روز جهانی قدس در خراسان جنوبی 5

اهمیت روز قدس به دلیل قرآنی بودن این روز بزرگ است/مجامع بین المللی در ظاهر شعار حقوق بشر سر می دهند

امام جمعه قهستان با بیان این که اهمیت روز قدس به دلیل قرآنی بودن این روز بزرگ است،گفت: روز قدس، نماد تبلور عقیده، روز فریاد و روز شعور و شعار ، روز همدردی، روز رهایی و در نهایت روز اقتدار و انسجام امت اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین مصیب خزاعی امام جمعه قهستان پیش از ظهر امروز در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، با قدردانی از حضورباشکوه مردم درمراسم راهپیمایی این روز،اظهار کرد :بر کسی پوشیده نیست که روز قدس نماد اتحاد ، وحدت جهان اسلام و تجلی همدلی و فریاد رهایی فلسطین است.
وی با بیان این که روز قدس، عبادتی بسیار بزرگ و عظیم در پیشگاه خداوند است و امت اسلامی است،خاطرنشان کرد: مردم ایران مانند سال های گذشته با حضور با شکوه و شایسته خود در این آیین با حمایت از مردم مظلوم فلسطین، دشمنان اسلام را ناامید کردند.
امام جمعه قهستان ادامه داد : این روز عامل اتحاد و همبستگی مسلمانان جهان است و مردم قهستان با حضوری پرشور در راهپیمایی عظیم روز قدس، برای دفاع از ملت مظلوم فلسطین شرکت کردند.
حجت الاسلام خزاعی گفت: حمایت ها و اعلام همبستگی مسلمانان می تواند برگ برنده ای برای مردم فلسطین و مقاومت آن ها در مقابل این رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی باشد.
وی عنوان کرد : روز قدس، نماد تبلور عقیده، روز فریاد و روز شعور و شعار ، روز همدردی، روز رهایی و در نهایت روز اقتدار و انسجام امت اسلام است و ملت مؤمن و روزه‌دار ایران اسلامی مانند سالهای گذشته با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب در این راهپیمایی عظیم حضور پیدا کرده اند.
امام جمعه قهستان بیان کرد:رژیم صهیونیستی در ماه های اخیر،خباثت را به اوج رسانده و به هیچ کس رحم نکرده است و جای بسی تاسف است که شاهد آن هستیم که رژیم منحوس صهیونیستی به زنان ،کودکان و حتی امدادگران و پرستاران رحم نکرده و حاضر نیست که زیر بار هیچ قانونی برود.
حجت الاسلام خزاعی اضافه کرد:آنچه مسلم است آن است که قبل از این که مسلمانان از خودشان دفاع کنند،اسرائیلیان خودشان دست به خودکشی می زنند.
وی با ابراز خوشحالی از این که خوشبختانه در حال حاضر بیداری اسلامی در بسیاری از کشورها شکل گرفته است،اذعان داشت:مسلمانان دنیا نباید بگذارند که فرمایشات امام راحل(ره) در خصوص روز قدس بر زمین بماند.
امام جمعه قهستان ضمن ابراز تاسف به دلیل ساکت بودن مجامع بین المللی علیه صهیونیست ها،مطرح کرد:اسرائیلی ها در بسیاری از جاها لابی دارند؛روسای بسیاری از کشورها به دستور اسرائیل سر کار می آیند و در واقع خودشان را مدیون اسرائیل می دانند و این همان سیاست یک بام دو هوا بوده و باعث می شود که درمقابل جنایت های آن ها ساکت می مانند.
حجت الاسلام خزاعی اضافه کرد:متاسفانه مجامع بین المللی در ظاهر شعار حقوق بشر سر می دهند ولی در عمل،آن طور که دوست دارند رفتار می کنند.
وی با اشاره به این که اهمیت روز قدس به دلیل قرآنی بودن این روز بزرگ است،مطرح کرد:ایران،میراث دار مکتب امام راحل(ره) است و باید فرامین ایشان همواره مد نظر و مورد توجه همه ما قرار گیرد.
امام جمعه قهستان در پایان با بیان این که شهرقهستان دارای ۱۲۰ شهید،۷۰ جانباز و ده ها آزاده است،اظهار داشت:خوشبختانه مردم قهستان در تمام مناسبت ها و راهپیمایی ها حضور پرشور و باشکوهی دارند که از این عزیزان تشکر می شود.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۱۴/ ۱۲۷