پیگیری سوژه مردمی؛

اهالی “سیدال” همچنان در انتظار ارتقای سرعت اینترنت تلفن همراه/ بهی: تجهیزات تامین نشد

اهالی روستای سیدال شهرستان نهبندان چند سالی است که در انتظار دسترسی به اینترنت پرسرعت تلفن همراه هستند و از عدم ارتقای نسل اینترنت در روستا گلایه دارند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، این روزها دسترسی به اینترنت پرسرعت تلفن همراه یکی از نیازهای ضروری و مهم مردم برای انجام کارها است. از پرداخت قبوض گرفته تا آموزش دانش آموزان در شاد و سایر مسائل همه نیازمند دسترسی به اینترنت پرسرعت تلفن همراه است.
اهالی روستای سیدال شهرستان نهبندان چند سالی است که در انتظار دسترسی به اینترنت پرسرعت تلفن همراه هستند و از عدم ارتقای نسل اینترنت روستا گلایه دارند.
یکی از اهالی روستای سیدال در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: بیش از یکسال می‌شود مسئولان قول ارتقای نسل اینترنت تلفن همراه روستای سیدال را به مردم می‌دهند اما تاکنون هیچ اتفاقی در این خصوص انجام نشده است.
وی افزود: طی آخرین پیگیری‌هایی که اهالی روستا از مسئولان داشتند به ما گفتند که ارتقای نسل اینترنت تلفن همراه روستای سیدال نیازمند تجهیزات است و تلاش می‌شود تا پایان سال ۱۳۹۹ این روستا از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شود.
این فرد بیان کرد: سال ۱۳۹۹ به پایان رسید و نه تنها اینترنت پرسرعت تلفن همراه روستای سیدال ارتقا پیدا نکرد بلکه در حال حاضر که دو ماه از سال جدید به پایان رسیده نیز خبری از ارتقای اینترنت تلفن همراه روستای سیدال نیست.
وی عنوان کرد: طی ماه‌های اخیر تعدادی از روستاهای شهرستان نهبندان از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شدند اما روستای سیدال در بین این تعداد روستا نبود.
این فرد خواستار پیگیری این موضوع و رسیدگی مسئولان شد.
مصطفی بهی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در این خصوص اظهار کرد: ارتقای اینترنت پرسرعت تلفن همراه روستای سیدال در فهرست ارتقای نسل چهار منظور شده است.
وی افزود: ارتقای اینترنت تلفن همراه روستای سیدال به نسل چهار نیازمند تجهیزات است و ان‌شاءالله در صورت تامین تجهیزات ارتقای نسل اینترنت این روستا انجام خواهد شد.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی بیان کرد: تامین تجهیزات زمان بر است و همین مسئله باعث تاخیر در ارتقای اینترنت پرسرعت تلفن همراه روستای سیدال شده است.
انتهای پیام/۱۲۷
اخبار مرتبط
گلایه اهالی مسک و سیدال از پایین بودن سرعت اینترنت تلفن همراه