رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

ایام‌الله دهه مبارک فجر؛ منطبق با شرایط روز گرامی داشته می‌شود

حجت‌الاسلام ملائی گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و اصل سلامت‌محوری، همه برنامه‌های ایام‌الله دهه‌فجر باید منطبق با شرایط روز و دستورالعمل‌های بهداشتی گرامی داشته شود.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد ملایی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی صبح امروز در جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی کارگروه‌های بزرگداشت دهه مبارک فجر گفت: صاحبان و حافظان انقلاب اسلامی مردم هستند؛ آنان با مجاهدت و ایثار جان خود این انقلاب را به پیروزی رسانده‌اند و چهل و دو سال علی‌رغم همه تحریم‌ها، توطئه‌ها و دشمنی‌های مستکبران عالم و همه موانع و مشکلات داخلی و خارجی با امید، خودباوری، ایثار، وحدت و ولایتمداری، حول محور اسلام و امامین انقلاب، نظام مقدس جمهوری اسلامی را حفظ و حراست کرده‌اند.
وی افزود: اینک ایران اسلامی با خوداتکایی و اعتماد به توان ملی و جوانان برومند این سرزمین می‌تواند بر همه مشکلات و موانع موجود فائق آید و تا قله افتخار، اقتدار، صلابت و امنیت و ترقی همه جانبه و تشکیل تمدن نوین اسلامی پیش رود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به دستاوردهای بی‌بدیل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: وظیفه همه مسئولان به‌ویژه در دهه فجر باید تلاش برای حل مسائل و مشکلات مردم و شیرین‌کردن کام آنان و سپس بیان دستاوردهای انقلاب در حوزه مربوطه در راستای امیدآفرینی و نشاط اجتماعی باشد.
حجت‌الاسلام ملائی در خصوص برنامه‌های کارگروه‌های گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: هرساله غیر از انواع برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، عمرانی، افتتاحیه‌ها و … که توسط مردم و ۲۵ کارگروه دهه‌فجر تدارک دیده می‌شود، مراسمات محوری و سراسری دهه فجر در سراسر استان با محوریت اجرایی یک کارگروه و همکاری دیگر کارگروه‌ها و با حضور باشکوه و دشمن‌شکن مردم ولایتمدار برگزار می‌شد. مانند سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) با همت کارگروه بسیج و اصناف، زنگ انقلاب با همت کارگروه فرهنگیان و دانش آموزی، غبارروبی مزار شهدا با همت کارگروه ایثار و شهادت، نورافشانی با همت کارگروه نیروهای مسلح و اوقاف و اماکن مقدسه و شهرداری، گلبانگ الله اکبر و مراسم ۲۲ بهمن اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و اصل سلامت‌محوری، همه برنامه‌های ایام‌الله دهه‌فجر باید منطبق با شرایط روز و دستورالعمل‌های بهداشتی گرامی داشته شود لذا امکان فراخوان عمومی برای اجتماع و راهپیمایی و اجتماعات مرسوم و حضور جمعی مردم وجود ندارد.
وی افزود: مردم انقلابی می‌توانند از طریق فضاسازی محله، کوچه و درِ منازل، ماشین‌نویسی و به‌ویژه با نصب پرچم جمهوری اسلامی و نیز دنبال‌کردن مراسم‌ها از طریق صداوسیما و فضای مجازی و برنامه‌هایی که منطبق با دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا است در جشن پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کنند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: ایام‌الله دهه‌فجر امسال با ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و ولادت حضرت امام خمینی(ره) تقارن یافته است و باید جشن‌های دهه مبارک فجر به صورت ملموس و با رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا برنامه‌ریزی شود.
انتهای پیام/۴