مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی:

اهدای بیش از ۲۳۰۰ دام قربانی به پایگاه‌های جمع آوری نذورات کمیته امداد

سلم آبادی از اهدای 2300 دام قربانی و توزیع ۴۸ هزار و ۷۹۵ کیلوگرم گوشت در روز عید قربان بین نیازمندان استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، گفت: خیران دو هزار و ۳۷۱ رأس دام سبک و سنگین در روز عید قربان به پایگاه‌های جمع آوری نذورات قربانی کمیته امداد در سطح استان اهداء کردند.
وی با اشاره به اینکه ۴۴ هزار و ۹۱۹ کیلوگرم گوشت قربانی به ارزش ۵ میلیارد و ۱۵۸ میلیون تومان از کشتار این تعداد دام استحصال شده است افزود: علاوه بر دام‌های اهدایی، در روز عید قربان مردم ۳ هزار و ۸۷۶ کیلوگرم گوشت قربانی به ارزش ۴۴۸ میلیون تومان به نیازمندان استان اهداءکردند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه همانند سنوات گذشته ۶۲ قربانگاه و ۳۰۶ پایگاه برای جمع آوری نذورات قربانی مردم خیر و نوع دوست در سطح استان در روز عید سعید قربان راه اندازی شد اظهار کرد: در مجموع ۲ هزار و ۲۳۷ رأس دام شامل ۲ هزار و ۳۲۹ رأس گوسفند، ۱۲ نفر شتر و ۳۰ رأس گاو توسط خیرین به کمیته امداد اهداء شد.
سلم آبادی ضمن تقدیر و تشکر از همه خیرین استانی و خارج از استان افزود: در مجموع ۴۸ هزار و ۷۹۵ کیلوگرم گوشت با همکاری خیرین و مراکز نیکوکاری بین نیازمندان استان توزیع شد.
وی یادآور شد: هم اکنون ۴۳ هزار و ۵۲۳ خانوار زیرپوشش این نهاد هستند که نذر‌های قربانی خیران با اولویت خانوار‌های سالمند، زنان سرپرست خانوار، ایتام، کودکان بد سرپرست و خانوار‌های دارای بیمار صعب‌العلاج توزیع شده است.
انتهای پیام/۷