اولین محموله گاز از بازارچه یزدان به افغانستان ارسال شد

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان جنوبی گفت: اولین محموله سیلندر گاز از طریق بازارچه مرزی یزدان به کشور افغانستان ارسال شد و این برنامه ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مسعود قلی‌زاده مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان جنوبی روز پنجشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: جامعه هدف این محموله، مردم روستای “کلاته نظر” کشور افغانستان است.

وی افزود: در این نخستین محموله، تعداد ۳۲۲ سیلندر گاز به روستای کلاته نظر ارسال شد.

قلی زاده اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از این پس روزانه ۵۰ سیلندر گاز از طریق بازارچه یزدان ارسال خواهد شد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان جنوبی گفت برنامه این است که ماهانه هزار و ۲۰۰ سیلندر گاز به کشور افغانستان ارسال شود.

وی ادامه داد: اولین پروژه ارسال محموله سیلندر با همکاری اداره کل گمرکات خراسان جنوبی، مرزبانی و مسوولان بازارچه یزدان در تاریخ ۲۱ مهر ماه انجام شد.

قلی زاده بیان کرد: با توجه به اینکه بازارچه مرزی یزدان با دستور استاندار در قالب خرده‌فروشی کار خود را آغاز کرد، سازمان همیاری برای استفاده از این فرصت اعلام آمادگی کرده است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات در حوزه اقتصادی و بازرگانی عنوان کرد: این سازمان برای تحقق برنامه‌های خود در حوزه بازرگانی از هر فرصت مطلوبی استفاده می‌کند.

قلی‌زاده اظهار داشت: با توجه به فراهم شدن امکان خرده‌فروشی در مرز یزدان و نیز تاکید رییس جمهوری در سفر نوزدهم شهریور ماه به خراسان جنوبی مبنی بر توسعه فعالیت‌ها در بازارچه‌های مرزی، سازمان همیاری در راستای بهره‌برداری از این فرصت برنامه‌هایی دارد.

وی گفت که این سازمان به موضوع ارائه خدمات به تجار و بنکداران و نیز تسهیل در روند انجام صادرات کالا، ورود کرده است و همه توان خود را در این زمینه به کار خواهد بست.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان جنوبی تصریح کرد: کمک به توسعه استان، مهمترین هدف این سازمان از انجام پروژه‌های عمرانی در بازارچه‌های مرزی است.

 

انتهای پیام/۱۰