استاندار خراسان جنوبی :

ایجاد انگیزه در جوانان،باید اولویت مدیران و مسئولان ذی ربط قرار گیرد/مدیران و مسئولان باید از بحث های شعاری به شدت پرهیز نمایند

استاندار خراسان جنوبی با بیان این که جوانان سرمایه های عزت جامعه محسوب می شوند، گفت: ایجاد انگیزه در آنان، باید جزو اولویت های مدیران و مسئولان ذی ربط قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، وجه اله خدمتگزار استاندار خراسان جنوبی ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان، اظهار کرد: جوانان، از جایگاه بسیار والایی برخوردار بوده و قشری بزرگ به شمار می روند.
وی با بیان این که قشر جوان، نسل فرهیخته و ارزشمند جامعه محسوب می شوند، تصریح کرد: باید به شخصیت جوانان در جامعه بها داده و عزت شان حفظ گردد.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این که جوانان امروزی با جوانان گذشته، دارای تفاوت های عمده هستند، خاطرنشان کرد: به نسبت گذشت زمان،نیازهای جوانان امروزی نیز نسبت به جوانان نسل های قبلی، فرق کرده و مسئولان ذی ربط باید با در نظر گرفتن شرایط موجود، نسبت به رفع نیازهای فعلی جوانان امروزی، گام بردارند.
خدمتگزار با تاکید بر این که ایجاد انگیزه در جوانان باید در اولویت وظایف مسئولان دستگاه های ذی ربط قرار گیرد، اذعان داشت: این امر مهم، جز با ارتباط صمیمانه برقرار کردن با جوانان و همچنین درک آنان امکان پذیر نیست.
وی از ستاد ساماندهی امور جوانان به عنوان ظرفیتی بزرگ برای حل و فصل مشکلات جوانان در سطوح مختلف یاد کرد و گفت: آنچه مسلم است آن است که باید از ظرفیت و توانمندی جوانان در جامعه بطور کارشناسی شده و دقیق استفاده شود چرا که این عزیزان آینده سازان جامعه محسوب می شوند.
استاندار خراسان جنوبی با بیان این که یکی از مهمترین وظایف ستاد ساماندهی امور جوانان، آسیب شناسی در حوزه جوانان است، یادآور شد: این ستاد باید با ارائه پیشنهادات قابل اجرا، طوری به برنامه ریزی بپردازد که در عمل شاهد رفع مشکلات جوانان باشیم.
خدمتگزار با تاکید بر این که برنامه ریزی برای جوانان باید با همکاری و همراهی همه دستگاه های اجرایی صورت پذیرد، بیان کرد: مدیران و مسئولان باید از بحث های شعاری و ارائه آماری؛ که دردی از جوانان دوا نمی کند، به شدت پرهیز نمایند.
وی با اشاره به این نکته که هرگز جوانان نباید از سوی برنامه ریزان در بخش های مختلف مورد غفلت قرار گیرند، عنوان کرد: آنچه که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم آن است که باید با دادن مسئولیت های مختلف به این عزیزان به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا آنها فرصت عرضه توانمندی ها و استعدادهای خود را در بخش ها و حوزه های مختلف داشته باشند.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه صحبت هایش با تاکید بر این که مدیران دستگاه های اجرایی در حل مشکلات مردم و ارباب رجوع باید کوشا باشند، اذعان داشت: مدیران صرفا به پشت میز نشینی اکتفا نکنند بلکه با درایت کامل به دنبال انجام کارهای مدیریتی خویش و حل مشکلات احتمالی مردم و پیگیری مشکلات در مرکز در صورت نیاز، باشند.
خدمتگزار ضمن اشاره به پرسشنامه های تحقیقاتی و نگرشی که از سوی سازمان ورزش و جوانان و یا بعضا بعضی دیگر از دستگاه ها به منظور نیازسنجی جوانان در استان انجام می شود، متذکر شد: حتما در طرح این گونه پرسشنامه ها و پژوهش ها، دقت کافی صورت پذیرد تا خدای نکرده به صورت مستقیم یاغیر مستقیم به شخصیت جوانان، خدشه ای وارد نشود.
وی ضمن اشاره به مشاغل و حرفه های مختلف در استان نیز، ابراز کرد: بنده بارها در سخنانم تاکید داشته ام که در هنگام صدور مجوز برای مشاغل مختلف، به افرادی که می خواهند در صنوف مختلف مشغول به کار و حرفه شوند؛ آموزش رفتار شناسی داده شود تا از تبعات آن در جامعه، جلوگیری گردد.
انتهای پیام ۱۰۱/