انتقاد نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس از بدحجابی در جلسه‌ای با حضور رئیس جمهور؛

اگر در حضور رئیس جمهور چند نفر چادر از سر برداشتند هم اشکالی ندارد؛ آزادی است/ نمی‌شود خودمان را پیرو اسلام بدانیم اما در مقابل اشتباهات ساکت بمانیم

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: در دوران آخر الزمان افرادی تظاهر به دین می کنند و به دنبال این هستند تا از روحانیت اصیل اشکال بگیرند تا حقیقت دین برای مردم تبیین نشود.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسدارن شب گذشته در جمع عزاداران حسینی در محل حسینیه ثارالله شهر کرمان با بیان اینکه در دوران آخر الزمان افرادی وجود دارند که تظاهر به دین می کنند، گفت: این افراد در ظاهر به دین عمل می کنند.
نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه داد: در صدر اسلام افرادی مبلغ دین بودند اما در این بین افرادی بودند که با پوشیدن لباس مبلغان خود را شبیه به آنان نشان می دادند و امروز نیز این افراد هستند که به آنها در اصطلاح روحانی نما می گویند.
وی با اشاره به اینکه این افراد فقط ظاهری اسلامی دارند اما در باطن و عمل اهل عبادت نیستند، ابراز کرد: این افراد سطحی‌نگر هستند و علم کافی ندارند که البته برخی از مردم آنان را الگوی خود قرار می‌دهند؛ این افراد دنبال بهانه هستند تا از امر به معروف و نهی از منکر فرار کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین شیرازی اظهار کرد: دلیل این افراد برای فرار از امر به معروف و نهی از منکر این است که اگر مردم را از گناه نهی کنیم باعث می‌شود مردم از ما برگردند و به ما پشت کنند یا در انتخابات از ما حمایت نکنند.
نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران عنوان کرد: این دسته از افراد عمل به دین و حفظ ارزش‌های اسلامی در جامعه برایشان مهم نیست.
این مقام مسئول تصریح کرد: اینکه رئیس جمهور در مجلسی دعوت می شود که چند نفر چادر از سر خود برداشته‌اند، اشکالی ندارد و این امر آزادی است؛ مهم این است که مردم رأی دهند و برخی خوششان آید و از این مسئله حمایت کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین شیرازی افزود: بر اساس نظر این افراد هر کاری که از پشتیبانی آنان مانع شود، ممنوع است و چنانچه حمایت مردم را به دنبال داشته باشد مانعی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه آنان معتقدند حکم خدا و امر به معروف را زیر پا گذاشته تا عده‌ای با آنها باشند، گفت: در دوران آخر الزمان افرادی تظاهر به دین می کنند و به دنبال این هستند تا از روحانیت اصیل اشکال بگیرند تا حقیقت دین برای مردم تبیین نشود.
نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه همه افراد معصوم نیستند اما پررنگ کردن این مشکلات برای کمرنگ کردن مبانی دین و ارزش‌ها در جامعه است، ابراز کرد: این افراد به دنبال نماز و روزه‌ای هستند که ضرر مالی و جانی برای آنها نداشته باشد.
این مقام مسئول افزود: اگر نماز و روزه نیز برایشان ضرر مالی و جانی داشته باشد نماز و‌ روزه را نیز کنار می گذارند با علم به اینکه نماز ستون دین است.
حجت الاسلام و المسلمین شیرازی با بیان اینکه اگر در جامعه‌ اسلامی امر به معروف و نهی از منکر ترک شود، تمام فریضه‌ها ترک خواهد شد، تصریح کرد: چنانچه در جامعه ای مردم از این افراد پیروی کنند خداوند عذابش را بر آن جامعه نازل می‌کند.
وی بیان کرد: در جامعه‌ای که به حق عمل می‌شود و امر به معروف و نهی از منکر در آن جاری است حق به حقدار خواهد رسید.
نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران ابراز کرد: بالاترین امر به معروف و نهی از منکر ایستادگی در مقابل دشمن است و باید ریشه دشمن را زد.
وی ادامه داد: برخی در مقابل صدای موسیقی یا چند تار بیرون آمده از موی یک خانم امر به معروف می‌کنند که باید این مهم را انجام دهند؛ اما در جایی که اساس نظام و اساس دین در خطر است ساکت هستند.
حجت الاسلام شیرازی در پایان خاطر نشان کرد: اباعبدالله علیه‌السلام به شهادت رسیدند تا ما در برابر دشمنان اسلام و مقابل آمریکا ایستادگی کنیم و عاشورایی بودن یعنی اندیشه حسینی را در جامعه پیاده کردن.
انتهای پیام/۴
آرمان