رئیس هئیت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

اهدای خون و پلاسما؛هدیه پهلوانان خراسان‌جنوبی به بیماران کرونایی

شکری گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده پویش اهدای خون توسط ورزشکاران و هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای استان راه اندازی شد و اعضای هیئت برای اهدای خون و پلاسما در مرکز اهدای خون حاضر شدند و به بیماران کرونایی کمک کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، با توجه به شیوع ویروس کرونا تعداد زیادی از هم استانی ها به این ویروس مبتلا شده و عده ای برای درمان نیاز به اهدای پلاسما دارند. با توجه به اینکه طی هفته های گذشته بحث کمبود ذخیره خون در کشور مطرح شده و در این خصوص نیاز مبرم به اهدای خون بود گروه ها و تشکل های مختلف و عموم مردم برای سهیم شدن در این کار نیک و خداپسندانه اقدام به اهدای خون و پلاسما داشتند. در این میان اعضای هئیت ورزش‌های زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی نیز به صورت داوطلبانه اقدام به این کار نیک کرده و روز گذشته برای اهدای خون و پلاسما به مرکز انتقال خون استان مراجعه کردند.
هومر شکری رئیس هئیت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده پویش اهدای خون توسط ورزشکاران و هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای استان راه اندازی شد و اعضای هیئت برای اهدای خون و پلاسما در مرکز اهدای خون حاضر شدند و به بیماران کرونایی کمک کردند.
وی با اشاره به این‌که در پیشینه و تاریخ ورزشی باستانی، پهلوانان زورخانه جزو خدمت گذاران، خیرین و خادمین به جامعه بوده‌اند، افزود: این ورزشکاران با اهدای خون و اهدای پلاسما به یاری بیماران کرونایی آمدند.
رئیس هئیت ورزش های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در برخی شهر‌های دیگر استان که قابلیت خونگیری وجود دارد از جمله طبس، فردوس و قاین نیز ورزشکاران هم زمان در این پویش شرکت کردند.
شکری عنوان کرد: امیدواریم با اهدای خون ورزشکاران این فرهنگسازی انجام شود که در این شرایط کرونا که ذخایر خون کشور کاهش پیدا کرده است، کمکی هرچند کوچک از سوی ورزش پهلوانی به مجموعه بهداشت و درمان کشور شده باشد.
وی گفت: هدف این هیئت، فدراسیون پهلوانی واداره کل ورزش و جوانان از اهدای خون در این شرایط که ذخایر و فرآورده خونی کشور به علت کاهش مراجعات مردمی و بیماری کرونا کاهش یافته این است که با اهدا خون خود مشی و مرام پهلوانی را به ظهور و بروز رسانده و به همنوعان خود کمک کنند.
انتهای پیام/۱۲۷