دبیرکانون خدمت رضوی خراسان‌جنوبی خبر داد؛

اهدای خون توسط خادمیاران رضوی/ نذر خون کریمانه در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

ابراهیمی گفت: خادمیاران رضوی با نذر خون کریمانه در آستانه ولادت کریم اهل‌بیت (ع) به نیابت از امام مهربانی ها خون اهدا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در ماه مبارک رمضان، مسلمانان، گذشتن از خود و خواسته‌ها و وابستگی هایشان را تمرین می‌کنند. در این ماه، گذشتن از وابستگی زیباست به خصوص اگر بدانی که این گذشتن، به عده‌ای زندگی می‌بخشد.
در حالی که ما به راحتی و بدون هیچ دغدغه‌ای به زندگی عادی خودمان ادامه می‌دهیم، در بیمارستان‌ها بیماران زیادی هستند که حیاتشان به قطره‌های خون ما بستگی دارد. کودکان، مردان و زنان بسیاری رنگ به چهره ندارند، بی‌رمق و با چشمانی منتظر اما امیدوار در انتظار دریافت قطره‌های حیات، لحظه‌شماری می‌کنند.
بسیاری از بیماران مانند بیماران سرطانی، دیالیزی و برخی از مصدومان حوادث نیز حیاتشان بسته به تزریق خون یا فرآورده های خونی است و دست یاری گری را می‌طلبند.
طی سال گذشته و امسال نیز به دلیل شیوع بیماری کرونا، موضوع اهدای پلاسما از بیماران بهبود یافته از کرونا به بیماران کرونایی نیازمند به پلاسما مطرح شده و علاوه بر موضوع مهم اهدای خون اهدای پلاسما نیز در دستور کار قرار گرفته است.
نذر خون کریمانه
ماه رمضان نیز فرصت مناسبی برای اهدای خون و پلاسما است و خادمیاران رضوی در خراسان‌جنوبی نیز مانند تمام برنامه‌های دیگری که برای کمک به نیازمندان دارند بار دیگر در این ماه با برکت به میدان آمده و با نذر خون کریمانه به یاری بیماران نیازمند به اهدای خون می‌روند.
محمدعلی ابراهیمی دبیرکانون خدمت رضوی خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: خادمیاران رضوی در خراسان‌جنوبی همانگونه که در برنامه‌های مختلف برای کمک به نیازمندان و محرومان پیش قدم بودند این بار نیز در آستانه میلاد امام حسن مجتبی کریم اهل‌بیت (ع) برای اهدای خون پیش قدم شدند.
وی افزود: خادمیاران رضوی در برنامه نذر خون کریمانه، هفتم و هشتم اردیبهشت (امشب و فرداشب) از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۴ با حضور در پایگاه انتقال خون میدان جانبازان بیرجند به نیابت از امام مهربانی‌ها اهدای خون خواهند داشت.
دبیرکانون خدمت رضوی خراسان جنوبی بیان کرد: اطلاع رسانی به خادمیاران استان جهت شرکت در نذر خونه کریمانه انجام شده است.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: اهدای خون خادمیاران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴