اونس جهانی ۱۲۴۹ دلار/ بی‌توجهی فلز زرد به نرخ بهره آمریکا

اگرچه آمارهای آمریکا نشانه‌های عدم افزایش نرخ بهره را در این کشور تقویت کرد اما همچنان طلا در بازارهای جهانی بدون واکنش به این مسئله در نزدیکی 1250 دلار در نوسان است.

به گزارش خاورستان فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا پس از افزایش ۱٫۵ درصدی روز گذشته، در معاملات امروز اندکی تغییر کرد و همچنان در نزدیکی ۱۲۵۰ دلار باقی ماند.
مسکن‌سازی در آمریکا در ماه مارس بیش از انتظار کاهش یافت و دریافت مجوزهای لازم برای ساخت مسکن در آینده نیز به کمترین میزان در یک سال گذشته رسید که نشان‌دهنده بی‌حس شدن بازار مسکن‌سازی در این کشور همراستا با نشانه‌هایی از رکود شدید در رشد اقتصاد در سه ماهه نخست است.
هر اونس طلا ۱٫۳۹ دلار کاهش یافت و ۱۲۴۸٫۸۰ دلار فروخته شد.
گزارش روز سه شنبه از وزارت بازرگانی همچنان روند آمارهای ضعیف که اخیر منتشر شده است را ادامه داد. ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی ۰٫۵ درصد کاهش یافت هرچند که در اوایل روز چهارشنبه بالا رفته بود.
آمارهای ضعیف این حس را در بازار تقویت کرده است که بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره بانکی را امسال افزایش نخواهد داد. درحالی که در بازارهای آتی بر هیچ افزایش بیشتری تا دسامبر اشاره ندارد، پیش‌بینی فدرال رزرو بر ۲ افزایش دیگر پیش از پایان سال اشاره دارد.
انتهای پیام/