مسئول ستاد نماز جمعه بیرجند خبر داد

اهدای ۱۰۰ تخته فرش آستان قدس رضوی به مصلی المهدی بیرجند/ بازارچه های صنایع دستی در مصلی برپا می شوند

حجت الاسلام محقی گفت: از سوی آستان قدس رضوی 100 تخته فرش 6 متری به مصلی المهدی بیرجند اهدا شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام علی محقی مسئول ستاد نماز جمعه بیرجند صبح امروز در نشست خبری، اظهار کرد: چهار ماه پیش چارت ستاد نماز جمعه بیرجند کامل نبود اما اکنون ۲۸ معاونت کامل شده که ۲۳ معاونت جوان هستند.
وی با اشاره به این‌که کارگاه خبر خوب در این ستاد راه‌اندازی شده است، افزود: اکنون این کارگاه دارای ۸ عضو است که در پیشبرد برنامه‌های ستاد نماز جمعه بیرجند در فضای مجازی فعالیت دارند.
مسئول ستاد نماز جمعه بیرجند به طرح ترنم ذکر اشاره کرد و گفت: در این طرح از دانش آموزان و جوانان موذن بهره می‌گیریم و همچنین یک نشریه به چاپ خواهد رسید.
حجت الاسلام محقی به طرح بینات اشاره و تصریح کرد: مشاوره خانواده، طب اسلامی و میز سلامت هر هفته در محل نماز جمعه بیرجند برگزار می‌شود و همچنین پسرمان دینی همزمان با ستاد نماز جمعه کشور برگزار می‌شود که به شبهات تاریخی و وهابیت پاسخ داده می‌شود.
وی با اشاره به این‌که در گذشته طرح میز خدمت فقط در هفته دولت برگزار می‌شد، افزود: یکی دیگر از اقدامات انجام شده این است که میز خدمت از هفته دولت امسال به طور متناوب برگزار و تاکنون ۲۸ میز خدمت برپا شده و تا انتهای سال به جز جمعه ۲ اسفند ماه روز انتخابات برگزار خواهد بود.
مسئول ستاد نماز جمعه بیرجند به طرح کانون فرهنگی و هنری آدینه اشاره کرد: در هنگام برگزاری نماز جمعه بیش از ۲۰۰ کودک در بخش خواهران و برادران در این کانون حضور پیدا می‌کنند و برنامه‌های مانند قصه گویی، نقاشی، کتابخوانی و کاردستی با حضور مربیان مجرب برای این کودکان اجرا می‌شود.
وی به طرح تبیان اشاره کرد و افزود: انتظامات و امنیت ستاد نماز جمعه راه اندازی شده است و تاکنون ۸ دوره آموزشی در دوشنبه‌های هر هفته برگزار می‌شود.
حجت الاسلام محقی به برگزاری ۳ برنامه ویژه اشاره کردو گفت: اجتماع بزرگ دوهزار نفری بسیجیان، برپایی نماز عید قربان و نماز ظهر عاشورا از جمله برنامه‌های ویژه این ستاد بوده است.
وی افزود: همراهی خیلی خوبی از هیئت‌های مذهبی در برگزاری نماز ظهر عاشورا داشتیم و بیش از ۱۰ هزار نفر در این نماز شرکت کردند و در روز عید غدیر نیز از سادات بزرگوار بیرجند تجلیل شد.
رمسئول ستاد نماز جمعه بیرجند با اشاره به این‌که از ظرفیت تمام دستگاه‌های اجرایی در نماز جمعه استفاده می‌کنیم، گفت: سخنران قبل از خطبه‌های نماز جمعه را هر هفته داریم و همچنین از مؤذنین و مجریان دستگاه‌های اجرایی نیز بهره بردیم.
حجت الاسلام محقی با اشاره به این‌که با همراهی اتحادیه دانش آموزی شبکه ارتباطی نور را راه اندازی کردیم، تصریح کرد: این شبکه جهت خادمیاری دانش‌آموزی راه‌اندازی شده و همچنین دورهمی دانش آموزان در این مصلی برگزار می شود.
وی به برگزاری پیاده روی آدینه ۲۶ اشاره کرد و افزود: بیش از ۴ هزار نفر در این همایش شرکت کردند.
مسئول ستاد نماز جمعه بیرجند گفت: آیت الله رئیسی تولیت سابق آستان قدس رضوی دستور اهدای فرش آستان قدس به مصلی بیرجند را داده بودند اما بعد از اینکه تولیت تعییر کرد، دستورات ایشان نیز توسط تولیت جدید پیگیری شد و اکنون ۱۰۰ تخته فرش ۶ متری از آستان قدس تحویل گرفتیم و مصلی المهدی بیرجند با ۶۰۰ متر مربع فرش آستان قدس رضوی مفروش شد.
وی از برپایی بازارچه‌های صنایع دستی در محل مصلی نماز جمعه بیرجند خبر داد و افزود: فردا اولین بازارچه خیریه به مناسبت شب یلدا در محل مصلی برگزار می‌شود که کودکان کار محصولات خود رو به فروش خواهند رساند و برپایی این بازارچه‌ها باعث می‌شود یک نزدیکی بین اقشار مختلف جامعه برقرار شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲