اولین خانه نخبگان علوم انسانی بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی افتتاح شد

اولین خانه نخبگان علوم انسانی بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با حضور فرمانده سپاه انصارالرضا (ع)، رئیس دانشگاه پیام نور، رئیس شورای اسلامی شهرستان بیرجند، مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری و جمعی از مسئولان سپاه پاسداران و دانشگاه پیام نور افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح خانه نخبگان علوم انسانی بسیج علمی خراسان جنوبی گفت: سردار سلیمانی نمونه‌ای از انسان‌های دارای علم و بصیرت قوی بود که همه ما در این برهه به بصیرت بیشتر نیاز داریم.
وی افزود: شهید سلیمانی در دوران جوانی طاغوت را به خوبی شناخت، تشخیص داد کی وارد دفاع مقدس شود، در مبارزه با استکبار جهانی جلودار بود و استکبار، داعش، رژیم غاصب اسرائیل، تروریست‌ها، منافقین، آل سعود و سایرین را به طور کامل شناخت.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری درباره بصیرت اظهار کرد: این بیانات راهبردی نشان می‌دهد ما واقعا می‌توانیم امروز با استفاده از نخبگان علمی، فرهنگی و انسان‌های با اراده و با مسئولیت، کارهای بزرگی را انجام دهیم.
سردار قاسمی به ظرفیت عظیم نیروی انسانی در جامعه اشاره کرد و گفت: باید از توان نیروهای علمی و نخبه از جمله در حوزه علوم انسانی که از مطالبات رهبر معظم انقلاب است، استفاده کنیم.
وی افزود: علم بدون بصیرت بی‌فایده است لذا بصیرت به تعبیر مقام معظم رهبری یک قطب نما است که آدم دارای علم را به شناخت می‌رساند.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) تصریح کرد: در جهان امروز با توجه به بحث فضای مجازی و اطلاعات باید هوشیار باشیم و اگر کسی غافل مانده، وی را بیدار کنیم.
سردار قاسمی گفت: اینکه سردار سلیمانی وصیت کرده بود به عنوان سرباز ولایت نه به عنوان فرمانده نیروس قدس، در مزار شهدای قدیمی کرمان دفن شود، همان بصیرت است.
وی افزود: سردار سلیمانی تاکید داشت ما ولی زمان خود را بشناسیم و به فرمان او گوش کنیم چراکه او برای ما شاخص است و می‌تواند راه صحیح را به ما نشان دهد.
ابراهیم زنگویی زاده رییس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی نیز ضمن خیرمقدم و گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: دانشگاه پیام نور استان دارای ظرفیت نیروی انسانی توانمند در حوزه علوم پایه و انسانی است.
وی افزود: امید است مجموعه این دانشگاه با توجه به ظرفیت هایی که دارد بتواند همکاری مستمر و مفیدی را با همه دستگاه‌های اجرایی و مجموعه سپاه داشته باشد و از این ظرفیت به خوبی در استان استفاده شود.
مرتضی عظیمی‌فر مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان نیز گفت: برای انجام کار علمی و مفید به مولفه هم‌افزایی و استفاده از توان علمی و پژوهشی نیاز است.
وی افزود: با توجه به نقش حوزه علوم انسانی، این علم می‌تواند هدایت‌گر و راهبر باشد به همین دلیل با توجه به ظرفیت خوب دانشگاه پیام نور در استان تصمیم به راه‌اندازی خانه نخبگان علمی علوم انسانی گرفتیم.
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان علوم انسانی را انسان ساز، هدایت گر و راهبر دانست و گفت: ارتباط موثری بین سازمان بسیج علمی و دانشگاه پیام نور در همه حوزه ها به خصوص علوم انسانی وجود دارد که باید از این ظرفیت ها بیشتر استفاده شود.
عظیمی فر در ادامه بیان کرد: فعالیت‌های بسیار ارزشمندی توسط نخبگان حوزه‌های متعدد در استان انجام شده است که با افتتاح این خانه سعی داریم خط موازی با عملکرد سایر نخبگان داشته باشیم.
وی افزود: امید است این تعامل به لطف پروردگار ما را به سمت و سویی سوق دهد که بتوانیم ظرفیتی برای حل مساله در استان ایجاد کنیم.
ابراهیم تقی زاده عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور و رئیس شورای اسلامی شهرستان بیرجند نیز در این مراسم گفت: ظرفیت‌های خاصی در دانشگاه پیام نور استان به خصوص در رشته‌های علوم انسانی وجود دارد.
وی ادامه داد: میانگین سنی اساتید این دانشگاه بین ۳۵ تا ۴۰ سال است و بیش از ۹۰ درصد این اساتید به صورت تمام وقت در دانشگاه حضور دارند.
تقی زاده با بیان این‌که ظرفیت خوبی در بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان وجود دارد، افزود: امیدواریم این ظرفیت بتواند کمک خوبی به حوزه علوم انسانی باشد.
در پایان فرشته اسدزاده عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی به عنوان رئیس خانه نخبگان علوم انسانی بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان معرفی شد.
انتهای پیام/۱۳۳