امام جمعه فردوس:

اگر فرمایشات امام خامنه‌ای اجرا می‌شد وضعیت کشور این‌گونه نبود/ تکیه بر توان داخلی راه خروج از بحران کشور

امام جمعه فردوس گفت: متأسفانه دولتمردان فرمایشات مقام معظم رهبری را از آغاز مذاکره با کشورهای 5+1 درک نکرده و کشور را دچار وقت کشی کردند و اکنون به این نتیجه رسیدند اگر از اول فرمایشات ایشان را عملی می کردند امروز وضعیتمان به این شکل نبود.

حجت الاسلام و المسلمین بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، به دیدار رهبر معظم انقلاب با مسئولان وزارت خارجه اشاره کرد و گفت: دیدار مسئولان وزرات امور خارجه با رهبر معظم نکات مهمی داشته است از جمله دیپلماسی ایدئولوژیک یعنی دیپلماسی ما با کشورهای دیگر برمبنای ایدئولوژی اسلامی باشد و هیچ تخطی از احکام اسلامی نشود.
وی افزود: طبق فرمایشات رهبر انقلاب، باید در مذاکرات عزت کشور اسلامی حفظ شود و همه مسئولان وظیفه دارند براساس اسلام و فرمایشات رهبر معظم انقلاب ارتباط برقرار کنند.
امام جمعه فردوس گفت: رهبر انقلاب فرمودند ما به غیر از صهیونیست‌ها و آمریکا با سایر کشورهای اروپایی می توانیم ارتباط برقرار کنیم و آن عزتمندی جمهوری اسلامی ایران را حفظ کنیم.
حجت الاسلام بابایی ماهانی خاطرنشان کرد: طبق دیپلماسی ایدئولوژیک دولت‌مردان باید خودشان را سفیر انقلاب بدانند، انقلابی عمل کرده و هیچ نوع ذلتی را نبپذیرند.
وی یادآورشد: کلام امام خمینی رحمه‌الله‌علیه و امام خامنه‌ای، ما را به عزت اسلامی دعوت کرده و گفته‌اند هرگز نباید کاری بکنیم که بیگانگان ما را ضعیف و ذلیل بداند.
امام جمعه فردوس خاطرنشان کرد: دیپلماسی ایدئولوژیک یعنی اسلام ناب محمدی ایدئولوژی ما است و اگر مسئولان بر این مبنا عمل کنند آبروی جمهوری اسلامی ایران در دنیا افزایش پیدا کرده و بصریت در تمام جهان ایجاد می شود و صدور انقلاب عملی خواهد شد.
وی به سخن رهبر انقلاب مبنی بر اینکه “رابطه با آمریکا خطایی واضح است” اشاره و بیان کرد: متأسفانه دولتمردان فرمایشات مقام معظم رهبری را از آغاز مذاکره با کشورهای ۵+۱ درک نکرده و کشور را دچار وقت کشی کردند و اکنون به این نتیجه رسیدند اگر از اول فرمایشات ایشان را عملی می کردند امروز وضعیتمان به این شکل نبود.
امام جمعه فردوس گفت: در حال حاضر نیز رهبر انقلاب فرمودند مخالف مذاکره با اروپا نیستم اما کشور را معطل بسته اروپا نکنید.
حجت الاسلام بابایی ماهانی افزود: اقتصاد مقاومتی را با تقویت توانمندی‌های داخل باید پیگیری کرد و قطعا ما از این مشکلات عبور خواهیم کرد و عزت اسلامی برای ما باقی خواهد ماند.
وی اظهارکرد: ما مدت‌ها است با تبلیغاتی که شده، منتظر به نتیجه رسیدن برجام بودیم تا وضعیت معیشت و اقتصاد ما ساماندهی شود اما هرگز اروپا و آمریکا خواهان خیر ما نیستند و ما باید روی پای خودمان بایستیم.
امام جمعه فردوس تصریح کرد: متأسفانه دیدی که دولتمردان ما نسبت به اروپا داشتند این بود که آنها می توانند گره از کار ما بگشاند اما رهبر انقلاب فرمودند “من به این ها هم اعتماد ندارم و این‌ها هرگز ما را به آمریکا ترجیح نخواهند داد و قطعا دنبال نابودی نظام اسلامی هستند”.
وی بیان کرد: اعتقاد ما بر این است که کمتر از ۳۰ درصد باید به مراودات خارجی تکیه کنیم و ۷۰ درصد از توانمندی های داخل بهره بگیریم.
وی تاکید کرد: ما مخالف مروادات اقتصادی با کشورهای خارجی نیستیم اما ظرفیت های نیروی انسانی، منابع زیرزمینی فراوانی داریم که باید از این ها بهره بگیریم و در عین حفظ مراودات با کشورهای بیگانه باید از ظرفیت های داخل استفاده کنیم و روی پای خودمان بایستیم.
انتهای پیام/