استاد حوزه علمیه:

اهانت به پیامبراسلام(ص) نشان‌دهنده استیصال دشمنان است/ منطق قرآن در دنیا رشد کرده

حجت‌الاسلام اسدی گفت: اگر نشریه‌ای به خودش اجازه می‌دهد به ساحت پیامبراسلام(ص) توهین کند برای این است که 1400 سال تلاش می‌کنند جهل را بر عالم حاکم کنند و نگرش مردم را نسبت به اسلام تغییر دهند اما منطق قرآن در دنیا رشد کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید علی اسدی استاد حوزه علمیه پیش از ظهر امروز در تجمع اعتراضی روحانیون و مردم بیرجند در محکومیت اهانت نشریه هتاک فرانسوی به پیامبراسلام(ص) گفت: در مفاهیم ادیان الهی رفتن انسان به سوی کمال دنبال می‌شود.
وی افزود: تمدن اگر مبتنی بر عقلانیت نباشد، نتیجه‌ای جز جهل و استعمار ندارد.
استاد حوزه علمیه گفت: آمریکا در برابر ویروس کرونا دچار استیصال شده است.
حجت‌الاسلام اسدی افزود: اولین اصل قرآن، عقلانیت است و فکر را با تمدن رشد داده است.
وی اظهار کرد: این‌که برخی دنبال اهانت هستند نشان از استیصال است.
استاد حوزه علمیه افزود: در شرایطی زندگی می‌کنیم که برخی ادعا می‌کنند پیشرفت‌ها را در اختیار دارند اما آمریکا با تمام ادعاهایش، بیشترین اسلحه را در دنیا دارد چراکه هنوز عقلانیت را رشد نداده است.
حجت‌الاسلام اسدی اظهار کرد: دشمنان با ساختن داعش به نام اسلام، دنبال ضربه‌زدن به اسلام هستند.
وی با بیان این‌که مبارزه با جهل، جزو اصول اسلام است گفت: امام خامنه‌ای بر قوی‌شدن تأکید دارند.
استاد حوزه علمیه افزود: در برابر ایجاد رعب توسط دشمن، جمهوری اسلامی شهید سلیمانی را به میدان می‌فرستد تا اسلام واقعی را به دنیا معرفی کند.
حجت‌الاسلام اسدی با اشاره به تفاوت اسلام منطقی و اسلام آمریکایی اظهار کرد: آمریکایی‌ها، هالیوود را برای کار روی افکار عمومی و تحمیل منطقشان ایجاد کردند.
وی گفت: غرب دست روی سوریه گذاشت تا جبهه مقاومت را نابود کند و بنا بود دولت سوریه را تغییر دهند و منطق مادی‌گرایی را حاکم کند اما جایی که قدرت اسلام است و شهید حاج قاسم سلیمانی ورود می‌کند، کار به جایی می‌رسد بعد از سال‌ها دشمنان نتوانستند رئیس‌جمهور سوریه را تغییر دهند.
استاد حوزه علمیه افزود: جبهه مقاومت به حدی پیش رفت کرد که یهودی و مسیحی پشت سر شهید حاج قاسم سلیمانی قرار گرفتند و غرب را به زانو درآورد.
حجت‌الاسلام اسدی اظهار کرد: هدف داعش، فاصله‌گیری مردم دنیا از اسلام بود اما کار به جایی رسید که فرمول غرب تغییر کرد و شهید حاج قاسم سلیمانی توانست گوشه‌ای از اسلام عقلانی را در دنیا به ظهور برساند.
وی گفت: داعش در عراق سریع پیشروی کرد اما حضور شهید سلیمانی معادلات را به نفع مقاومت بهم ریخت.
استاد حوزه علمیه افزود: اگر نشریه‌ای به خودش اجازه می‌دهد به ساحت پیامبراسلام(ص) توهین کند برای این است که ۱۴۰۰ سال تلاش می‌کنند جهل را بر عالم حاکم کنند و نگرش مردم را نسبت به اسلام تغییر دهند اما منطق قرآن در دنیا رشد کرده است.
حجت‌الاسلام اسدی اظهار کرد: روزی که دشمنان شهید سلیمانی را به شهادت رساندند، تصور کردند می‌توانند دنیا را بهم بریزند اما معادلات تغییر کرد و ایران در حد سیلی، پایگاه آمریکایی عین‌الاسد را ویران می‌کند و آمریکا جرأت پاسخ‌دادن ندارد و این منطق قرآن و قدرت اسلام است.
وی با بیان این‌که غرب در نژادپرستی مانده است گفت: امام حسین(ع) در روز عاشورا وقتی بر بالین غلام سیاهشان قرار می‌گیرند، مانند فرزندشان با او برخورد می‌کنند و صورتشان را بر صورت او می‌گذارند.
استاد حوزه علمیه افزود: قرآن و پیامبراسلام(ص) مبین و مکمل یکدیگرند و دشمن هر دو را مورد حمله قرار می‌دهد.
انتهای پیام/۴