فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی:

ایستادگی ملت ایران باعث ماندگاری انقلاب اسلامی شد

سردار قاسمی گفت: ایستادگی مردم ایران باعث شده که 42 سال محکم و مقاوم پنجه در پنجه مستکبران بزنیم و چون کوه مقاومت کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی امشب در مراسم گرامیداشت شهدای انقلاب، اظهار کرد: شاکریم که قدردان انقلاب اسلامی و شهدا هستیم.
وی افزود: انقلاب اسلامی ما به برکت افرادی که در سخت ترین شرایط و سیاه چالها شکنجه شدند به پیروزی رسیده و ماندگار شده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی با بیان این‌که در هشت سال دفاع مقدس نیز به برکت خون شهدا به پیروزی رسیده و تاکنون ایستاده‌ایم، اظهار کرد: ایستادگی مردم ایران باعث شده که ۴۲ سال محکم و مقاوم بایستیم و پنجه در پنجه مستکبران بزنیم و چون کوه مقاومت کنیم.
سردار قاسمی گفت: یاد می‌کنیم از امام خمینی (ره) که راه مقاومت و ایستادگی را به ما آموخت.
وی با بیان این‌که یادواره‌های شهدا همچنان ادامه دارد و برگزار می‌شود، افزود: برگزاری اجلاسه و کنگره مستلزم برنامه‌ریزی است که درخواست می‌شود با همکاری و برنامه‌ریزی برای سال ۱۴۰۰ اقدام شود.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی تصریح کرد: انقلاب اسلامی استقلال فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را به دنبال داشت. استقلال فرهنگی مسئله بسیار مهمی است که به برکت خون شهدا و ایستادگی مردم این ۴۲ سال ماندگار شده است.
سردار قاسمی با تاکید بر این‌که مقام معظم رهبری گفتند باید قوی شویم، عنوان کرد: باید در تمام بخش‌ها از اقتصادی گرفته تا سیاسی، فرهنگی و اجتماعی قوی شویم.
وی افزود: ملت ظعیف نمی‌تواند از حیثیت، برکت، شجاعت و عزت خود حفاظت کند.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی بیان کرد: قوی شدن برای تجاوز نیست بلکه برای قدرت بازدارندگی است.
سردار قاسمی عنوان کرد: نظام الهی با همت مردم در زمان امام خمینی (ره) شکل گرفت و به لطف خدا و رهبری‌های مقام معظم رهبری ادامه داشته و دارد.
وی با بیان این‌که مردم برای نظام جمهوری اسلامی ایران جان داده و زحمت کشیدند، بیان کرد: انقلاب اسلامی ما آرمان‌هایی داشت و ملت ما برای دستورات الهی انقلاب کردند و این انقلاب به برکت خون شهدا ادامه داشته و دارد.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی گفت: ملت ایران، رهبری بصیر، شجاع و آگاه است.
سردار قاسمی اظهار کرد: ایستادگی کشور در برابر آمریکای جهانخوار بسیار مهم است. آمریکا خواستار این است که خاورمیانه را به صورت مطلق بگیرد و در قلب آن که ایران است به اهداف خود برسد.
وی بیان کرد: امروز شاهد اوضاع بهم ریخته در آمریکا و موفقیت‌های ایران را می‌بینیم.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی عنوان کرد: ایستادگی ما به دلیل ایستادگی شهدا و ایثارگران است؛ اگر صبر و استقامت داشته باشیم پیروز هستیم و اگر پای آرمان‌های انقلاب و مقام معظم رهبری باشیم به پیروزی خواهیم رسید.
سردار قاسمی گفت: اگر مسیر شهدا را ادامه دهیم و منتظر ظهور باشیم ظهور محقق خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در سپاه استان، حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، حوزه هنری و سایر نهادهای مربوطه در خدمت خانواده‌های شهدا هستیم و همه حوزه‌ها بسیج شدند که آثار شهدا را ثبت و ضبط و برای آیندگان بهره‌برداری کنیم.
ساخت دومین فیلم سال ۹۹ با فرهنگ شهید و شهادت
علیرضا آیینه‌دار مدیر کل صدا و سیمای استان خراسان‌جنوبی نیز در این مراسم، اظهار کرد: هر جلسه‌ای که به نام شهدا برگزار شود فضا ملکوتی می‌شود.
وی افزود : در راستای ادامه داشتن مراسماتی که برای کنگره دو هزار شهید استان در سال گذشته برگزار شد پیشنهاد ادامه داشتن مراسم به نام و یاد شهدا مطرح شد و با توجه به استقبال از این پیشنهاد، صدا وسیمای استان آمادگی ادامه دادن مراسماتی به یاد و نام شهدا را با همکاری نهادهای مربوطه دارد.
مدیرکل صدا و سیمای استان خراسان جنوبی بیان کرد: ما در رسانه دو وظیفه داریم؛ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که تولیدات ما باید در این زمینه باشد و امسال فیلم “فصل انارها” یکی از فیلم‌هایی بود که با فرهنگ شهید و شهادت تولید شده است.
آیینه‌دار عنوان کرد: در سال ۹۹ نیز فیلم دیگری با فرهنگ شهید و شهادت کلید خواهد خورد.
وی اظهار کرد: تکریم از خانواده‌های شهدا و ایثارگران خصوصا خانواده های شهدا وظیفه دیگری است که برعهده رسانه است چراکه با تکریم خانواده‌های شهدا و ایثارگران یاد شهدا در ذهن و یاد مردم و مسئولان ساری و جاری است و در این حوزه رسانه آمادگی همکاری دارد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴