کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خاورستان عنوان کرد:

ایران یک ابرقدرت معنوی با گفتمان انقلاب اسلامی است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: ایران یک ابرقدرت معنوی و تاثیرگذار با گفتمان انقلاب اسلامی است که اکنون در حوزه‌های مختلف از جمله نظامی به بازدارندگی رسیده است.

محمد علی ذاکریان کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، با بیان این‌که انقلاب چون اسلامی است یک گفتمان محسوب می‌شود، گفت: همه افرادی كه به نام اسلام فعاليت و تلاش می‌كنند از روزی که امام خمینی (ره) نام انقلاب اسلامی را مطرح کردند این نظام به‌عنوان گفتمان مطرح شده است.

وی افزود: الان ۴۳ سال است که با گفتمان انقلاب اسلامی با دنیا صحبت می کنیم و این گفتمان در داخل کشور نیز رایج است.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که گفتمان انقلاب اسلامی همراه با این انقلاب است، خاطرنشان کرد: اگر امروزه این گفتمان بیشتر مورد توجه قرار گرفته است بخاطر تاثیرگذاری انقلاب ما بوده است.

ذاکریان ادامه‌داد: این گفتمان که انقلاب اسلامی بر افکار و اندیشه‌های جهانی تاثیرگذار بوده شناختی است که دوستداران نظام نسبت به انقلاب دارند و از این موضوع خوشحال می‌شوند و مردم را با خود همراه کرده‌اند.

وی جنبه دیگر تاثیرگذاری انقلاب را سلبی دانست و گفت: دشمنان نیز متوجه انقلاب اسلامی و عملکرد مهم این انقلاب شده‌اند از این رو شیوه‌هایی برای براندازی این انقلاب در پیش گرفته‌اند.

کارشناس مسائل سیاسی یادآورشد: امروزه نظریه‌پردازان زیادی راجع به انقلاب‌اسلامی اظهارنظر می‌کنند  دشمن و استکبار مواضع انقلاب را خطر جدی‌تری برای خود تلقی می‌کنند.

ایران یک ابرقدرت معنوی با گفتمان انقلاب اسلامی است

ذاکریان گفت: در یکی از مقالات، کارشناسان آمریکایی اظهارنظر کرده بودند ما هیچ وحشتی از قدرت نظامی، صنعتی، فناوری و فضای مجازی نداریم چراکه در همه حوزه‌ها نسبت به دنیا سرآمد هستیم و ما می توانیم تسلط خود را داشته باشیم آنچه ذهن ما را نگران دارد این است که ایران یک ابرقدرت معنوی و تاثیرگذار با گفتمان انقلاب اسلامی است.

آمریکایی‌ها از تاثیرگذاری ایران بر اندیشه‌های جهان وحشت دارند

وی اضافه‌کرد: آمریکایی‌ها از تاثیرگذاری ایران بر افکار و اندیشه‌ها احساس خطر می‌کنند؛ نگران هستند ایران به یک امپراطوری و ابرقدرت معنوی تبدیل می‌شود و از این زاویه احساس خطر کردند.

پیشرفت گفتمان انقلاب اسلامی در جهان

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که گفتمان انقلاب اسلامی توانسته جای خود را در بین کشورها و مردم باز کند، گفت: نگاهی در کشورهای اسلامی درمیان اندیشمندان و متفکرینی که وابسته به خیلی از دولت‌ها نیستند وجود دارد که در محافل حضور پیدا می‌کنند به طوری که امسال مسئول ستاد دهه فجر کشور اعلام کرد گرامیداشت ایام الله دهه فجر در سایر کشورهای جهان پیش‌بینی شده است و این نشان می‌دهد این گفتمان به خوبی پیشرفت داشته است.

ذاکریان با بیان این‌که دستاوردهای انقلاب اسلامی با زمان قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست، گفت: مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی زنده شدن اسلام و مسلمانی است به طوری که قبل از انقلاب، مسلمان‌ها را انسان‌های عقب‌مانده، بی‌تمدن، بی‌فرهنگ و برنامه می‌دانستند.

اسلام به برکت انقلاب اسلامی جهانی شده است

وی با بیان این‌که خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی امروز اسلام جهانی شده و در همه جا مطرح است، افزود: نام انقلاب اسلامی بیشترین نامی است که در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی تکرار می‌شود.

کارشناس مسائل سیاسی استقلال را از دیگر دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی بیان کرد و افزود: اگر خاطرات آقای علم را مطالعه کنیم بیان می‌کند “ما هیچ استقلالی از خودمان نداشتیم” اما امروز این استقلال در کشور به معنای واقعی خود را نشان داده است.

برخی در جهان به اشتباه دم از آزادی می‌زنند

ذاکریان آزادی را از دستاوردهای بعدی انقلاب اسلامی دانست و گفت: در دنیا به معنای اشتباه دم از آزادی می‌زنند این آزادی را بر سر زبان‌ها انداختند اما با نام آزادی هر جرمی را انجام می‌دهند.

تحقق آزادی واقعی در ایران اسلامی

وی افزود: امروزه در کشور ما آزادی به راحتی در بین مردم احساس می‌شود به طوری که مردم در صف‌های نانوایی و معابر عمومی در مسائل سیاسی تبادل نظر می‌کنند و این یک نوع آزادی فکر، اندیشه وبیان بوده و یک آگاهی، بصیرت و شناخت مردم نسبت به مسائل روز است.

کارشناس مسائل سیاسی اظهارکرد: ایران اسلامی یکی از معدود کشورهایی است که از نظر استقلال، آزادی  و امینتی به هیچ کشوری نداریم.

دستاورد مهم انقلاب اسلامی در حوزه علم پزشکی

ذاکریان بیان‌کرد: از نظر علم پزشکی در ردیف هشتادم در زمان قبل از انقلاب بودیم اما امروز در ردیف هشتم هستیم به طوری‌که خیلی از کشورها برای مداوا به ایران می‌آیند و این دستاورد مهم است که در سایه تحریم‌ها به دست آمده است.

وی خاطرنشان‌کرد: ما جزو ۱۰ کشور جهان هستیم که در زمینه هسته‌ای تا ۶۰ درصد غنی سازی را پیش برده‌ایم.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران در پرتاب ماهواره جزو ۱۰ کشور جهان هستیم، گفت: هم‌چنین از نظر نانو و فناوری‌های دانش‌بنیان هرروز یک دستاورد و اکتشفاتی داریم که به طوری‌که از نظر علمی در سطح جهان به مقبولیت رسیدیم.

عدم وابستگی به خارج در زمینه‌های علمی

ذاکریان پیشرفت ایران در زمینه‌های نانو، پزشکی و فناوری‌های دیگر پتروشیمی دستاوردهای بزرگی داشته است، یادآورشد: این دستاوردها سبب شده است تا وابستگی ما به خارج قطع شده است.

به مرحله بازدارندگی در حوزه نظامی رسیده‌ایم

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی در دوران قبل از انقلاب از نظر نظامی ۱۰۰ درصد وابسته بودیم به طوری که قادر به تولید یک  فشنگ نبودیم و این در دوران دفاع مقدس محسوس بود اما امروز جزو۱۰ کشور قدرتمند جهان هستیم به مرحله بازدارندگی در علوم دفاعی رسیده‌ایم به طوری که ساخت موشک، تانک، زیردریایی و ابازار آلات نظامی به پیشرفت‌های قابل قبولی رسیدیم.

کارشناس مسائل سیاسی به دستاوردهای مهم  انقلاب اسلامی در زمینه اقتصادی اشاره کرد و گفت: از نظر اقتصادی امروز علیه نظام و معیشت مردم  حرف‌های بسیاری گفته می‌شود که در این دولت جلوی خیلی از فسادها و رانتها گفته شده است جناب رئیس جمهور در مصاحبه اخیر خود صراحتا برای چندمین بار اعلام کردند روحیه فساد ستیزی ندارند در دولت نباید باشند و افراد دولت باید با این روحیه کار کنند.

ذاکریان خاطرنشان‌کرد: در جهت عمران و آبادانی خصوصا در روستاها واقعا پیشرفت‌های غیر قابل تصوری داشتیم به‌طوری که اکنون گاز، آب، برق، جاده و امکانات رفاهی در همه روستاها وجود دارد.

وی گفت: مسئولان به صراحت اعلام کرده‌اند و ما هم به عینه دیده‌ایم روستاهای بالای ۲۰ خانوار از امکانات آب، برق، تلفن، گاز، جاده و خدمات عمومی برخوردار هستند و این‌ دستاورد بزرگی است.

کارشناس مسائل سیاسی یادآورشد: برخی‌ها فکر می‌کنند دستاورد این است که همه چیز رایگان در اختیارشان قرار بگیرد اما درخصوص معیشت ما در مقایسه با سایر کشورهایی که اکنون درگیر تورم و تلاطم هستند سرآمد هستیم.

شکاف طبقاتی بالایی در غرب وجود دارد

ذاکریان تصریح‌کرد: متاسفانه برخی نگاهشان به غرب است اما در کشورهای آمریکا و اروپا،۸۰ درصد اقتصاد، درآمد وسرمایه‌های کشور در اختیار ۹ درصد است بقیه افراد یا قشر متوسط و یا زیر خط فقر هستند.

وی با بیان این‌که شکاف طبقاتی در ایران خیلی کم است، گفت: به لطف انقلاب اسلامی همه مردم برخوردار هستند؛ کمک‌های مومنانه، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، موسسه‌های خیریه و روحیه جهادی مردم که خدمت به محرومین را اولویت می‌دانند سبب شده است که اکنون در ساخت مسجد، مدرسه و کمک به نیازمندان در تامین مسکن پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم.

باید مراقب نفوذ در کشور باشیم

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که پس از تشکیل انقلاب اسلامی  تهدیدهای بیشتر متوجه انقلاب است، گفت: نفوذ در داخل کشور منجر به خیانت شده است ما در رابطه با نفوذ هوشیاری داشته باشیم به طوری‌که نسبت به نقاط آسیب پذیر دشمن باید دقت بیشتری داشت.

ذاکریان ضمن تاکید بر اینکه باید به جوانان بیشتر دقت شود، گفت: این تهدیدهایی که در اعتراضات وجود داشت و منجر به اغتشاشات شد پس از این جریان، باید تحول آموزشی  و پرورشی را جدی بگیریم.

ضرورت دقت شورای عالی فضای مجازی به حضور جوانان در فضای مجازی

وی خاطرنشان‌کرد: اگر نسل جوان رها شده باشد ودقتی از سوی شورای عالی فضای مجازی صورت نگیرد تهدید جدی از درون متوجه ما است که از عدم اگاهی برخی از جوانان استفاده می‌کنند به جای اینکه در خدمت نظام باشد علیه نظام اقدام می کنند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن فرموده است ” جبهه حق شکست ناپذیر است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی بر حق است از این رو دشمن همیشه وجود دارد بر علیه این نظام کار می‌کند.

ذاکریان گفت: حضور مردم  در روز ۲۲ بهمن حضور می تواند دفاعی برای تهدیدها خارجی ۲۶ رسانه جهان باشد که در جهت تغییر اراده، افکار و اندیشه‌ها هستند باشد.

وی با بیان این‎که باید به جای توجه به تصمیم سازی شبکه‌های اینترنشنال، مردم هوشیاری و دقت داشته باشند، گفت: دولتمردان باید برای خنثی کردن امپراطوری رسانه ای اقداماتی را پیش بینی کنند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به این‌که دشمن را نباید دست کم گرفت، گفت: جمهوری اسلامی ایران اکنون در حوزه نظامی به بازدارندگی رسیده است و به تعبیر رهبر انقلاب “زمان بزن درو” تمام شده است از رو باید آمادگی‌های لازم را داشته باشیم و دشمن را نباید کم بگیریم.

بی انصافی برخی رسانه‌های داخلی نسبت به عملکرد انقلاب اسلامی

ذاکریان با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از روزنامه‌های تحلیلی در موضع‌گیری‌های خود آن طور که واقعیت است جلوه نمی‌دهند و بر ضرر نظام قلم فرسایی می‌کنند، گفت: انتظار ما از این رسانه‌ها این است که حداقل انقلاب را تخریب نکنند وصحبت‌های دشمن را آب و تاب ندهند؛ امکانات را در جهت رضای خدا و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی به کار بگیرند.

وی ضمن تاکید بر این‌که رسانه‌های انقلابی باید مورد توجه قرار بگیرد؛ گفت: افرادخا و عموم مردم  که در فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هستند آنقدر در فضای مجازی شایعه پراکنی نکنید که نقاط ضعف را بزرگ و نقا قوت را کوچک کنید چراکه این کشور و جهان خلقت، خدایی دارد که همه چیز را می‌بیند.

وی یادآورشد: نخبگان از هر جناح و گرایش فکری بخاطر ایران اسلامی در کنار هم باشیم؛ در دیدگاه‌ها و نگاه کارشناسی به هم افزایی برای رشد و پیشرفت برسیم و همه هم فکری کنند تا مسائل اقتصادی به لطف خدا حل شود.

انتهای پیام/ ۵