معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد

ایمن سازی محورهای مواصلاتی با استفاده از تکنولوژی‌های نوین

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سفر به خراسان جنوبی ضمن شرکت در همایش ملی روز عشایر و روستا از محورهای مواصلاتی و پروژه های راهداری در حال اجرا بازدید و بر ایمن سازی محورهای استان با تکنولوژی نوین تأکید کرد.

به گزارش خاورستان، عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سفر به خراسان جنوبی در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر که با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و جمعی از وزراء و مسئولان در بیرجند برگزارشد، حضور یافت و از نزدیک در جریان راهبرد های توسعه زیر ساخت های روستایی قرار گرفت.
معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در ديدار با استاندار استان بر ایمن سازی محور های استان در راستای تقویت اقدامات حوزه راهداری و روکش های حفاظتی آسفالت، نوسازی تابلوها و علایم فرسوده و ایمن سازی محورهای استان و مشارکت ملی و استانی تأكيد كرد و اظهار کرد: مدیران ذیربط موظف هستند در بازدیدهای میدانی نسبت به پیگیری اجرای طرح های مرتبط اقدام کنند.
حسن نیا گفت: تسهیل پرداخت وام جهت حمایت ساخت و توسعه مجتمع های خدماتی رفاهی و استراحتگاه های بین راهی با اولویت محورهای شریانی کویری استان خراسان جنوبی بايد در دستور کار قرار گیرد.
در ادامه این سفر، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان از پروژه های در دست اجرای میکروسرفیسینگ، تکمیل تقاطع غیر هم سطح کمر بندی شمال شهرستان بیرجند با محور بیرجند – سرایان، پروژه های محور خوسف – دیهوک و دیهوک – طبس بازدیدکرد و با ابراز رضایت از پیشرفت فیزیکی اين پروژه ها، بر ضرورت بسیج تمام امکانات در قالب طرح های امانی – پیمانی تأکید کرد.
همچنین حسن نیا در ديدار با فرماندار شهرستان طبس، با تأكيد بر بررسی مسائل راهدار ی و حمل و نقل جاده ای گفت: تفاهم نامه مشارکت جهت تبدیل آبنما به پل محورطبس – اصفهان تهیه شودو برای اصلاح وضعیت روکش های آسفالت در محورهای شهرستان طبس از روکش های حفاظتی استفاده شود.
شایان ذکر است خراسان جنوبی با بیش از ۱۱ هزار کیلومتر راه آسفالته و برخورداری ار حدود یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه شریانی و با وجود پایانه مرزی فعال ماهیرود در مرز کشور افغانستان در مسیر کریدور شمالی – جنوبی و کریدور شرق – غرب ،نقش مهمی در ارتباط بندر چابهار و بندر عباس به استان های شرق و شمال شرق کشور و آسیای میانه و افغانستان ایفا می‌کند.
انتهای پیام/ ۱۳۲