شهردار بیرجند اعلام کرد

اوقاف عوارض ساخت وساز موقوفات را پرداخت کند

جاوید گفت: اوقاف در بحث نوسازی بر اساس قوانین موجود از پرداخت عوارض به شهرداری معاف است و در بقیه موارد باید عوارض مد نظر توسط اوقاف پرداخت شود.

به گزارش خاورستان، به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، محمدعلی جاوید شهردار در جلسه شورای اسلامی شهر بیرجند با اشاره به جلسات برگزار شده برای بررسی مشکلات موجود بین شهرداری و اوقاف گفت: برنامه‌ریزی‌های ستادی در شهرداری مرکزی بیرجند و کارهای اجرایی در مناطق شهرداری بیرجند انجام می‌شود و دستگاه‌های اجرایی باید برای مسائل حوزه خود با شهرداری‌های مناطق جلسه بگذارند تا از این طریق این موضوع‌ها بررسی شود.
وی با بیان این‌که اراضی موقوفه رها شده سطح شهر بیرجند مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده، افزود: اوقاف باید برای بهسازی آن‌ها اقدام کند.
شهردار بیرجند بیان کرد: با ورود استاندار خراسان جنوبی به بحث اراضی موقوفه موجود در خیابان انقلاب بیرجند مقرر شد بخشی از این اراضی به فضای خدماتی تبدیل شود تا از مشکلات بهداشتی، امنیتی و پیامدهای ناشی از آنها کاسته شود.
جاوید اظهار کرد: تاکنون در این خصوص با اوقاف و امور خیریه استان به جمع بندی نرسیده‌ایم و تنها در بحث نوسازی، اوقاف بر اساس قوانین موجود از پرداخت عوارض به شهرداری معاف است و در بقیه موارد باید عوارض مد نظر توسط اوقاف پرداخت شود.
انتهای پیام/۱۲۷