رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی خبر داد

ایجاد بیش از ۴۰ رسته ی مزیت دار در خراسان جنوبی در قالب طرح توسعه مشاغل خانگی

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی ضمن اشاره به طرح الگوی ملی توسعه مشاغل خانگی در خراسان جنوبی،گفت:این طرح در قالب ۴۳رسته شغلی مزیت دار در ۱۱ شهرستان استان اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،جلال الدین صادق رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری “الگوی ملی توسعه مشاغل خانگی”خراسان جنوبی،اظهار کرد:قرارداد این طرح در مهرماه گذشته بین اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی منعقد شده است.
وی افزود:طرح مذکور در ۹ استان کشور به صورت پایلوت آغاز شده که خراسان جنوبی نیز یکی از این استان ها است.
رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی تصریح کرد:در طرح الگوی ملی توسعه مشاغل خانگی؛اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان به عنوان کارفرما و جهاد دانشگاهی نیز به عنوان تسهیلگر‌ انتخاب شده اند.
صادقی با بیان این که این طرح از مهر سال ۹۶عملیاتی شده است،خاطرنشان کرد:با توجه به شرایطی فعلی کشور و با نگاه به کشورهایی که در حوزه اقتصاد رشد چشمگیری داشته اند،می توان نتیجه گرفت که با الگوگیری از کشورهای پیشرفته و با توجه به شیطنت های آمریکا علیه ایران،مشاغل خانگی و رونق آن می تواند بسیار راهگشا باشد.
وی با اشاره به این که طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه فاز انجام شده است،یادآور شد:فاز نخست این طرح انجام شده،فاز دوم در حال انجام و فاز سوم،بعدا انجام می شود.
رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی ادامه داد:در این الگوی نوین،در فاز نخست آن مشاغل مزیت دار مشخص می شود و هدف آن است که به شغل پایدار تبدیل شود.
صادقی عنوان کرد:در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی خراسان جنوبی؛۴۳ رسته شغلی مزیت دار استخراج شد و در مرحله بعدی اولویت بندی شده و مشخص می شوند و افراد شروع به ثبت نام می کنند.
وی تبیین کرد:مهمترین مشاغل طرح مذکور شامل تراش سنگ های قیمتی،کاشت و بسته بندی پسته،قالیبافی،سفره آرایی،مترجمی‌و….می شود.
رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی بحث بازاریابی را،مهمترین قسمت این طرح دانست و افزود:در این طرح بر خلاف بسیاری از طرح های دیگر،افراد بعد از ثبت نام مورد استعدادیابی قرار می گیرند.
صادقی ضمن اشاره به این مهم که یکی از مهمترین مزیت های مشاغل خانگی عدم نیاز به سرمایه گذاری بالا است،اذعان کرد:در طرح الگوی ملی توسعه مشاغل خانگی،به گونه ای برنامه ریزی شده که موضوع و پرداخت تسهیلات،اولویت آخر است.
انتهای پیام۱۲۷/۱۱/۱۰۱