مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی خبر داد

اهدای ۱۶۰ تلفن همراه و تبلت به دانش‌آموزان محروم خراسان‌جنوبی

واقعی گفت: بیش از 160 تلفن همراه و تبلت هوشمند با مشارکت حدود 80 فرهنگی خراسان‌جنوبی خریداری شده و در اختیار دانش آموزان محروم از گوشی و تبلت قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد علی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران،اظهار کرد: بیش از ۱۶۰ تلفن همراه و تبلت هوشمند با مشارکت حدود ۸۰ فرهنگی خراسان‌جنوبی خریداری شده و در اختیار دانش آموزان محروم از گوشی و تبلت قرار گرفت.
وی افزود: برای این تبلت‌ها که اغلب از برندهای معروف و پرفروش می باشند بیش از ۳ میلیارد و ۷۸۱ میلیون ریال هزینه شده که تمام این مبلغ توسط معلمین شرکت کننده در پویش لبخند رضایت تأمین و هزینه شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به حضور حدود ۸۷ درصد دانش آموزان استان در شبکه شاد، تصریح کرد: بیش از۱۶۰ دانش آموز دختر و پسر محروم و آسیب دیده از کرونا در دور های مختلف تحصیلی از مزایای این تلفن همراه و تبلت‌ها بهره‌مند شدند.
واقعی با اشاره به فقر اقتصادی خانواده‌ها به ویژه در مناطق روستایی و عشایری، عنوان کرد: هم اکنون آموزش و پرورش استان برای توانمند سازی دانش آموزان به تجهیزات کمک آموزشی و ارتقاء کیفیت تولید محتوای الکترونیک در مدارس، نیازمند به تلفن‌های همراه هوشمند آندروید ۴ به بالا، تبلت‌های اندروید نسل ۴ به بعد و ویندوزی و لپ تاپ نسل ۴ به بعد در برندهای معتبر است که امیدواریم با بذل عنایت خیرین این مشکل بر طرف شود.
وی مشارکت و حمایت رسانه ها به ویژه رسانه ملی را تواند در جلب مشارکت خیرین مؤثر دانست و بیان کرد: با مشارکت همه آحاد به ویژه تبلیغات رسانه‌ای و پوشش خبری و استفده از تریبون های نماز جمعه می‌توان در این زمینه فرهنگ سازی کرد تا خیرین نکوکار به این مسیر نیر هدایت شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی، استفاده از ظرفیت سایر ارگان‌ها، معافیت‌های مالیاتی برای خیرین اهدا کننده موبایل و تبلت دانش آموزی ، استفاده از ظرفیت شرکت‌های معدنی، صنعتی، تولیدی و فرهنگ سازی برای تخصیص هزینه‌های ختم اموات در دوران کرونا را از جمله دیگر رهاکارهای خرید تبلت و گوشی هوشمند برای دانش آموزان محروم برشمرد.
واقعی گفت: آموزش و پرورش به تنهایی هرگز نخواهد توانست این بار گران را به دوش کشیده و به سرمنزل مقصود برساند؛ لاجرم نیازمند حمایت ارگانهای دولتی مافوق وتاثیرگذار ماننداستانداری،فرمانداریها،بخشداری‌ها، و شوراهای اسلامی شهر و روستا است.
انتهای پیام/۱۲۷