معاون استاندار خراسان جنوبی؛

اهتمام ویژه به تأمين نیازهای زیرساختی برای مراسم اربعین حسینی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بر اهتمام ویژه برای ایجاد زیرساخت های مراسم اربعین در عراق تأکید کرد.

به گزارش خاورستان،علیرضا عباس زاده در کمیته زیرساخت ستاد اربعین خراسان جنوبی گفت: از همه خیرین و مردم مؤمن و انقلابی استان در تأمین نیازمندی‌های ستاد اربعین استان و موکب های استان که در برگزاری مراسم اربعین امسال همکاری کردند، تقدیر می کنیم و امیدواریم با حضور و مشارکت مردم و مساعدت و اقدامات دستگاه‌های اجرایی با رفع کمبودها و کاستی ها، زمینه ارائه خدمات کمی و کیفی بهتر برای زائران عزیز در سال آینده را شاهد باشیم.

به گفته وی؛ خوشبختانه همه موکب های خراسان جنوبی به شکل متمرکز در سایت حرمین امامین(ع) در کاظمین قرار دارند که این موضوع سبب شده تا ارائه خدمات به زائرین به خوبی مدیریت شود.

وی با اشاره به این که دستگاه های خدمات رسان استان از هم اکنون باید با برنامه ریزی دقیق و برآورد نیازهای خود، پیگیری لازم را برای گرفتن امکانات مورد نیاز از ستادهای اربعین وزارتخانه های مربوط انجام دهند، گفت: باید تلاش شود تا از امکانات وزارتخانه ها برای این منظور تا جایی که امکان دارد، استفاده کنیم.

به گفته وی؛ در ارزیابی های که انجام شده خراسان جنوبی جزو بهترین استان های کشور در ارائه خدمات به زائران در مراسم پیاده روی اربعین بوده است.

معاون استاندار تصریح کرد: با توجه به وجود مشکل در آنتن دهی در سایت خراسان جنوبی باید برای رفع این مشکل با کمک اپراتورهای عراق اقدام شود.

عباس زاده اظهار کرد: با توجه به این که رانندگان کامیون ها برای حمل و نقل امکانات از ایران به عراق به ما کمک بسیاری می کنند باید حداقل سوخت زمان خواب آنها در عراق تأمین شود که دراین خصوص با ستاد اربعین کشور باید مکاتبه شود و برنامه ای برای تشویق رانندگان این خودروها در نظر گرفته شود.

وی عنوان داشت: مراسم پیاده روی اربعین به گنگره جهانی شیعیان تبدیل شده و فرصت مناسبی برای انتقال پیام امت اسلامی است که باید به بهترین شکل برگزار شود.

معاون استاندار اظهار کرد: برای تکمیل زیرساخت های مورد نیاز بخش آب و فاضلاب سایت شهر مقدس کاظمین ، خرید دو دستگاه یخ ساز، تأمین دو دستگاه بسته بندی آب، خرید ۵۰ کولر آبی و ۲۰ کولر گازی اقدامات لازم برای ارائه خدمات بهتر برای سال آتی است، که باید برنامه ریزی لازم انجام شود.

وی افزود: از امکانات و تجهیزات مربوط به مراسم اربعین و از ظرفیت موکب های اربعین حسینی در زمان بحران در استان می توانیم استفاده کنیم که نمونه موفق و مؤثر آن را در زلزله اخیر طبس و بشرویه و بحران افت فشار گاز در استان شاهد بودیم.

 

انتهای پیام/۳