سرپرست هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی خواستار شد:

ایجاد کارگروهی ویژه در راستای تعيين زمینه های سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در خراسان جنوبی

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی خواستار تشکیل کارگروه ویژه‌ای برای تعیین نوع و مصادیق ورود ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به سرمایه‌ گذاری در بخش های کشاورزی و معدنی به منظور دستیابی به اهداف توسعه ای استان شد. 

به گزارش خاورستان، مهندس عباس زاده با بیان این مطلب در جلسه نشست شکرانه گروه های جهادی همکار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  که با حضور عسکری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برگزار شد، خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی، مهد علم و فرهنگ و به عنوان منطقه ای نخبه پرور در سطح کشور شناخته می شود زیرا شش تن از پدران علم که جزو مفاخر ملی می باشند، به این استان تعلق دارند.

وی ادامه داد: خراسان جنوبی، استانی عالم پرور با مردمی  ولایتمدار و متدین است و حضور ما در جمع نخبگان جوان انقلابی و مؤمن این استان، مایه فخر و مباهات می باشد.

به گفته وی؛ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) همچون  کمیته امداد امام خمینی(ره) مجموعه های درخشانی شدند که اسمشان مزین به نام بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی  است و انتساب این حوزه به دفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) افتخار بسیار بزرگی به حساب می آید که وظایف دوستانی که در این نهادهای انقلابی در حال خدمتگزاری هستند را افزایش می دهد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گامی رو به جلو، بموقع و در گام دوم انقلاب  اسلامی، رسالت اجتماعی خود را علنی کرد.

عباس زاده ادامه داد:بعد از سیل ویرانگر استان گلستان بود که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بر سر زبان ها افتاد و از آن زمان تصمیم گرفت وارد عرصه فعالیت های اجتماعی شود  تا ویژه تر و با مدلی جدید تر کار جهادی و انقلابی  را با حضور نیروهای مؤمن و انقلابی شروع نماید.

وی تأکید کرد:خراسان جنوبی با وجود ظرفیت های کم نظیر، از استان های کم برخوردار محسوب می شود و در شاخصه های مختلف معیشت، بیکاری،تولید ناخالص ملی، زیر ساخت ها  و… در رتبه های آخر کشور قرار دارد و از  محرومیت مزمن رنج می برد.

به گفته وی؛ کم برخورداری در شأن مردم انقلابی این خطه زر خیز نیست لذا  اگر شعار ما در دولت و در نهادهای غیردولتی  منتسب به نظام جمهوری اسلامی ایران، محرومیت زدایی است  باید به خراسان جنوبی، نگاهی ویژه داشته باشیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به وسعت خراسان جنوبی، تصریح نمود: با توجه به اینکه در سال های گذشته منابع به خوبی در سطح استان توزیع نشده امکان دسترسی مردم به امکانات و مرکز  بسیار پایین است.

عباس زاده گفت: برای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) این امکان وجود دارد که در هر جای ایران اسلامی سرمایه گذاری کند اما سرمایه گذاری در خراسان جنوبی و به ویژه در معادن غنی این استان، دستور صریح مقام معظم رهبری(حفظه ا….) است.

وی به نقل از رئیس جمهور از بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص ظرفیت های کشور و خراسان جنوبی گفت و متذکر شد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) در تأکید به استفاده از ظرفیت های داخل کشور، به طور ویژه به معادن خراسان جنوبی اشاره فرمودند که باید فعال شود لذا لازم است حوزه هایی نظیر بنیادبرکت، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و آستان قدس رضوی در راستای افزایش تولید ملی واشتغالزایی به موضوع فرآوری این محصولات ورود کنند تا ضمن کاهش وابستگی کشور به منابع نفتی، ماندگاری جمعیت را افزایش داده و باعث رونق خراسان جنوبی شوند.

به گفته وی؛ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در راستای رسالت اجتماعی خود، با تشکیل یک کارگروه ویژه، تا پایان سال، ظرفیت های خراسان جنوبی را رصد نماید تا در سال ۱۴۰۱ چند کار اساسی در استان انجام دهد.

انتهای پیام /۳