بسته خبری 2 مرداد ماه؛

اولین آموزشگاه رانندگی ویژه بانوان در خراسان‌جنوبی افتتاح شد/ انهدام باند سوداگران مرگ در سرايان

امروز با حضور رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان و جمعی دیگر از مسئولان، اولین آموزشگاه رانندگی ویژه بانوان در خراسان جنوبی افتتاح شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از پايگاه خبری پليس، سرهنگ علی وطن دوست فرمانده انتظامی شهرستان سرايان از دستگيری ۳ نفر از عناصر اصلی تهيه و توزيع مواد مخدرصنعتی در اين شهرستان خبر داد.
وی افزود: مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سرايان با انجام اقدامات فنی و پليسی، از فعاليت يک باند خرده فروش مواد مخدر در سطح شهرستان مطلع و بلافاصله بررسی موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرايان بیان کرد: مأموران با اشراف اطلاعاتی محل تردد فعالیت خرده فروشان مواد مخدر را شناسایی و هنگامی که متهمان در حال انتقال مواد مخدر بودند،شناسایی و دستگير شدند.
وطن دوست عنوان کرد: در این عملیات ۳ نفر از اعضای اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر در شهرستان سرايان دستگير شدند و در بازرسی از آنان مقادیری مواد مخدر صنعتی بسته بندی شده و آماده فروش کشف شد.
وی اظهار كرد: شهروندان در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان مواد مخدر با مرکز فوريت‌های پليسی ۱۱۰ تماس گرفته و موضوع را به پليس گزارش كنند تا نسبت به شناسايی جرم، دستگيری مجرمان و متخلفان و پاکسازی محلات اقدام شود.
كشف ۱۳ رأس احشام قاچاق در بيرجند
علیرضا فولادی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بيرجند از توقيف یک دستگاه وانت پيكان حامل ۱۳ راس احشام قاچاق خبرداد.
وی افزود: مأموران انتظامی پاسگاه مرک شهرستان بيرجند هنگام گشت زنی و كنترل خودروهای عبوری به یک وانت پيكان مشکوک شدند و خودرو را جهت بازرسی متوقف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بیرجند گفت: مأموران در بازرسی از اين خودرو، ۱۳ رأس احشام فاقد مجوز حمل کشف كردند که در این رابطه خودرو توقیف و متهم پس از تكميل پرونده به مقام قضائی معرفی شد.
فولادی تصريح كرد: مبارزه با قاچاق كالا از مأموريت‌های مهم و مستمر پليس در جهت رشد و شكوفايی اقتصاد كشور است لذا همكاری شهروندان و ديگر دستگاه‌ها در اين زمينه با نيروی انتظامی هم چون گذشته لازم و ضروری است
کشف ۴۱۱ کیلو مواد افيونی درشهرستان طبس
مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی از کشف ۳۰۲ كيلوگرم ترياک و ۱۰۹ كيلو گرم حشيش در عمليات پليس طبس خبر داد.
وی افزود: مأموران نیروی انتظامی استان خراسان‌جنوبی با انجام اقدامات فنی و پليسی از انتقال محموله سنگين مواد مخدر توسط سوداگران مرگ از طريق محورهای مواصلاتی استان خراسان‌جنوبی مطلع و بلافاصله بررسی موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: مأموران انتظامی طبس خودروی پژو پارس قاچاقچيان را كه با سرعت بسيار بالايی در حركت بود، شناسايی و به راننده خودرو دستور ايست دادند.
شجاع بيان کرد: متهمان بدن توجه به ايست پليس از محل متواری شدند كه با اجرای طرح مهار خودرو توسط مأموران متوقف و در بازرسی از آن مقدار ۳۰۲ كيلوگرم ترياک و ۱۰۹ كيلوگرم حشيش كشف كردند.
وی گفت: در اين عمليات ۲ دستگاه خودروی سواری كه به عنوان راه پاک كن محموله مواد مخدر را اسكورت می‌كردند؛ شناسايب و توقيف شدند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی خاطر نشان كرد: مأموران در مجموع این عملیات، ۴۱۱ کیلوگرم حشیش و تریاک کشف و در اين رابطه ۹ متهم دستگير کردند که متهمان با تشكيل پرونده به مقام قضائی معرفی و روانه زندان شدند.
اولین آموزشگاه رانندگی ویژه بانوان در خراسان‌جنوبی افتتاح شد
صبح امروز با حضور رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان و جمعی دیگر از مسئولان، اولین آموزشگاه رانندگی ویژه بانوان در خراسان جنوبی افتتاح شد.
علیرضا عباسی رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی در این مراسم اظهار کرد: مهمترین رسالت آموزشگاه‌های رانندگی تربیت رانندگان قانونمدار است و هدف ما در حوزه آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به متقاضیان گواهینامه، قانونمند کردن آنان و در نهایت پیشگیری از تصادفات و حوادث رانندگی است.
وی با تاکید بر این نکته که آموزشگاه‌های رانندگی باید به نحوی مدیریت شوند که بهترین خدمات را به متقاضیان اعم از برخورد مناسب اخلاقی همراه با تکریم و آموزش های رانندگی کاربردی ارائه کنند، افزود: ما معتقدیم کیفیت بالای خدمات‌دهی به مردم رضایتمندی شهروندان را در پی خواهد داشت.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که برابر ابلاغیه پلیس راهور ناجا و به منظور ارتقاء کرامت بانوان و ایجاد محیط مناسب برای یادگیری و آموزش قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ، آموزشگاه رانندگی پایه سوم ویژه بانوان در بیرجند تاسیس شده، بیان کرد: برابردستورالعمل مربوطه، کلیه کارکنان آموزشگاه رانندگی بانوان اعم از موسس مدیر، قائم مقام،کاربران،مربیان، مدرسان و کارشناسان آزمون، بانوان خواهند بود.
عباسی با بیان این‌که این آموزشگاه جزو اولین آموزشگاه‌های افتتاح شده مخصوص بانوان کشور است، تصریح کرد: مسئولیت آموزشگاه ها در حوزه فرهنگی مهم است و هنرجو باید به طور کامل و همه جانبه آموزش ببیند و آموزش‌ها باید در راستای ارتقای فرهنگ رانندگی باشد.
انتهای پیام/۱۲۷