کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد

ایجاد سنگر جهانی در برابر استکبار توسط شهید سلیمانی/ افرادی که دنبال مذاکره با قاتلان حاج قاسم هستند غیرت سیاسی ندارند

شبانی با بیان این‌که حاج قاسم محور مقاومت را از پایه بنا نهاد گفت: مدیریت شهید سلیمانی و فکر بلند او، در برابر جبهه مستکبران و تروریست‌ها، یک ائتلاف قوی از مجاهدان از اقصی نقاط جهان، سنگربانی جهانی در سوریه شکل داد و در برابر استکبار ایستاد.

حامد شبانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی اظهار کرد: خداوند شهید سلیمانی را محبوب همه دل‌ها کرد و در واقع دل مردم را به سمت این شهید بزرگوار هدایت کرد و با نائل شدن به شهادت نیز آخرین مدال افتخار را بر سینه او گذاشت.
وی با بیان اینکه مردم کسانی را که خالصانه، بدون ادعا و چشمداشت و در گمنامی کار می کنند و جانشان را فدای مردم می کنند، دوست دارند، افزود: حاج قاسم مدت‌ها در دفاع مقدس و دوباره در مبارزه با تروریست‌های جنوب شرق و بعد نیز با فرماندهی سپاه قدس در میدان نبرد بود.
بسط تفکرات انقلاب اسلامی توسط شهید سلیمانی/ پشتیبانی از ولایت خلاصه منش و وصیت حاج قاسم
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه حاج قاسم محور مقاومت را از پایه بنا نهاد، گفت: او در کشورهای افغانستان، سوریه، پاکستان، عراق و سایر کشورهای اسلامی؛ به بسط تفکرات انقلاب اسلامی و حمایت از جریان‌های مقاومت اسلامی پرداخت و برخلاف تفکر و طرز نگاه بسیاری از افراد، برای او تفاوتی نداشت که جریان های مقاومت سنی باشند یا شیعه.
شبانی تصریح کرد: یکی از ویژگی های دیگر حاج قاسم این بود که فارغ از جریانات حزبی و نگاه های سیاسی، مردم ایران را دوست داشت و برای آن‌ها کار می کرد.
وی با اشاره به اینکه بر اساس منش شهید سلیمانی و همچنین وصیت‌نامه او می بینیم خط قرمز او ولایت فقیه بود، گفت: در واقع خلاصه وصیت نامه حاج قاسم، پشتیبانی از ولایت فقیه بود که او این موضوع را خطاب به تمام اقشار مردم، سیاسیون، علما و … مورد تاکید قرار داده بود.
عدم وابستگی حاج قاسم به حزب چپ و راست/ هراس مستکبران عالم از توانمندی حاج قاسم
کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: مکتب شهید سلیمانی جدای از مکتب امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی نیست بلکه می توان تئوری های انقلاب اسلامی و انقلابی‌گری را به صورت عملی در حاج قاسم دید. شخصیت خستگی ناپدیری که بدون هیچ ادعایی در تمام نقاطی که جریان های مقاومت وجود داشت، برای مقابله با جریان استکبار ایستادگی کرد.
شبانی با بیان اینکه حاج قاسم درگیر حزب چپ و راست نبود و از صمیم دل برای مردم کار می کرد، افزود: مهم ترین ویژگی های او ولایت پذیری، اخلاص و گمنامی بود به طوری که قبل از سه چهار سال اخیر که موضوع داعش بر سر زبان ها افتاد، کسی حاج قاسم را نمی شناخت.
وی با اشاره به اینکه توانمندی حاج قاسم، آمریکا، اسرائیل و مستکبران عالم را به هراس انداخت و دنیا فهمید که او در مبارزه با داعش چه کرد، اظهار کرد: آمریکا و اسرائیل می دانند که در سوریه چه کردند، چه نیرویی را تربیت، چه توانی گذاشته و چه هزینه هایی کردند، به طوری که داعش به پشت در کاخ ریاست جمهوری بشار اسد رسیده بود.
ایجاد سنگربانی جهانی در برابر استکبار
کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: مدیریت حاج قاسم و فکر بلند او، در برابر جبهه مستکبران و تروریست ها، یک ائتلاف قوی از مقاومان و مجاهدان از اقصی نقاط جهان از جمله فلسطین، سوریه، بحرین، یمن، افغانستان، عراق و … سنگربانی جهانی در سوریه شکل داد و در برابر استکبار ایستاد.
شبانی افزود: جمع آوری این همه نیرو از نقاط مختلف جهان برای ایثار و گذشتن از جانشان، کار بسیار سخت و عقیدتی قوی است که حاج قاسم توانست آن را انجام دهد و با راهبری آنها یک تنه در جلوی استکبار ایستاد.
وی تاکید کرد: از طرف دیگر قانع کردن روسیه برای ورود به این میدان هم کار آدمی است که مدیریت نظامی و انسانی‌اش بی‌نظیر است و در واقع تنها چنین فرماندهانی می توانند جنگ با صهیونیست ها و نابودی آنها را فرماندهی کنند که طبیعی است دشمن از چنین افرادی متنفر باشد و آنها را مورد هدف قرار دهد.
حذف حاج قاسم با هدف تامین امنیت صهیونیست‌ها/ حاج قاسم توان نظامی ایران را به پشت مرزهای اسرائیل کشاند
کارشناس مسائل سیاسی گفت: قطعا آمریکا و غرب خیلی بهتر و بیشتر از ما جریان نابودی ۲۵ ساله اسرائیل را باور دارد و می داند که هر روز بیشتر به اضمهلال اسرائیل نزدیک می شود. به همین دلیل حذف و ترور فرماندهانی که می توانند این نابودی را مدیریت کنند به حساب تامین امنیت صهیونیست ها، در دستور کار خود قرار داده است.
شبانی بیان کرد: استکبار دید که حاج قاسم توان نظامی ایران را به پشت مرزهای اسرائیل آورد و ایران را با صهیونیست ها هم مرز کرد . آنها می دانند که حاج قاسم در سوریه چه کرد و چه نیروهای مقاومی را برای جبهه اسلام تربیت کرد که بعدها می توانند تاثیرات بسیار مهمی بگذارند.
وی تاکید کرد: غربی که یک عمر از سازمان بسیج مردمی ایران می ترسید، حالا با اقدامات حاج قاسم، در سوریه با نیروهای دفاع وطنی، در عراق با نیروهای حشدالشعبی، در پاکستان با مجاهدان زینبی و در افغانستان با مجاهدان فاطمیون طرف است.
افزایش عمق راهبردی ایران با مجاهدت‌های حاج قاسم/ نابودکردن پروژه خاورمیانه بزرگ توسط شهید سلیمانی
کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: حاج قاسم به همه ما یادآوری کرد که همه اتفاقات جنگ تحمیلی را که در کتاب ها می خواندیم، هنوز تمام نشده است. او توانست این فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه به جوانان امروز امید دارم را؛ به همه نشان دهد و ثابت کند که جوانان امروز نیز کمتر از جوانان دهه شصت و دوران دفاع مقدس نیستند و هنوز هم حاضرند برای دفاع از اسلام، مکتب اهل بیت (ع) و ایران جان بدهند.
شبانی اظهار کرد: حاج قاسم علاوه بر تقویت روحیه سلحشوری در کشور، با حماسه‌سازی‌ها در عراق و مبارزه با داعش، توانست بسیاری از اختلافات جهان عرب را با شیعه و ایران از بین ببرد تا عراقی‌ها، ایرانی‌ها را برادران تنی خود بدانند که این موضوع در سوریه نیز اتفاق افتاد و در واقع با مجاهدت‌های حاج قاسم، عمق راهبردی ایران افزایش پیدا کرد.
وی با اشاره به کلیدخوردن پروژه خاورمیانه بزرگ توسط آمریکایی‌ها، گفت: اما حاج قاسم با از بین بردن داعش، این پروژه آمریکایی ها را ناکار و میلیاردها دلار هزینه کرد آنها را دود کرد.
تحقق خروج آمریکا از منطقه به برکت خون حاج قاسم/ افرادی که دنبال مذاکره با قاتلان حاج قاسم هستند غیرت سیاسی ندارند
کارشناس مسائل سیاسی افزود: تشییع باشکوه پیکر حاج قاسم، کار خدا بود و در واقع خدا دل های مردم را به این سمت هدایت کرد. برگزاری چنین مراسم تشییعی برای اسطوری‌ای که نماد مبارزه با استکبار است، یعنی راه این شهید همچنان ادامه دارد و این موضوع برای خود غرب نیز قابل تصور بود.
شبانی بیان کرد: در مراسم بدرقه حاج قاسم حتی غربگرایانی که با لیبرالیسم بزرگ شده اند و فرهنگ لیبرالی دارند هم حضور داشتند که این موضوع جامع الاطراف بودن شهید سلیمانی و همچنین این موضوع را که مردم با هر عقیده ای که باشند، نیروهای وطن پرستشان را دوست دارند را نشان می دهد.
وی تصریح کرد: انتقام از آمریکا به خاطر خون این شهید، خروج او از منطقه خواهد بود که قطعا اتفاق هم خواهد افتاد. در این خصوص خون این شهید بیشتر از خود او در منطقه تاثیر خواهد گذاشت، چرا که بعضی از گره‌ها باید با خون باز شود و خون حاج قاسم این کار را خواهد کرد.
شبانی با اشاره به جوسازی‌های برخی از افراد برای مذاکره مجدد با آمریکا اظهار کرد: کسانی که فکر می‌کنند می‌توانند با خون حاج قاسم بازی کرده و با قاتلان او به مذاکره بپردازند، قطعا نه فرهنگ شهادت را و نه عزت حاصل از تلاش‌ها و خون شهید سلیمانی را درک نکرده‌اند و غیرت سیاسی هم ندارند که امیدواریم خداوند آنها را هدایت کند. اما مردم مکتب سلیمانی را دوست دارند و از آن حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/۷/ ۲۲/ ۴