مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی:

ایمن سازی ۸ محور اصلی خراسان‌جنوبی نیازمند ۲۴ میلیارد تومان اعتبار است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: 24 میلیارد تومان هزینه ای است که برای ایمن سازی 8 محور اصلی استان برآورد شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جعفر شهامت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی امروز در چهارمین کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی و حمل و نقل و سوانح رانندگی اظهار کرد: در تیر و مرداد یک هزار و ۶۶۸ مورد کنترل مشترک با پلیس راه استان داشته ایم که ۱۴ مورد منجر به جریمه شده و ۱۸ مورد به کمیسیون ۱۱و ۱۲ ارسال شده است.
وی افزود: در مدت زمان گذشته از سال جاری ۲ مورد تعطیلی شرکت مسافربری در استان داشته‌ایم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط این اداره کل، بیان کرد: ۵۳۶ کیلومتر خط کشی راه ها، طراحی، بازسازی تابلوها سطح جاده ها، آرام سازی ترافیک با نصب ۹۶ سرعتگیر، نصب ۶۵ سرعتگاه، رنگ آمیزی و آشکار سازی ۱۱۹ سرعت گیر،رنگ آمیزی قرنیز پل ها، ایمن سازی دماغه ها، اجرای عملیات نصب حفاظ نیوجرسی مفصلی و گاردریل، شناسایی تخلف حریم راهها و عملیات اجرایی شیار لرزاننده عرضی و عملیات اجرایی شیار لرزاننده طول از جمله پروژه های اجرا شده طی ۵ ماهه سال جاری بوده است.
شهامت اظهار کرد: ۲۴ میلیارد تومان هزینه ای است که برای ایمن سازی ۸ محور اصلی استان برآورد شده است.
وی با اشاره به نقاط حادثه خیز در استان، گفت: ۷ نقطه رفع حادثه شده و ۵ نقطه در دستور کار است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: ۵۶ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه برآورد شده برای رفع نقاط پر تصادف خراسان‌جنوبی است.
وجود ۷۷ پایگاه اورژانس در جاده‌های استان
علیرضا عباسی معاون مرکز مدیریت و حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: در استان ۷۳ پایگاه اورژانس داریم که ۵۵ پایگاه در سطح جاده های استان فعال است.
وی افزود: ۶ سیستم ارتباطی خریداری کرده ایم که دو تا نصب شده و ۴ سیستم دیگر در حال پیگیری برای نصب است.
معاون مرکز مدیریت و حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: طی ماه های گذشته ۲ پایگاه اورژانس در ماهیرود و مسیر دیهوک- راور راه‌اندازی شده است.
عباسی عنوان کرد: ۷ دستگاه آمبولانس جذب شده و برخی از نقص عیب‌های تجهیزات پایگاه‌های امدادی رفع شده است.
وی خاطرنشان کرد: میانگین زمان رسیدن نیروهای امدادی سر صحنه تصادف در استان داخل شهر ۵ دقیقه است در حایکه این در کشور ۹ دقیقه بوده و زمان رسیدتن به حوادث جاده ای در استان ۸ دقیقه است که در کشور ۱۴ دقیقه است.
انتهای پیام/۱۲۷