همزمان با هفته کار و کارگر؛

اولین خانه دارت و فوتبال دستی کارگران کشور در بیرجند افتتاح شد+ تصاویر

فروتنی رئیس هیئت ورزش کارگری شهرستان بیرجند از افتتاح اولین خانه دارت و فوتبال دستی کارگران کشور در بیرجند خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، همزمان با هفته کار و کارگر روز گذشته خانه دارت و فوتبال دستی کارگران شهرستان بیرجند، با حضور غلامرضا اشرفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، محمد کسائی مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند و محمد حسین فروتنی رئیس هیئت ورزش کارگری شهرستان بیرجند افتتاح شد.
غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان‌جنوبی در این مراسم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و عرض تبریک بمناسبت فرارسیدن هفته کار و کارگر، اظهار کرد: تثبیت و توسعه عملکرد ورزش کارگری می تواند علی‌رغم تاثیرات بسزای آن در رشد فاکتورهای سلامتی و ویژگیه‌ای شخصیتی جامعه هدف ،‌ به ارتقاء و رشد زیر ساختی ورزش حرفه‌ای نیز کمک کند.
وی افزود: به همین منظور متولیان این بخش کوشیدند تا در این راستا ملزومات انجام این حرکت مهم را فراهم آورده تا با این اقدام خدمت ارزشمندی به جامعه کارگر ارائه شود.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان‌جنوبی بیان کرد: در دومین روز از هفته کار و کارگر شاهد افتتاح خانه دارت و فوتبال دستی کارگران شهرستان بیرجند با حمایت‌های شرکت کویرتایر هستیم.
اشرفی عنوان کرد: استان خراسان‌جنوبی دارای ۳۱ رشته ورزشی فعال در حوزه ورزش کارگری و با مدال آوری‌های متعدد است. امیدواریم در سال جاری با رفع بیماری کرونا و از سرگیری فعالیت‌های ورزشی شاهد برگزاری مسابقات و میزبانی‌های مسابقات ورزشی کارگری در سطح کشوری در استان و شهرستان بیرجند باشیم.
محمد حسین فروتنی رئیس هیئت ورزش کارگری شهرستان بیرجند نیز در این مراسم ضمن تبریک هفته کار و گار گر و تقارن این ایام با ماه مبارک رمضان و میلاد پر برکت امام حسن مجتبی (علیه السلام)، اظهار کرد: تعمیم و گسترش ورزش و فعالیت‌های بدنی در واحدهای صنعتی و تولیدی،ارزشهای فرهنگی در محیط‌های کارگری را ترقی داده و آمادگی‌های ذهنی و جسمی لازم را در تحرک و چالاکی نیروی کار جهت جلوگیری از بروز هر گونه حوادث احتمالی حین انجام کار و همچنین ارتقاء توانایی و قابلیت‌های نیروی کار را جهت انجام امور محوله را بهبود بخشیده است.
وی افزود: همچنین کم تحرکی و کاهش فعالیت‌های روزانه یکی از نتایج صنعتی شدن جوامع می‌باشد که این مسئله مشکلات متعددی از جمله بروز و گسترش انواع ناهنجاریها، بحران‌های جسمی و روانی و نیز ناسازگاری‌های اجتماعی را با خود به همراه داشته است.
رئیس هیئت ورزش کارگری شهرستان بیرجند بیان کرد: از آنجائیکه حدود ۱۰ میلیون نفر از جمعیت کشور ما را قشر کارگر تشکیل می‌دهد و از طرفی نیز جامعه یاد شده می‌تواند با ایفای نقش مهم خود در توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور و همچنین دستیابی دولت به اهداف عالیه خود موثر واقع شود، نقش ورزش و فعالیت‌های بدنی به عنوان یکی از راهکارهای ایده‌آل جهت دستیابی به این مهم و بهینه نمودن خودباوری و مسئولیت‌پذیری کارگران و نیز مشارکت عمومی آنان در حوزه فعالیت‌های اجتماعی امری لازم و انکار ناپذیر تلقی می‌شود.
فروتنی عنوان کرد: از این رو افتتاح خانه دارت و فوتبال دستی کارگران شهرستان بیرجند با حمایت مدیر عامل شرکت کویرتایر، همراهی مدیریت محترم اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند، مدیر کل اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان و حمایت‍‌های رئیس هیات ورزش کارگری استان خراسان‌جنوبی روز گذشته به عنوان اولین خانه دارت و فوتبال دستی کارگران در سطح کشور و چهارمین خانه دارت شهرستان بیرجند در محل مجموعه ورزشی کوثر کارگران بیرجند جهت استفاده جامعه هدف و خانواده های آنها افتتاح شد.
محمد کسائی مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند نیز در این مراسم، ضمن تبریک هفته کار و کارگر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، اظهار کرد: مهمترین مولفه در بخش ورزش کارگران، توسعه ورزش همگانی و قهرمانی است.
وی افزود: ترویج و همه‌گیر کردن ورزش همگانی در جامعه کارگری موجبات تامین و افزایش نشاط اجتماعی و ارتقا بهره‌وری را فراهم ساخته و هر گونه توسعه و شکوفایی اجتماعی موجب گردش بهینه چرخ اقتصادی و رونق آن خواهد شد.
مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند بیان کرد: همچنین توسعه و پرداختن به ورزش قهرمانی، بهترین فاکتور ایجاد انگیزه برای گرایش به ورزش است که از اثرات آن می‌توان به ایجاد و افزایش فاکتورهایی از قبیل اعتماد به نفس و عزت و صیانت نفس، خود باوری و شکوفایی در افرد اشاره کرد.
کسائی عنوان کرد: در حال حاضر و با توجه به پیگیری‌های موثر رئیس ورزش کارگری شهرستان بیرجند شاهد رشد و شکوفائی ورزش در سطح کارخانجات هستیم و این مهم امروز با مشارکت و حمایت‌های مدیرعامل شرکت کویرتایر در خصوص افتتاح اولین خانه دارت وفوتبال دستی کارگران در استان ویژه کارگران و حمایت‌های مدیر کل و رئیس ورزش کارگری اتفاق افتاد است و ان‌شاءالله این روند ادامه‌دار باشد.
انتهای پیام/۱۲۷