایانه شخصی در خانه داریم که اگر اینترنت خانگی باشد بهتر می‌توانیم از پیام‌رسان شاد استفاده کنیم.
وی خواستار توجه مخابرات منطقه خراسان‌جنوبی به این روستا و افزایش ظرفیت اینترنت خانگی شد.
حسن آذری‌نصرآباد مدیرکل مخابرات منطقه خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: هرگونه توسعه ارتباطات روستایی در تعهدات شرکت مخابرات ایران نیست و باید از طریق اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری شود.
وی افزود: مخابرات منطقه خراسان‌جنوبی در راستای تعامل و همکاری و نیازهای بوجود آمده به اینترنت و فضای مجازی برای دانش‌آموزان در روستاهای زیادی توسعه ADSL را انجام داده است.
مدیرکل مخابرات منطقه خراسان‌جنوبی بیان کرد: در حال حاضر در روستاهای تخته‌جان و شیرگ ججگ ظرفیت خالی برای واگذاری ADSL وجود دارد و در صورت تکمیل ظرفیت نیز متناسب با تقاضا و امکانات همکاری لازم انجام می‌شود.
آذری عنوان کرد: تعداد ۵۵۵ روستا در استان دارای تلفن ثابت هستند که ۳۳ درصد آن دارای اینترنت خانگی‌اند.
وی خاطرنشان کرد: این اطلاعات مربوط به سرویس اینترنت خانگی مخابرات در روستاها بوده و اطلاعات سایر اپراتورها در اختیار اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۴۰/ ۴