مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی:

اگر احساس کنم در جایی فرهنگ انقلاب اسلامی آسیب می‌بیند، تعارف ندارم و پیگیری و برخورد می‌کنم

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: اگر احساس کنم در جایی فرهنگ انقلاب اسلامی آسیب می‌بیند، تعارف ندارم و پیگیری و برخورد می‌کنم چراکه این وظیفه من و کار ما، کارِ فرهنگی و الگوسازی است.

عباس لامعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، گفت: اگر مطلبی در خصوص اجازه ندادن به انجام فعالیت‌های فرهنگی و انقلابی در مدارس استان بیان شده است، از آن مطلع نیستم و آن را نظر شخصی و نادرست می‌دانم چراکه دستگاه‌های نظارتی در اداره کل داریم که اگر کم‌کاری در جایی مشاهده کنند، با آن برخورد می‌کنند اما تاکنون موردی از سوی بازرسی و حراست اداره کل گزارش نشده است.
وی افزود: آموزش و پرورش کاملا در اختیار فرهنگ انقلاب اسلامی است و مشکلی در این زمینه نداریم.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اظهار کرد: به اندازه‌ای که آموزش و پرورش به فرهنگ انقلاب اسلامی خدمت می‌کند، فکر نمی‌کنم سایر دستگاه‌ها و نهادهایی که وظیفه‌ی آن‌ها انجام فعالیت‌های انقلابی است، این اقدامات را انجام دهند.
برگزاری بی‌سابقه یادواره شهدا در مدارس متوسطه استان
لامعی بابیان‌اینکه بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ مدرسه در استان داریم خاطرنشان کرد: در ایام‌الله دهه مبارک فجر سال گذشته در تمام مدارسِ متوسطه اول و دومِ آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی یادواره شهدا را برگزار کردیم که در طول تاریخ انقلاب و تاریخ آموزش و پرورش بی‌سابقه بود.
وی اضافه کرد: یادواره شهدای دانش‌آموز را به صورت متمرکز در استان برگزار کردیم و در این ماه یادواره شهدای معاونت سوادآموزی را برگزار خواهیم کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی تصریح کرد: آموزش و پرورش هیچ مشکلی با بسیج و سایر نهادهای فرهنگی و انقلابی ندارد و تعاملات خوبی با نهادهای انقلابی دارد.
لامعی گفت: اگر بدانم مشکل کجا بوده است و اگر احساس کنم در جایی فرهنگ انقلاب اسلامی آسیب می‌بیند، تعارف ندارم و پیگیری و برخورد می‌کنم چراکه این وظیفه من و کار ما، کارِ فرهنگی و الگوسازی است.
انتهای پیام/۴
اخبار مرتبط:
عدم ورود طلاب و فرمانده بسیج به مدارس، صدای امام جمعه قهستان را درآورد/ آموزش و پرورش از چه می ترسد؟
دستور ویژه برای برخورد با مخالفان فعالیت انقلابی در مدارس/ هر نوع برخورد و مخالفت مدیران با کارهای انقلابی دانش آموزان تخلف محسوب می شود