در همایش فعالان مجازی خوسف مطرح شد

ایجاد پایگاه خبری در خوسف/ سازمان سراج از طرح های با محوریت شهدا حمایت می‌کند

مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان ‌جنوبی با اشاره به پیش رو بودن برگزاری کنگره 2 هزار شهید استان،گفت:با توجه به این که سبک زندگی و مدل تفکری جوانان با سیره شهدا انطباق چندانی ندارد،سازمان سراج از هر طرحی که با محوریت شهدا در حوزه فضای مجازی وجود داشته باشد حمایت همه جانبه می کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،سعید کسرائی ‌نیا مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان ‌جنوبی شامگاه پنج شنبه در همایش فعالان فضای مجازی که درسالن جلسات اداره جهاد کشاورزی خوسف برگزار شد،اظهار کرد:شهرستان خوسف دارای نماد انقلابی است و گل نرگس آن،شاخصه و نماد برتر انقلابی این شهرستان محسوب می شود.
وی این شهرستان را دارای جوانانی فعال، پرشور و دغدغه‌ مند دانست و افزود:این عزیزان بایستی در فضای مجازی حضور پررنگی داشته باشد.
مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان ‌جنوبی با بیان این که میلیون ها کاربر فضای مجازی در کشور داریم،ابراز کرد:باید ببینیم از این تعداد چند نفر از کاربران در عرصه بین المللی و فرهنگی فضای مجازی فعالیت دارند.
کسرائی نیا ادامه داد:جوانان متعهد و انقلابی نسبت به روشنگری در خصوص دستاوردهای انقلاب در فضای مجازی مجازی باید فعال تر از گذشته عمل کنند.
وی با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب نگاه ویژه‌ای به مجموعه‌های خودجوش انقلابی دارند،متذکر شد: حضور فعالان انقلابی و جوانان در فضای مجازی بایستی به صورت تشکیلاتی و دغدغه ‌مند باشد.
مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان ‌جنوبی تصریح کرد:بر کسی پوشیده نیست که فضای مجازی از اهمیت بالایی برخوردار است و دشمنان انقلاب سعی می کنند که از این فضا برای یاس و ناامیدی در جوانان بهره بگیرند.
کسرائی نیا با تاکید بر این که بایستی در فضای مجازی به صورت جریان ‌سازحضور داشته باشیم،ابراز کرد:مباحث مخاطب‌شناسی، رسانه ‌شناسی و محتواشناسی از مباحث بسیار مهمی است که باید در فضای مجازی به آن توجه ویژه ای شود.
وی تبیین کرد:ما در همه حوزه ها فعالینی داریم ولی فعالین حوزه های فضای مجازی بسیار قابل تقدیر مقام معظم رهبری هستند.
مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی ادامه داد:اگر تا به امروز،حضور ما در فضای مجازی شخصی بوده از امروز به بعد باید حتما به صورت تشکیلاتی در این فضا حضور داشته باشیم.
کسرائی نیا در اشاره به فعالیت سازمان سراج در مرکز استان،گفت:این مرکز تاکنون توانسته بیش از ۷۰ نفر جوان انقلابی و تاثیرگذار را جهت انجام فعالیت های خود در بحث توئیتر جذب کند و این باعث افتخار است.
وی راه اندازی رسانه های انقلابی را، یکی از اولویت‌های سازمان سراج درشهرستان خوسف اعلام کرد و گفت:آمادگی آن را داریم که با کمک امام جمعه و همچنین سایر مسئولان شهرستانی نسبت به ایجاد پایگاه خبری دراین شهرستان اقدام کنیم.
مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان ‌جنوبی با بیان این که عدم وجود پایگاه خبری درشهرستان خوسف یک ضعف عمده و بزرگ است،یادآور شد: باید سایت و پایگاه خبری ایجاد شود.
کسرائی نیا همچنین از تشکیل شورای فضای مجازی در این شهرستان خبر داد و افزود:از افرادی که در فضای مجازی وقت بگذارند دعوت خواهد شد.
وی در ادامه صحبت هایش ضمن اشاره به این که در فضای اینستاگرام نیز ظرفیت‌های خوبی داریم که باید از آن استفاده کرد،اظهار داشت: یکی از مشکلات اصلی در فضای مجازی این است که مردم نمی‌توانند از این فضا و فرصت‌ها چگونه استفاده کنند.
مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان ‌جنوبی با بیان این که از دو سال گذشته موضوع سواد فضای مجازی در استان‌ها ایجاد شده است،متذکر شد: در این خصوص دوره‌های تربیت مربی برگزارکرده ایم و تاکنون نیز بیش از ۱۰۰ نفر در بحث سواد فضای مجازی آموزش دیدند.
کسرائی نیا ضمن اشاره به این که در سال جاری بزرگ ترین رویداد فرهنگی با عنوان کنگره ۲ هزار شهید استان را در خراسان جنوبی پیش رو داریم،ابراز کرد:متاسفانه امروزه سبک زندگی و مدل تفکری جوان با سیره شهدا انطباق ندارد بنابراین باید وارد میدان شده و آن سیره و آرمان‌های شهدا با زبان‌ قابل فهم برای مخاطبان جوان و نوجوان مطرح شود.
وی اضافه کرد: سازمان سراج درخراسان جنوبی از هر طرحی که با محوریت شهدا در حوزه فضای مجازی وجود داشته باشد را حمایت می ‌کند.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۱۱/ ۱۲۷