ساخت بیمارستان چشم، به قیمت فراموشی مردم؛

اهالی شهرک ۴ هزار نفری سپهر به فروش اراضی توسط شهرداری کرج اعتراض کردند/زمین بنیاد تعاون به نام فضای آموزشی و تفریحی؛ به کام وزیر دولت روحانی + تصاویر

شهرداری کرج اراضی شهرک سپهر را از بنیاد تعاون وزارت دفاع برای ساخت خدمات رفاهی دریافت کرده است اما آن را به بخش خصوصی فروخته تا وزیر سابق بهداشت دولت روحانی در آن بیمارستان فوق تخصصی چشم بسازد.

به گزارش خاورستان به نقل از گروه استانی تیتریک، ۱۵ سال قبل شهرک سپهر در رجایی شهر کرج ساخته شد، سال ۹۲ تحویل واحدها آغاز و در نهایت از سال ۹۸ مردم در خانه های آن سکونت کردند. این شهرک هیچگونه سرانه رفاهی اعم از مدرسه، پارک، باشگاه ورزشی و … ندارد.
شهرک سپهر توسط بنیاد تعاون وزارت دفاع ساخته شده و در حال حاضر یک هزار و ۳۵۰ خانوار و بالغ بر ۴ هزار جمعیت دارد. دو برج ۲۱ طبقه ای هم در این منطقه در حال ساخت است که جمعیت آن را به ۶ هزار نفر می رساند.
طی روزهای اخیر جمعی از مردم این شهرک در اعتراض به فروش اراضی که باید صرف ساخت خدمات رفاهی برای آنها می شد، تجمع کردند تا مطالبه خود را به گوش مسئولین برسانند، آنها از شهرداری کرج گلایه داشتند.
مسعود پورحسابی مسئول گروه مطالبه گری پایگاه شهید نریمانی در گفتگو با خبرنگار تیتریک، می گوید؛ “در زمین هایی که مرتبط با بنیاد تعاون وزارت دفاع است، طی توافقات اولیه با شهرداری کرج بخش اعظمی از اراضی برای فضای آموزشی، تجاری، تفریحی، فضای سبز و …به شهرداری واگذار می می شود.
در طرح تفصیلی هم این موضوع ثبت می شود و اطلاعات آن موجود است اما شهرداری زمین را به بخش خصوصی می فروشد و طبق اطلاعاتی که ما به دست آورده ایم بخش خصوصی مورد نظر از مسئولین سابق وزارت بهداشت است.
در واقع قاضی زاده هاشمی قصد دارد یک بیمارستان فوق تخصصی چشم در اراضی شهرک سپهر بسازد. شاید در نگاه عموم ساخت بیمارستان چشم، خوب به نظر برسد اما با توجه به اینکه شهرک سپهر سرانه ورزشی و تفریحی نیاز دارد چرا نباید اراضی صرف خدمت رسانی به این جمعیت ۴ هزار نفری شود؟
متاسفانه با پیگیری های مسجد شهرک تا کنون تنها یک سوپرمارکت در شهرک سپهر افتتاح شده است. شهرداری کرج اراضی مذکور را برای خدمات رفاهی به مردم دریافت کرده است اما در کمیسیون ماده ۵ استان البرز مجوزهای لازم را اخذ کرده و آن را به فروش رسانده است.
آقایان طی روزهای اخیر هم حتی قصد داشتند مراسم کلنگ زنی را قبل از اتمام دولت برگزار کنند. مردم ۶ ماه است که هرجایی فکرکنید از شورا، استانداری، شهرداری، قوه قضائیه و … مراجعه کرده اند، استشهاد مردمی با ۲ هزار امضا جمع شد اما همچنان نتیجه نگرفته اند.
بلوار موذن در حال حاضر ترافیک سنگینی دارد و با ساخت بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی در خیابان رستاخیز، عملا قفل می شود. ساخت یک بیمارستان در فاصله ۱۴ متری واحدهای مسکونی از نظر زیست محیطی درست است؟
قطعا افرادی از سراسر کشور به بیمارستان فوق تخصصی چشم مراجعه می کنند، آیا تمهیداتی برای اسکان آنها اندیشیده شده است؟ بیمارستان بلوار انرژی اتمی و سیدالشهدا به اتمام نرسیده است ساخت بیمارستان دیگر چه معنایی دارد؟
شهرداری کرج اراضی دیگری دارد که می تواند آن را به بخش خصوصی بفروشد چرا اراضی شهرک سپهر را که برای ساخت سرانه رفاهی به این دستگاه واگذار شده به فروش می رساند؟در چهارباغ و طالقان بیمارستان نداریم، اگر مسئولین دلسوز مردم هستند در این شهرستان ها بیمارستان بسازند.
بیمارستان البرز فاصله چندانی با شهرک سپهر ندارد اما شاید شهرداری توانسته پول زیادی از بخش خصوصی برای راه اندازی بیمارستان بگیرد. البته ما تجمع مردم را مدیریت کردیم که به اعتراض و تشنج های گسترده مبدل نشود، اما حق مردم که سرانه آموزشی، تفریحی و فضای سبز است نباید پایمال شود.
در ادامه رونوشت نامه ها و طومارهای اهالی شهرک سپهر به انضمام تصاویری از تجمع آنها را مشاهده خواهید کرد، البته امیدواریم با ورود دستگاه های نظارتی و دادستان کرج، حق این مردم به آنها بازگشته و بتوانند از خدمات رفاهی لازم برخوردار شوند.

انتهای پیام/